Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Powitoł

Z książek na temat polecam jeszcze: Swietłana Aleksijewicz - Krzyk Czarnobyla.

Serial też polecam, tak jak i podcasty na youtubie - dobrze się ogląda najpierw odcinek a później rozmowę:

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Diler - francuski serial, ale trochę nietypowy krótkie, odcinki, kręcone z ręki w formie teledysku, dilerzy, bloki itp. nawet ciekawy.

9 godzin temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Z książek na temat polecam jeszcze: Swietłana Aleksijewicz - Krzyk Czarnobyla.

Serial też polecam, tak jak i podcasty na youtubie - dobrze się ogląda najpierw odcinek a później rozmowę:

Aleksijewicz jeszcze godna polecenia jest Czarnobylska modlitwa. Przeżycia tego strażaka z serialu i jego żony są przedstawione na podstawie właśnie tej książki.  Inne książki tej autorki tez warto przeczytać.

Posted (edited)

Izraelski Dolina Łez o wojnie Yom Kippur. Rozczarowująca batalistyka. Gangi Londynu dobre, ale mocno brutalne. Chyba za mocno, a zaznaczam, że nie jestem jakimś delikatesem😁

Edited by loco50

Hiszpańska komedia, naśmiałem się jak nigdy.

Od wczoraj oglądamy serial na Netflix  - Dopasowani - zapowiada się bardzo dobrze. 

Czarna Lista - jak dla mnie zbyt przewidywalny serial - ma aż 8 sezonów!!!

Ginny i Georgia - taka Euforia na wesoło 

New Amsterdam - hmmm jak ktoś lubi seriale medyczne, to polecam, choć większy nacisk jest tam położony na emocje niż na medycynę. 

Krystian "KriSu"

23 godziny temu, satanic napisał(-a):

Hiszpańska komedia, naśmiałem się jak nigdy.

Zgadza się. Fajna, zwariowana, ale niegłupia komedyjka. Też się uśmiałem i też mogę polecić.

Powitoł

Dwa filmy które sobie ostatnio znów przypomniałem i które IMO warto obejrzeć:

Kronika (Chronicle)2012 - found footage, ale zrobiony według mnie świetnie.

Brightburn: Syn ciemności (2019) - niedoceniony, a według mnie całkiem ciekawy.

Konfrontacje bohaterów tych filmów chętnie zobaczyłbym w oddzielnej odsłonie :D

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Niestety mało filmów ostatnio oglądałem, ale bardzo podobał mi się "Zdrajca" w reżyserii Marco Bellocchio, weterana włoskiego kina. Chyba parę Rolexów mignęło w kadrze, choć to o włoskich gangsterach, więc nie wiadomo, czy oryginalne ;)

Moim zdaniem tak. Pierfrancesco Favino jest bardzo wiarygodny jako Buscetta. Kilka scen, czy całych sekwencji jest świetnie zrobionych - niekiedy to spektakularne momenty z życia bohatera czy historii mafii, ale niekiedy takie z pozoru zwykłe chwile, w których jakiś szczegół nagle przykuwa uwagę. Warto jednak dodać, że bliżej temu filmowi do włoskiego kina politycznego lat 70. niż efektownych gangsterskich fresków.

@mandaryn44

@Edmund Exley

A mi totalnie Zdrajca nie przypadł do gustu. I nie chodzi tu o brak kina akcji. Po prostu przez pół seansu (bo tylko tyle obejrzałem), miałem wrażenie że można było lepiej opisać tą historię. Czy to reżyseria, czy scenariusz. Nie wiem, ale średnio mnie wciągnął... 

Mi ostatnio dość podszedł brytyjski mini serial kryminalny Collateral. Żona co kryminalnych specjalnie nie lubi, też z ciekawością obejrzała ze mną

"Orzeł i reszka" 1974r.  Film szpiegowski, nadal aktualny, poza zmianami nazw niektórych krain niewiele się zmieniło. 

