Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

Posted (edited)

Nie każdy pewnie, ale lwia część osób, które „lizną” produktów Apple wsiąka w to.  Bo działa i to lepiej. A ceny to mit. Metalowe, świetnie wykonane, dobrze działające komputery każdej innej firmy kosztują mniej więcej tyle samo co Apple. Podobnie z telefonami. Miałem Asusa Zenobook pro i kosztował 7000, to było więcej niż porównywalny MacBook,  mam Lenovo Carbon i był droższy niż równorzędny Mac. Po kilku latach wyglądają jak śmieci. Równolatki MacBooki jak nowe. I tak działają. Teraz mam jeszcze nowego hujałeja matebook x. Nawet przy Macboku 2013 wygląda jego spasowanie jak z innej epoki. Cena za to nie. 

Edited by Adi

Akurat za cenę airpods można mieć inne świetne słuchawki. Ja chciałem się przesiąść na IOS ale zabrali ładowarki z pudełek to sobie to odpuszczam.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Szczerze mówiąc w praktyce to żaden problem. Prawie każdy ma w domu  lub w aucie ładowarkę indukcyjna. Wizerunkowo jednak zgadzam się z tym ze to ściema, zwłaszcza te zapewnienia o dbałości o ekologię.

Edited by artisan

4 godziny temu, pazikk napisał(-a):

Akurat za cenę airpods można mieć inne świetne słuchawki. Ja chciałem się przesiąść na IOS ale zabrali ładowarki z pudełek to sobie to odpuszczam.

W dzisiejszych czasach to nie argument. Inni producenci robią dokładnie to samo. Taki nowy trend. Brak ładowarek to skąpstwo producentów. Cięcie kosztów a nie dbanie o ekologie.

[mention]Runior [/mention] [mention]Adi [/mention]
Jak szukałem komputera dla siebie (do podstawowych prac biurowych i konsumpcji treści) to ustaliłem kryteria: absolutnie dobrze wykonany, dzień biurowy na baterii, Max 1,4 kg, bardzo mały zasilacz, ładny.
Na placu boju został MacBook, XPS, i Surface.
MacBook najtańszy.
I tak, do biura, internetu i Netflixa kupiłem MacBooka Pro i jestem więcej niż zadowolony. Z telefonem dogaduje się pięknie.

[mention]pazikk [/mention]
Serio? Brak ładowarki w pudełku (szczególnie w obecnych czasach) determinuje zakup?
Ws słuchawek - zależy co pierwsze. Jak masz telefon i komputer to w większości i dla większości lepszym wyborem będą AirPods.

Ja polecam sprawdzić czy dobrze siedzą w uszach ;) ja miałem problem z wypadaniem słuchawek na szczęście wypuścili airpods pro 

Pozdrawiam,

Janek

8 godzin temu, xavras_s napisał(-a):

[mention]Runior [/mention] [mention]Adi [/mention]
Jak szukałem komputera dla siebie (do podstawowych prac biurowych i konsumpcji treści) to ustaliłem kryteria: absolutnie dobrze wykonany, dzień biurowy na baterii, Max 1,4 kg, bardzo mały zasilacz, ładny.
Na placu boju został MacBook, XPS, i Surface.
MacBook najtańszy.
I tak, do biura, internetu i Netflixa kupiłem MacBooka Pro i jestem więcej niż zadowolony. Z telefonem dogaduje się pięknie.

[mention]pazikk [/mention]
Serio? Brak ładowarki w pudełku (szczególnie w obecnych czasach) determinuje zakup?
Ws słuchawek - zależy co pierwsze. Jak masz telefon i komputer to w większości i dla większości lepszym wyborem będą AirPods.

Zawsze jest to narzekanie, że Apple takie drogie. A jest właśnie tak - topowe telefony innych marek są tak samo drogie, a topowe komputery innych producentów dużo droższe i dodatkowo starzeją się szybciej i gorzej. 

Dokładnie. Kiedyś ogryzki były kosmicznie drogie w porównaniu z innymi markami. Producenci odrobili lekcje i teraz wszystkie telefony topowe są podobnie cholernie drogie. Cena już nie jest wyróżnikiem apple.

Co do słuchawek, polecam Creative Outlier Air. Właśnie dokupiłem sobie drugą parę na zaś bo była okazja. Świetnie wykonane, rewelacyjnie grające i do tego naprawdę ok 10h na jednym ładowaniu. W tej cenie to jest hit.

Ceny Apple mi jakoś specjalnie nie przeszkadzają.  W przypadku urządzeń, które mam w domu, można powiedzieć, że zapłaciłem trochę więcej i dostałem za to święty spokój. Dla mnie jest to dobry interes.

To, że wstrzymuję się z zakupem Macbooka nie wynika wyłącznie z ceny, a z faktu, że iPad jest tak dobrym urządzeniem, że moja żona wykorzystuje go do całej internetowej aktywności. Na laptopie czasem obejrzy jakiś serial. Cena Airpodsów Pro też nie szokuje, jeśli porównać ją z B&O czy Bose, po prostu nie mam dla nich zastosowania, więc kupiłem tylko parę dla żony.

Temat ładowarek zupełnie mnie nie rusza. Wiele osób (ja też) nie używało kostki z zestawu, bo wolało albo indukcyjną albo szybszą.

Posted (edited)
26 minut temu, Runior napisał(-a):

Ceny Apple mi jakoś specjalnie nie przeszkadzają.  W przypadku urządzeń, które mam w domu, można powiedzieć, że zapłaciłem trochę więcej i dostałem za to święty spokój. Dla mnie jest to dobry interes.

