Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sszwedo
dawno tutaj nie byłem i kolekcja szwedo mnie wgniotła w fotel. Gratuluje pięknej kolekcji.

Dziękuję za uznanie. To efekt wielu lat kolekcjonowania i odmawiania sobie innych przyjemności :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale więcej w pasówce IWC z IWC, niż w Polonezie z silnikiem BMW, BMW. Koperta to kawałek stali tylko+koronka, obudowa.

Mariusz ma rację, to nie IWC. Jeśli kupujesz Concorda z werkiem El Primero to masz Concorda, nie zenitha. :blink:

Ale pasówka bardzo ładna.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Szukam zamiennika dla styranego życiem Timexa t77761.

Porównawcze z ufokiem od casio: G-shock G-056:

post-23499-0-90190400-1331128825.jpg

Fajny patent z podwójnym językiem (przyjemnie wygląda, a połączone są do kupy, wiec nie sprawiają problemów):

post-23499-0-56161100-1331128827.jpg

post-23499-0-61306700-1331128829.jpg

Straaaasznie brzydki, ale waveceptor i niewielkie rozmiary kuszą :blink:


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

timex ładniejszy

 

post-0-0-68764800-1331128840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne te PRECISTY...tylko szkoda, ze rozmiar mocno damski :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
fajne te PRECISTY...tylko szkoda, ze rozmiar mocno damski :lol:

 

Nie każdy lubi patelnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy lubi patelnie :blink:

 

alez ja nie mowie o patelniach.....ale zegarki w rozmiarze 38 mm i mniejsze to chyba sam przyznasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
alez ja nie mowie o patelniach.....ale zegarki w rozmiarze 38 mm i mniejsze to chyba sam przyznasz :blink:

 

Wiem, wiem. Dla mnie 42mm to absolutne minimum, no chyba że do garniaka to ostatecznie może być 40 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała reszta nie ma nic wspólnego z wytwórcą z Schaffhausen dlatego trudno uznać to za zegarek IWC. Sorry, ale taka jest prawda.

 

Ja też zazdroszczę Seikenowi tego zegarka ale wyrażam to bardziej explicite :blink:


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasówkach jest coś fascynującego, mechanizmy, który przetrwały ze sto lat i nadal odmierzają czas połączone z kawałkami stali stają się fajnymi zegarkami. Takiego Vacherona nosiłbym z dumą i dla mnie mimo wszystko byłby Vacheronem. A dla "producenta" - szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Kolejna "radosna twórczość", mojej "produkcji". Zegarek kolegi Seikena pochodzi ode mnie. Bardzo proszę się pastwić.

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

W pasówkach jest coś fascynującego, mechanizmy, który przetrwały ze sto lat i nadal odmierzają czas połączone z kawałkami stali stają się fajnymi zegarkami. Takiego Vacherona nosiłbym z dumą i dla mnie mimo wszystko byłby Vacheronem. A dla "producenta" - szacunek.

 

Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów i tu nie chodzi o pastwienie się jak zostało wyżej napisane. Pasówka na pewno podróbą nie jest, bo przypuszczalnie zawiera oryginalny mechanizm. Uprzedzając święte oburzenie od razu dodam, że celowo użyłem sformułowania "przypuszczalnie", bo zdarza się, że stare mechanizmy nie zawierają w sobie wszystkich oryginalnych części, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję. Dla mnie zegarek IWC, Vacheron Constantin czy jakiejkolwiek innej firmy to taki, który posiada numer referencyjny i znajduje się w katalogu producenta, koniec, kropka. Skoro więc "pasówka" nie jest podróbą, ale też nie jest oryginalnym zegarkiem, to przychodzi mi na myśl jedno określenie - radosna twórczość. I tak właśnie należy na te dziwne twory patrzeć, a nie usiłować dorabiać jakieś niezrozumiałe ideologie. I to tyle, eod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rygoryzm kolegi McIntosh'a nieodmiennie wprowadza mnie w dobry nastrój.

Ale pozwolę sobie na dwie uwagi :

- niewątpliwie zegarki zbudowane w oparciu o stare,niepowtarzalne i doskonałe technicznie mechanizmy IWC,Patka czy Vacherona (powiedziałbym kamienie milowe zegarmistrzostwa) zasługują na większe uznanie,

- czy na określenie dziwny stwór nie zasługuje bardziej katalogowy IWC z werkiem 7750 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, ruski są coraz fajniejsze... ten Twój jest naprawdę świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz - jest takich kilka w Polsce silnik BMW 3,0 - ze świateł kopie prawie wszystko.

 

Daj jakiś link proszę...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rygoryzm kolegi McIntosh'a nieodmiennie wprowadza mnie w dobry nastrój.

Ale pozwolę sobie na dwie uwagi :

- niewątpliwie zegarki zbudowane w oparciu o stare,niepowtarzalne i doskonałe technicznie mechanizmy IWC,Patka czy Vacherona (powiedziałbym kamienie milowe zegarmistrzostwa) zasługują na większe uznanie,

- czy na określenie dziwny stwór nie zasługuje bardziej katalogowy IWC z werkiem 7750 ?

 

Nie, bo cały jest firmowany przez IWC.

I koprta i środek są IWC.

 

Określenie pasówka jest może nie za ładne ale mówi prawdę.

To nie jest IWC, tylko werk IWC |wpasowany| w kopertę od czegoś...

NIe ma się co obrażać, ale nie ma też co pisać, ze jest to IWC. Bo nie jest.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna "radosna twórczość", mojej "produkcji". Zegarek kolegi Seikena pochodzi odemnie. Bardzo proszę się pastwić.

Pozdrawiam wszystkich.

post-1878-0-34720000-1331129019.jpg

 

Nie przejmuj sie, mnostwo zegarkow do poczatku XX wieku to niejako pasowki. Zegarmistrze kupowali mechanizmy, koperty i skladali, czesto ze swoim nazwiskiem na tarczy.Wiele firm produkowalo niejako pasowki, wladajac w koperty cudze mechanizmy. Zegarek jest swietny. Trzeba byc tworczym tak jak Ty, nawiedzony puryzm to slepa uliczka w zegarmistrostwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy w tych pasówkach tarcze są oryginalne, czy tylko mechanizmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.