Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej w Helikopterze w ogniu nie zobaczysz latającego Thora czy skaczącego Hulka. Dla mnie wspólnym mianownikiem dla tych filmów jest kosmos. Sceny budujące napięcie i związane z kosmosem w Interstellar podobały mi się bardziej niż w Grawitacji. Nie chcę tutaj zdradzać fabuły ale Grawitacja wiała nudą i była dla mnie - jak to nazwałeś - grubą SF - mimo iż nie było tam mowy o tunelach czy czarnych dziurach, mimo iż Grawitacja jest bardziej prawdopodobna to jednak DLA MNIE jest gorszym filmem. Wyraziłem swoją opinię, że dla mnie Interstellar jest obecnie najlepszym filmem z wyżej wymienionych. Co do Kontaktu to zabawny chichot losu z rolami granymi przez McConaugheya - a film Kontakt też w swoim czasie nie miał sobie równych.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej w Helikopterze w ogniu nie zobaczysz latającego Thora czy skaczącego Hulka. Dla mnie wspólnym mianownikiem dla tych filmów jest kosmos.

 

Dokładnie.

Tak jak w Grawitacji nie ma robotów, super technologii niedostępnej dla ludzkości (przynajmniej obecnie), innych wymiarów, zagrożenia dla Ziemi, czy skolonizowanych planet wyglądających niczym Eden.

Wspólnym mianownikiem jest "wojna", strzelaniny itp.

 

Owszem, możesz porównywać Interstellera nawet ze Smerfami, ale gdzie tu sens?

 

Gdybyś trochę rozszerzył swoje poznawcze horyzonty, zainteresował się, że tak to ujmę, kosmicznymi realiami, to zapewniam, że doceniłbyś robotę jaką odwalili przy Grawitacji

 

Dla mnie oba filmy są świetne, tylko podchodzą do kwestii kosmosu z w zupełnie inny sposób.

 

No ale de gustibus non est disputandum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....czy skaczącego Hulka.

 

 

 

 

 

No ale de gustibus non est disputandum :)

No właśnie.

post-48316-0-04546100-1452191035_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Tak jak w Grawitacji nie ma robotów, super technologii niedostępnej dla ludzkości (przynajmniej obecnie), innych wymiarów, zagrożenia dla Ziemi, czy skolonizowanych planet wyglądających niczym Eden.

Wspólnym mianownikiem jest "wojna", strzelaniny itp.

 

Owszem, możesz porównywać Interstellera nawet ze Smerfami, ale gdzie tu sens?

 

Gdybyś trochę rozszerzył swoje poznawcze horyzonty, zainteresował się, że tak to ujmę, kosmicznymi realiami, to zapewniam, że doceniłbyś robotę jaką odwalili przy Grawitacji

 

Dla mnie oba filmy są świetne, tylko podchodzą do kwestii kosmosu z w zupełnie inny sposób.

 

No ale de gustibus non est disputandum :)

No i pięknie, że się tak różnimy i jednocześnie potrafimy prowadzić rozmowę na poziomie :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o nominacjach?

 

http://www.goldenglobes.com/winners-nominees

 

Osobiście uważam, że Mad Max, po drugim podejściu - na blu-ray w 3D, daje jednak radę, ale czy jest lepszy niż Star Wars? Hmm...

 

Di Caprio dostał nominację za "Zjawę", jak również sam film, ale czy to skończy się Oskarem? Skoro za wybitną rolę w Django nie dostał statuetki, czy ma szanse? Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o nominacjach?

 

http://www.goldenglobes.com/winners-nominees

 

 

Niestety, bardzo mało nominowanych filmów znam. Ale cieszą mnie nominacje dla - rzecz jasna - Ala Pacino, Ryuichiego Sakamoto i Marka Rylance'a. Niedawno pisałem tu o "Intymności", która chociaż nie do końca mi się podobała, to wciąż mi siedzi w głowie. A role Rylance'a i Kerry Fox są doprawdy genialne. Rylance ma dwie nominacje do Globów - może coś dostanie.

 

Ja widziałem dwa filmy:

- "Sól Ziemi" - piękny. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem tak poruszający film. Prosty, wystarcza siła obrazu, faktów, postaw - mądry, choć w istocie bardzo smutny film.