Powitoł 
Ad astra - pozostał mi posmak siódmej wody po kisielu zabarwionej "jestę filozofę"
Momenty, akcji, ma ale da się te dwie godziny spożytkować lepiej/ciekawiej.
Całkowita zgodą. Myślę, że przerost formy nad treścią.

W dniu 21.03.2021 o 23:55, evilym napisał(-a):

@mandaryn44

@Edmund Exley

A mi totalnie Zdrajca nie przypadł do gustu. I nie chodzi tu o brak kina akcji. Po prostu przez pół seansu (bo tylko tyle obejrzałem), miałem wrażenie że można było lepiej opisać tą historię. Czy to reżyseria, czy scenariusz. Nie wiem, ale średnio mnie wciągnął... 

Niestety podzielam opinię poprzednika. Obejrzałem całość, ale wielki niedosyt ... Mam wrażenie, że potraktowano temat zbyt pobieżnie, "po łebkach". Może trzeba było serial z tego zrobić ?

A może jestem trochę zepsuty, bo oceniam film obejrzawszy wcześniej seriale "Gomorra" i "Il Cacciatore. Plowanie na mafię"

W dniu 21.03.2021 o 23:55, evilym napisał(-a):

@mandaryn44

@Edmund Exley

Niestety podzielam opinię poprzednika. Obejrzałem całość, ale wielki niedosyt ... Mam wrażenie, że potraktowano temat zbyt pobieżnie, "po łebkach". Może trzeba było serial z tego zrobić ?

A może jestem trochę zepsuty, bo oceniam film obejrzawszy wcześniej seriale "Gomorra" i "Il Cacciatore. Polowanie na mafię"

17 godzin temu, Enkil napisał(-a):

"Orzeł i reszka" 1974r.  Film szpiegowski, nadal aktualny, poza zmianami nazw niektórych krain niewiele się zmieniło. 

Jeśli lubicie klimaty szpiegowskie, polecam "The spy". Moim zdaniem bardzo dobry serial.

W dniu 22.03.2021 o 13:36, Yary12 napisał(-a):

Mi ostatnio dość podszedł brytyjski mini serial kryminalny Collateral. Żona co kryminalnych specjalnie nie lubi, też z ciekawością obejrzała ze mną

Z mini seriali brytyjskich polecałbym Des a także Line of duty.

Skończyłem serial Dopasowani - widział ktoś? Jest na netflixie - mi się bardzo podobał. Czekam na drugi sezon. 

Jestem ciekaw Waszych opinii :)

Krystian "KriSu"

Atypowy na Netflix- pierwszy sezon ok, dwa kolejne słabe. Drugi zacząłem oglądać i odpuściłem. Żona obejrzała i stwierdziła co na wstępie :)

W dniu 21.03.2021 o 22:49, Edmund Exley napisał(-a):

Niestety mało filmów ostatnio oglądałem, ale bardzo podobał mi się "Zdrajca" w reżyserii Marco Bellocchio, weterana włoskiego kina. Chyba parę Rolexów mignęło w kadrze, choć to o włoskich gangsterach, więc nie wiadomo, czy oryginalne ;)

Zdrajca świetny. 

Ja właśnie skończyłem serial: „Tales From the Loop”. Serial Sci-Fi, ale nie taki hardkorowy. Wielkim miłośnikiem takich klimatów nie jestem, ale akurat ten serial bardzo mi się podobał. Polecam. Mocne 7/10!!

03457e987b4128d19b8a974f2b5dace5.jpg

Nie film a serial tym razem. Póki co jeden sezon ale podobno niedługo ma byc drugi. Ojciec chrzestny harlemu - historia jednego z najsłynniejszych czarnoskórych amerykańskich gangsterów Bumpyego Johnsona. W tle porachunki z włoska mafia, malcolm x, nowy Jork i burzliwe lata 60. Do tego świetna muzyka plus fenomenalna obsada z Forester Whitakerem w roli głównej i D'onorfio w roli schwarz charakteru plus plejada aktorów drugoplanowych znanych m.in z chłopców z ferajny, the wire czy breaking bad. Polecam