Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laferty

Nurki z niższej półki cenowej

Mido-Precista-Stowa-Seiko  

80 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedynek nurków z niższej półki cenowej. Różne kraje produkcji, różne podejścia do realizacji tematu. Który z nich najbardziej trafia w Wasze gusta?

Konkurs trwa do 10 grudnia.

 

 

1. Mido Ocean Star Sport Diver

- ETA 2836 Automatic

- 200m WR

- średnica 40,5mm

mido_m85224589.l.gif

 

2. Precista PRS-50

- ETA 2824-2 Automatic

- 200m WR

- średnica 42mm

prs50-5.jpg

 

3. Stowa Seatime

- ETA 2824-2 Automatic

- 300m WR

- średnica 42mm

1169309711-6791.jpg

 

4. Seiko SBDC001 SUMO

- 6R15 Automatic

- 200m WR

- średnica 44mm

DSCN1708.sized.jpg


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubasek Seiko trafia w mój gust najcelniej, po nim Mido i Stowa. Precista stara się być czymś czym nigdy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór gdyż poza Mido wszystkie mam lub chciałbym mieć. Głos idzie na Sumo za odrobinę lepszy stosunek ceny do jakości w porównaniu ze Stową.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że generalnie lubię japończyki mój wybór jest prosty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Ja, choć mam Monstera, głosowałbym nie na Sumo, ale na Precistę. Ach, ten bezel. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido jest swietne i robi duze wrazenie.

Sumo beznadzieje.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Stowę, bo najbardziej mi się podoba. A z obiektywnych kryteriów wskazałbym na największe WR i możliwość wymieniania bezeli w różnych kolorach. Dzięki temu, za marne 70 kilka ojro, można mieć de facto nowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido i seiko najładniejsze,ale głosuję za tym pierwszym bo linia seiko zbyt oklepana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Seatime przez tydzień , Precistę mialem w reku rowniez , Mido - mialem bardzo dlugo i niestety było aż tak dobre ze wygrywalo z kazdym zegarkiem - niestety , a ze stwierdzilem ze nie pozwoli mi miec nic innego - iwec musialem je sprzedac , probowalem dwa razy - raz rozmysliłem sie rano dnia nastepnego i wycofalem ofertę , za drugim razem bylem twardy i to zrobiłem w koncu - niestety teraz kazdy zegarek porównuję do Mido i musze przyznac ze nawet SMP przegrywa - niestety , Breitlingi, nawet IWC Aqua pomijam juz drobniejsze typu TH czy coś w tym stylu - teraz aby nie kupić sobie znowu nawet nie przegladam aukcji - nie wpisuję nazwy w google etc. do tego stopnia lubiłem mido ze nawet nie przeszkadzalo mi mocowanie przy uszach - przerobiłem je tak aby bylo dobrze i nowy wlasciciel ma jedyny taki model z takim mocowaniem - teraz znowu Mu troszkę zazdroszczę - taka prawda - moim zdaniem - nie kupój Mido !!!


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Sumo zamiast Samuraja ???

 

Z zaprezentowanych MIDO.

Precista rznie z Blancpaina az milo. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo - jak dla mnie najbardziej "nurkowy" - 1

Mido - Świetny design - 2

Stowa - jakoś mnie nie przekonuje - 3

Precista - ........... wolę FF, ale nie zmieścił sie w ramach ankiety :lol: - 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Precista - ........... wolę FF

Czy mógłbyś rozwinąć ten tajemniczy dla mnie skrót? :lol:


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fifty Fantoms ?

 

 

piotrek

 

no racja :lol:

hehe żeby go rozszyfrować należy podnieść głowę i zamiast na niższą półkę spojrzeć "trochę" wyżej...


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo 300m STOWA i wielkiej sympatii do tej marki to jednak Mido.

Jakbym miał do podziału 100 punktów to dałbym 60 na Mido, 40 na STOWA i nic na pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo, wydaje mi się, że jest tu mała pomyłka w rozumieniu, której kiedyś sam doświadczyłem.

Nurek firmy Blancpain nosi nazwę Fifty Fathoms, co znaczy : 50 sążni. Nie - 50 duchów, jak sam kiedyś myślałem.

Nie wiem, co wybrać. Precista sprawia wrażenie, jakby był podróbą. Stowa, choć zacna i bardzo ulubiona firma, zrobiła zegarek, który mi się nie podoba.

Seiko miałem na ręku i - jest fajny. Mido - miałem Commandera. No i tu powstaje problem, który z ich dwojga. Zacząłem nosić Commandera, który nie był wcale największy, najdokładniejszy, najsolidniejszy czy jakoś inaczej naj... Był tylko moim ...najbardziej ulubionym. Nie wiem, jak wybrać. SUMO jest świetnym, wielkim sikorem. A Mido - świetnie wygląda i wydaje się być też świetnym zegarem. Ma jednak wady: nietypowy pasek i bezel, który wydaje się ostry i chropowaty jak piła tarczowa. Seiko - też nie jest specjalnie subtelny, a jego wskazówki - są mało ciekawego kształtu. Ostateczny werdykt: Wybieram Mido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Głosuję na Sumokę, gdyż ostatnio podkochuje się troszku w tym zegareczku :lol: . Na drugim miejscu Stowa. Na pozostałe dwa nawet nie spoglądam, bo w ogóle do mnie nie trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo, bo mam i jest świetne


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido: bo nie ma w srodku 2824 :lol: i za historie - w koncu Mido przez dziesieciolecia bylo synonimem zegarka wodoszczelnego...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Sumo

2. Stowa

3. Mido

 

Precista ? zapomnij.

 

Generalnie stowa podoba mi się wizualnia bardziej(ciut bardziej uniwersalna), niemniej głosowałbym w podobnej kolejności......tzn głos poszedł na seiko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe zestawienie zegarków do pojedynku.

 

Zagłosowałem na Stowę z czystej sympatii - bo miałem już trzy zegarki tej firmy - no i dlatego, że jest wzorniczo najbardziej rozpoznawalna i ma własny charakterystyczny styl. Ciężko mi ten wybór jakoś racjonalnie uzasadnić, bo wystarczyłoby, żeby zamiast Sumo był Samurai, zamiast Ocean Stara - na przykład All Dial Diver a zamiast PRS-50 - choćby i Dreadnought - i rozkład moich sympatii byłby zupełnie inny. Mido jest niewatpliwie bardzo ciekawą marką, choć twierdzenie, że wyróżnia go w tym gronie mechanizm, jest nieco przesadzone - ma co prawda wskazanie dnia tygodnia, ale to już bardziej Seiko jest poważną alternatywą, jeśli komuś zależy na "niemaniu" :lol: ETA (w szczególności 2824).


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

To i ja muszę wytłumaczyć chyba dlaczego jako jedyny głosowałem na Precistę. Tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na MIDO, bo miałem okazję pomacać i bardzo mi się podobało. Poza tym jako jedyne ma sensowny rozmiar na mój nadgarstek :lol:


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.