- "Słodka Charity" - no to mam skompletowane wszystkie filmy Fosse'ego, mojego ulubieńca. "Słodka Charity" tkwi jeszcze w latach 60. i ma wiele zalet, ale i trochę grzeszków epoki - przede wszystkim jest za długa, ale tak wtedy Hollywood walczyło o widza. Historia jest pretekstem do tego, by pokazać, że Fosse jest mistrzem choreografii, a lada moment będzie mistrzem filmowej reżyserii. Jest tu kilka wielkich momentów, choć oczywiście, prawdziwy kunszt Fosse pokazać miał dopiero niebawem w "Kabarecie", "Lennym" i tym naj-naj-naj filmie, czyli "Całym tym zgiełku". A tu świetny fragment z Charity:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare grzechy mają długie cienie - zdecydowanie polecam 

Poważna sprawa +1

 

 

Ja widziałem dwa filmy:

- "Sól Ziemi" - piękny. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem tak poruszający film. Prosty, wystarcza siła obrazu, faktów, postaw - mądry, choć w istocie bardzo smutny film.

To współczesna a już ..klasyka! :)

 

A Złote Globy już za nami! :)

http://www.filmweb.pl/news/Z%C5%81OTE+GLOBY+2016%3A+%22Zjawa%22+i+%22Marsjanin%22+najlepsze!-115233

 

Dzień 3Z - Zjawa, Zjawa, Zjawa.. (film, aktor, reżyser)

Intrygująco Stallone za drugoplanową w "Creed..."

"Steve Jobs" też ciekawie (drugoplanowa Kate Winslet i scenariusz)

Z powodu ról kobiecych trzeba będzie obejrzeć też "Joy" i "Pokój"

 

Film zagraniczny - "Syn Szawła"

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/28103-w%C5%82a%C5%9Bnie-obejrza%C5%82em-film/page-189?do=findComment&comment=1632728

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista zwycięzców 73. rozdania Złotych Globów:
 
Najlepszy film dramatyczny: "Zjawa"
Najlepsza komedia lub musical: "Marsjanin"
Najlepszy aktor w filmie dramatycznym: Leonardo DiCaprio "Zjawa"
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Matt Damon "Marsjanin"
Najlepszy reżyser: Alejandro G. Iñárritu "Zjawa"
Najlepszy scenariusz: Aaron Sorkin "Steve Jobs"
Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym: Brie Larson "Pokój"
Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu: Jennifer Lawrence "Joy"
Najlepszy aktor drugoplanowy: Sylvester Stallone- "Creed: Narodziny legendy"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Kate Winslet "Steve Jobs”
Najlepsza piosenka: "Writing's on the Wall" wyk. Sam Smith z filmu "Spectre"
Najlepsza muzyka filmowa: Ennio Morricone „Nienawistna ósemka”
Najlepszy film zagraniczny: "Syn Szawła" (Węgry)
Najlepszy serial dramatyczny: "Mr. Robot"
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny: "Wolf Hall"
Najlepszy serial komediowy lub musical: "Mozart in the Jungle"
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym: Jon Hamm "Mad Men"
Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu: Gael Garcia Bernal "Mozart in the Jungle"
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Oscar Isaac "Show Me a Hero"
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym: Taraji P. Henson "Imperium"
Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu: Rachel Bloom "Crazy Ex-Girlfriend"
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Lady Gaga "American Horror Story: Hotel"
Najlepsza aktorka drugoplanowa w produkcji telewizyjnej: Maura Tierney - "The Affair"
Najlepszy aktor drugoplanowy w produkcji telewizyjnej: Christian Slater - "Mr. Robot"

 

 

 

Marsjanin w kategori komedii lub musicalu ???? :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Robot najlepszy serial dramatyczny? Odpuściłem po czwartym odcinku :D

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Robot najlepszy serial dramatyczny? Odpuściłem po czwartym odcinku :D

 

 

Też nie rozumiem co ludziom się w nim podoba.

Dla mnie to chamska zrzynka pomysłu z Fight Clubu.

