Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

Ja jako drugi telefon używam Mi 10 i nie mam żadnych zastrzeżeń  do jakości wykonania. IP ma przewagę tylko w systemie.
Tylko albo aż.
Nie docenia się IOS, dopóki się go nie posiada.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Tylko albo aż.

Nie docenia IOS dopóki się go nie posiada.

No właśnie dla mnie już aż. IOS powoduje ze zostanę przy Apple. 

W dniu 20.02.2021 o 11:34, tommly napisał(-a):

Tylko albo aż.
Nie docenia się IOS, dopóki się go nie posiada.

Brak widgetów w iOS był bardzo wkurzający...

Dopiero niedawno to ogarnęli...

No i defaultowe aplikacje tak ubogie i tak napisane aby trzeba było dokupić jakąś appkę rozszerzającą funkcjonalności w App Store. No i dać Apple zarobić 30% na prowizji (do niedawna).

Oczywiście iOS działa bardzo stabilnie i za to doceniam ten system.

A ograniczenia iOS wkurzały wielu przechodzących z Androida.

Ja używam zamiennie obu systemów. IOS w służbowym telefonie a Android w prywatnym. Następny prywatny telefon na 90 procent będzie  z iOS.

16 minut temu, artisan napisał(-a):

Ja używam zamiennie obu systemów. IOS w służbowym telefonie a Android w prywatnym. Następny prywatny telefon na 90 procent będzie  z iOS.

Ja bym tylko bardzo chciał by wreszcie dali chociaż 90Hz ekran i koniecznie (u mnie byłoby praktyczne) PowerShare. Nagrywanie video w portret mode (oraz z dwóch kamer jednocześnie!) i multitasking.

edit. Nie rozumiem również dlaczego Europa dostaje inna antenę, w modelach z USA jest wycięcie z boku telefonu którego brak w Europejskiej wersji.

edit nr2

Stracilem ostatnio całe edc w tym airpodsy, nie rozumiem dlaczego nie mogą być jak telefon przypięte do apple ID i bezużyteczne dla osoby postronnej.

Edited by 70soul

Bo w Europie jeśli chodzi o 5G i fale milimetrowe jesteśmy w tyle z USA i Azją. A Polska to już w ogóle jest "sto lat za Murzynami", bo aukcje pasma 3.6 GHz nawet się nie odbyły. Jeśli chcesz używać ajfona w kraju to anteny mmW nie będą Ci potrzebne jeszcze kilka lat :)

Padło na Spigen Ultra Hybrid. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Czy ktoś kojarzy jak w androidzie przy telefonie dual sim ustawić, aby po kliknięciu w historię połączeń i dany numer widać było dwie słuchawki od razu jak 1 i 2?

W chwili obecnej dopiero po kliknięciu słuchawki pojawia się wybór pomiędzy 1 i 2. A z tego co kojarzę chyba szło to zmienić.

10 godzin temu, RoKoKo napisał(-a):

Padło na Spigen Ultra Hybrid. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Czy ktoś kojarzy jak w androidzie przy telefonie dual sim ustawić, aby po kliknięciu w historię połączeń i dany numer widać było dwie słuchawki od razu jak 1 i 2?

W chwili obecnej dopiero po kliknięciu słuchawki pojawia się wybór pomiędzy 1 i 2. A z tego co kojarzę chyba szło to zmienić.

to pewnie kwestia nakładki producenta, a nie samego systemu.

Może zmień dialer na inny, w którym taka opcja będzie. 

1 godzinę temu, RoKoKo napisał(-a):

Nie sprawdzałem nakładki i nie porównywałem, ale w S9+ miałem tak jakbym chciał teraz. 

każdy producent ma inną nakładkę i różne dialery, więc to kwestia aplikacji jest.

Edited by piotreek

Pobawię się w wolnej chwili. 

Polecicie jakąś niedrogą ale funkcjonalną ładowarkę indukcyjną obsługującą szybkie ładowanie? 

4 godziny temu, RoKoKo napisał(-a):

Pobawię się w wolnej chwili. 

Polecicie jakąś niedrogą ale funkcjonalną ładowarkę indukcyjną obsługującą szybkie ładowanie? 

