Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Mewa to gull albo seagull, ale jeśli seagull to przecież jeden wyraz, bez myślnika. Jest tu jakiś filolog angielski? :D

Jak tak chcesz zgłębiać temat, to gull ma też inne znaczenie (frajer), więc markę możesz przetłumaczyć jako morski frajer. ;) 

To tłumaczenie powinno Ci odpowiadać, biorąc pod uwagę krytyczny stosunek do chińskich zegarków. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Było wczoraj się nie wypstrykać z premier emoji6.png

 

Ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak tak chcesz zgłębiać temat, to gull ma też inne znaczenie (frajer), więc markę możesz przetłumaczyć jako morski frajer. ;) 

To tłumaczenie powinno Ci odpowiadać, biorąc pod uwagę krytyczny stosunek do chińskich zegarków. :) 

 

Moderatorze, po co te złośliwości? :)

Poza tym niewłaściwie interpretujesz moje podejście. Mam krytyczny stosunek do zegarków, które są praktycznie wierną kopią innych znanych marek, a nie dlatego, że są chińskie. Jest zwyczajnie słabe gdy ktoś wypracował dobry ponadczasowy projekt, a ktoś inny tylko zerżnął już gotowy wzór. Widziałem na forum co najmniej kilka chińskich zegarków, które nie rżną z innych, są fajne i tanie 👍


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Widziałem na forum co najmniej kilka chińskich zegarków, które nie rżną z innych, są fajne i tanie 

????????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WatchSnob27 napisał(-a):

????????? 

 

W sensie jakie konkretnie?

Np.:

 


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotoman napisał(-a):

20230208_114140.jpg

 

Ta Vratka jest klasa, ale dla purysty stylu Bauhaus jest za szykowna IMHO (too dressy).

 

Nadal uważam, że ten Nomos, co go @Mirosuaw ostatnio nabył jest The Best 👌 👍 💪 (IMHO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Nadal uważam, że ten Nomos, co go @Mirosuaw ostatnio nabył jest The Best 👌 👍 💪 (IMHO)

Zgadzam się, że Nomos jest piękny, ale podzielam argumentację @Paulus57, na razie finansowo nie jestem gotowy na niego 😄. Poza tym przy wyborze Vratki chidziło o chęć posiadania czegoś "... in Poland".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Moderatorze, po co te złośliwości? :)

Poza tym niewłaściwie interpretujesz moje podejście. Mam krytyczny stosunek do zegarków, które są praktycznie wierną kopią innych znanych marek, a nie dlatego, że są chińskie. Jest zwyczajnie słabe gdy ktoś wypracował dobry ponadczasowy projekt, a ktoś inny tylko zerżnął już gotowy wzór. Widziałem na forum co najmniej kilka chińskich zegarków, które nie rżną z innych, są fajne i tanie 👍

Żeby uniknąć podejrzenia o złośliwość zamieściłem dwie emotki, czyli sporo jak na mnie. Nomos którego pokazałeś nie jest chyba pierwszym "użytkownikiem" wzoru. Oczywiście zgadzam się, że Chińczycy głównie wykorzystują sprawdzone wzory, ale to już dostatecznie dużo razy przerabiany wątek na naszym Forum, więc nie rozwijajmy go ponownie.

Co do Sea-Gulla, to chyba jest to firma zasługująca na respekt swoim dorobkiem. Myślę, że wybór między Nomosem a Sea-Gullem może zależeć przede wszystkim od: 

- zasobności portfela

- ilości posiadanych zegarków. 

Oba zegarki swoją jakością nie powinny rozczarować. Mimo wszystko nie bez znaczenia jest, że chińczyka można kupić za około 5% ceny Nomosa. Dla mnie jako miłośnika zegarków, któremu podoba się wiele argument cenowy przeważa. Niemniej gratuluję Ci zegarka, który posiadasz, także i z tego powodu, że i u mnie na liście się znajduje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Maru123 napisał(-a):

20210227_090038.jpg

Ta wersja kolorystyczna modelu jak dla mnie najładniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xbs napisał(-a):

Czas na kafcie 😉

4AD9E7A9-F29C-4EF4-9E46-D034796CBB6F.jpeg

Albo po, albo na drugą. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. 
To w takim razie, mój urodzinowy prezent potrzymam, aż powiesz ostatnie słowo. Nawet jakbym miał czekać do maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.