Nawet nie wiem czy to co napisałem jest spojlerem, bo można się tego domyślić po kilku odcinkach i tyle tez powinno trwać oglądanie tego klona. 

Zresztą niby nawet twórcy nie ukrywają tego, ale jest to tak bezczelna kalka, że z przyzwoitości powinni ją skrócić do kilku - dwóch, może trzech odcinków i od razu przejść do sezonu drugiego, pokazującego co będzie po. W zasadzie cały sezon 1 powinien być pokazany jako pełnometrażowy pilot, a nie telenowela :)

 

 

Pełna lista zwycięzców 73. rozdania Złotych Globów:

 

Najlepsza komedia lub musical: "Marsjanin"

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Matt Damon "Marsjanin"

Marsjanin w kategori komedii lub musicalu ???? :blink: :blink: :blink:

 

Też mnie to zastanowiło, musi ta komisja niezłe zielsko palić, że w takiej kategorii ten film ulokowała  :rolleyes:

Chociaż poważnie, to chyba tylko po to, żeby dać Globa, bo inne kategorie, zwłaszcza dramatyczne były obsadzone przez lepsze pozycje (Zjawa i DiCaprio)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był w tym roku jakiś film o homoseksualnym murzynie niewolniku żydowskiego pochodzenia? Jeżeli nie to DiCaprio ma wreszcie duże szanse na Oscara.

To czy DiCaprio dostanie Oscara to 'Tajemnica Brokeback Mountain",choć od czasu gdy "Django' jest wolny, a "Obywatel Milk" nie żyje, Polanski nic nie kręci ciekawego, Ellen DeGeneres też już chyba nie będzie prowadzić gali to jako biały heteryk ma szansę na statuetkę-oczywiscie jak Merkel nie wyrazi sprzeciwu ;)( feministki już są podobno przeciwne bo Leonardo nie jest kobietą)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tegorocznym laureatem Oscara jest Sean Penn.,Oczywiście nie za aktorstwo filmowe tylko za role jaką odegrał w prawdziwym życiu., Właściwie żaden scenarzysta ani pisarz nie jest w stanie wymyślić lepszej fabuły filmu sensacyjnego., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tegorocznym laureatem Oscara jest Sean Penn.,Oczywiście nie za aktorstwo filmowe tylko za role jaką odegrał w prawdziwym życiu., Właściwie żaden scenarzysta ani pisarz nie jest w stanie wymyślić lepszej fabuły filmu sensacyjnego., 

O Meksykańskich spotkaniach piszesz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Meksykańskich spotkaniach piszesz?

Oczywiste.,Nie tylko o spotkaniach ,ale całej historii "męskiej przyjaźni" Seana z "Chapo".,Prawdopodobnie jest to materiał na najlepszy film sensacyjny jaki kiedykolwiek powstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam go ze zdaje się pierwszej 'Szklanej Pulapki' i 'Robin Hood'a'


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekscytujące było to ogłoszenie ostatecznej listy nominowanych do Oskarów 2016! Oglądałem na żywo :)

Już wszystko wiadomo.. B)
 

Bardzo mocna "Zjawa".

Ale proszę zwróćcie uwagę na "Big Short" i jak na razie zupełnie nieznany w Polsce "Spotlight" (który na świecie kosi nominacje już od kilku miesięcy)

 

Bardzo ciekawa kompozycja w kategorii Film Nieanglojęzyczny.

Za wyjątkiem dla mnie oczywistych, liderujących "Syna Szawła" i "Mustanga" - nominacje zupełnie inne od Złotych Globów!

W tym trochę hermetyczne, kolumbijskie "W objęciach węża". Nie ma ani Finów ani belgijskiego "Zupełnie nowy Testament". Pojawiła się za to Dania i Jordania (nominacja tropem "Timbuktu"?)

 

http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2016%3A+%22Zjawa%22+faworytem+88.+Oscar%C3%B3w!-115289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"..... ... Testament" widzialem w sobotę w kinie 'Iluzjon'.

Inny niż wszystkie, polecam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że Star Wars aż tyle nominacji. Prawdopodobnie drugi film J.J. Abramsa, który zdobędzie Oscara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.