Ja mam do Samsunga oryginalną tą okrągłą. Działa git. Na alliexpres razem z kablem usb c-c i ładowarką 25w coś ok 80 zł wyszło. Oczywiście akcesoria oryginalne.

W kwestii mojej uwagi co do działania dual sim - problem niestety zdiagnozowany. Opisują dość szeroko na forum samsunga. Ktoś wpadł na pomysł poprawienia czegoś co świetnie działało......

14 godzin temu, mariaczi napisał(-a):

Ja mam do Samsunga oryginalną tą okrągłą. Działa git. Na alliexpres razem z kablem usb c-c i ładowarką 25w coś ok 80 zł wyszło. Oczywiście akcesoria oryginalne.

Możesz proszę wskazać sprzedawcę.

Na ali są świetne podróbki. Sam się naciąłem na taką ładowarkę indukcyjną (nawet wiatraczek w środek wstawili).

Żyję w przekonaniu że to oryginalne akcesoria. Jakościowo są identyczne jak pozostałe moje akcesoria samsunga. Działają perfekcyjnie i pakowane były jak oryginały.

https://pl.aliexpress.com/item/4000537937423.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec65c0feAsBSe

Od tego samego sprzedawcy brałem zasilacz 25w i kabel c-c ale teraz jest niedostępny. 

mam pytanie do osób używających iphone 11 pro:

czy w trybie video jest tryb "profesjonalny?

można zmieniać iso i przysłonę?

OMEGA SEAMASTER 300M

[mention]CIESLUT [/mention] Nie. Wszystko automat
Inna sprawa, że automat w większości przypadków radzi sobie świetnie. W moim - radzi sobie zawsze. A od kiedy dodali wideo w HDR (iPhone 12) to w ogóle spokój.
Dawno nie było:
8bd9b734a8ee2524e535c60a251bb300.jpg

Podobno w 12 pro jest video w trybie profesjonalnym no ale za te pieniadze to mozna kupic lustrzanke z obiektywem makro

OMEGA SEAMASTER 300M

Posted (edited)
6 godzin temu, xavras_s napisał(-a):

[mention]CIESLUT [/mention] Nie. Wszystko automat
Inna sprawa, że automat w większości przypadków radzi sobie świetnie. W moim - radzi sobie zawsze. A od kiedy dodali wideo w HDR (iPhone 12) to w ogóle spokój.

Jak zobaczyłem widget aplikacji WaterMinder to myślałem że ona pokazuje ile masz wody w piwnicy 😉

Gdyby aplikacja wczytywała ilość wody na podstawie zdjęcia kubka/szklanki + pomiar ze skanera Lidar, to ok, ale wpisywać na piechotę to tak średnio.

I pomyśleć że dopiero w ostatnim iOS,

Apple wprowadziło widgety, które są w Androidzie bodaj od pierwszych Samsungów Galaxy S...

Edited by Remy

Mnie motywują te cyferki, kołeczka i inne okręgi. Na zegarku to dwa kliki więc dramatu nie ma.
Albo nawet jeden klik na innym widgecie
006ce8283dd2cce3fc0256037b580760.jpg

Mam znajomego 91 lat - świetnie funkcjonuje, podobnie jego żona.

Oni o takich rzeczach jak nawodnienie nie myśleli.

Obecnie nam wmawiają jakie to ważne każą pić wodę mineralną z butelek plastioowych 😎

12 godzin temu, 1947 napisał(-a):

W 12 Pro Max nie widzę niczego takiego :)

jednak jest tylko coś takiego

ios14.JPG

OMEGA SEAMASTER 300M

Posted (edited)
22 godziny temu, CIESLUT napisał(-a):

mam pytanie do osób używających iphone 11 pro:

czy w trybie video jest tryb "profesjonalny?

można zmieniać iso i przysłonę?

Wbudowana apka do kamery faktycznie nie daje „pro” opcji do kontroli.

natomiast dużo ludzi poleca apke „Filmic Pro”, poniżej ustawienia jakie oferuje (z innych to ciekawe jest synchronizowanie kilku urządzeń)👇

Edited by 70soul