To, że wstrzymuję się z zakupem Macbooka nie wynika wyłącznie z ceny, a z faktu, że iPad jest tak dobrym urządzeniem, że moja żona wykorzystuje go do całej internetowej aktywności. Na laptopie czasem obejrzy jakiś serial. Cena Airpodsów Pro też nie szokuje, jeśli porównać ją z B&O czy Bose, po prostu nie mam dla nich zastosowania, więc kupiłem tylko parę dla żony.

Temat ładowarek zupełnie mnie nie rusza. Wiele osób (ja też) nie używało kostki z zestawu, bo wolało albo indukcyjną albo szybszą.

Używam airpods pro od roku (druga para jedna zgubiłem z całym edc w tym roku) i również je sobie chwałę i zaden rozmówca nie narzekał. A jeżeli chodzi o Beoplay E8 (2.0) które polecałem koleżance będąc zadowolonym z ich głośników Bluetooth (których używam ) to porażka. Od początku miały problem z łączeniem się z IPhone. Zanosiła do sklepu 3 razy nowe słuchawki po kilku kilkunastodniowym traceniu cierpliwości. Wymieniali jej za każdym razem na nowe. Dostała w końcu wersje 3.0 i codziennie z nią rozmawiam i praktycznie co drugie słowo muszę się domyślać co mówi. Jakby stała metr od słuchawek..dźwięku nie testowałem, ale rozmowy są bardzo ciężkie.

Edited by 70soul

Może ktoś podpowie. Jak to jest przy przenoszeniu numeru pre paid do innego operatora. Poprzedni odda niewykorzystane pieniądze z doładowań?

W dniu 11.03.2021 o 14:14, 70soul napisał(-a):

Chciałbym wiedzieć dlaczego mój post zniknął ze zdjęciem. Odniosłem się do innego użytkownika z propozycja rozwiązania jego problemu. 

D972B0D4-ABB0-44F7-96FF-51E8D750E543.jpeg.2832e47c999b9ef874c81865dc2a43a1.jpeg

@70soul czy ten pocket watch case to z Vobara?

Chwalisz sobie spasowanie AppleWatch?

Jeżeli inne pochodzenie to czy mógłbyś się podzielić z jakiego źródła?

2 godziny temu, blut napisał(-a):

@70soul czy ten pocket watch case to z Vobara?

Chwalisz sobie spasowanie AppleWatch?

Jeżeli inne pochodzenie to czy mógłbyś się podzielić z jakiego źródła?

Ja nie mam apple watcha (zdjęcie z neta), kiedyś rozważałem zakup w wersji na sim kartę by używać zamiast komórki, ale uznałem ze nie chcę ładować codziennie kolejnego przedmiotu.

G8 Power, bo nakładka MIUI to raczej nie to. Motka ma prawie czystego (no, oczywiście z usługami Google) andka i nie jest tak ogromna jak POCO.

Jaki jest trzeci? Link pokazuje tylko dwa powyższe.

mam g8 power i xiaomi note 8 pro - obydwa z dużymi bateriami i obydwa godne polecenia aczkolwiek przyzwyczaiłem się do płacenia telefonem i teraz już bym g8 power nie kupił bo nie ma nfc, jeżeli rozważasz płacenie telefonem to g9 power już ma nfc tyle, że kosztuje 700zł

A właśnie...Xiaomi. Żona ma Redmi 8 i ma problem z wychodzącymi smsami. Tzn. co któryś nie dochodzi do odbiorcy. Coś, ktoś wie o co biega?

14 godzin temu, 1947 napisał(-a):

G8 Power, bo nakładka MIUI to raczej nie to. Motka ma prawie czystego (no, oczywiście z usługami Google) andka i nie jest tak ogromna jak POCO.

Mi MIUI nie przeszkadza :) Wagę mają tą samą i te 0,5 cm też nie robi juz większej różnicy...

4 godziny temu, pechagto napisał(-a):

mam g8 power i xiaomi note 8 pro - obydwa z dużymi bateriami i obydwa godne polecenia aczkolwiek przyzwyczaiłem się do płacenia telefonem i teraz już bym g8 power nie kupił bo nie ma nfc, jeżeli rozważasz płacenie telefonem to g9 power już ma nfc tyle, że kosztuje 700zł

Staruszek na pewno nie będzie korzystał z NFC, więc to, jak rozmiar czy MIUI (tak myślę) też nie jest problemem ;) Dzięki za opinię.

20 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

A właśnie...Xiaomi. Żona ma Redmi 8 i ma problem z wychodzącymi smsami. Tzn. co któryś nie dochodzi do odbiorcy. Coś, ktoś wie o co biega?

Ehh... Liczyłem, że to nie jest problem z moim telefonem, a coś innego. Mam co prawda zupełnie inny model, czyli POCO F2 Pro, ale też co jakiś czas sms nie dochodzi... Wiem, że mamy różnej maści komunikatory, ale akurat w jednym przypadku te stare sms są mi potrzebne.  Jakbyś wiedział o co kaman to daj znać ;)

W dniu 16.03.2021 o 17:24, bart_us napisał(-a):

Może ktoś podpowie. Jak to jest przy przenoszeniu numeru pre paid do innego operatora. Poprzedni odda niewykorzystane pieniądze z doładowań?

odda, 

Ehh... Liczyłem, że to nie jest problem z moim telefonem, a coś innego. Mam co prawda zupełnie inny model, czyli POCO F2 Pro, ale też co jakiś czas sms nie dochodzi... Wiem, że mamy różnej maści komunikatory, ale akurat w jednym przypadku te stare sms są mi potrzebne.  Jakbyś wiedział o co kaman to daj znać
Wejdźcie w wiadomości, funkcje czatu i wyłączcie ją. Miałem ten sam problem z żoną. Aplikacja wiadomości się z zaktualizowała jakiś czas temu, gdzie dodali taka oto funkcję, dzięki której można wysyłać większe zdjęcia itp