Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Te zegarki praktycznie chodzą za mną oda samego początku jak pokazały się u nas na forum. Byłem w kontakcie z Jarkiem (Lincoln Six Echo) i zapowiada się, że jutro odbiorę swój egzemplarz

Trochę się obawiam wkładki bezela, czy nie będzie wyglądała plastikowo, jak twoje odczucia?

Jak dla mnie nie wygląda plastikowo (myślę, że patrząc na zdjęcia masz takie odczucie ze względu na refleksy światła), chociaż być może mógłby być bardziej matowy. Ja na swój się trochę oczekałem, bo zamawiałem w przedsprzedaży kilka miesięcy temu, ale uważam, że było warto. A ponieważ już w zakupach kilku zegarków podążaliśmy w podobnym kierunku, to sądzę, że i w tym przypadku powinieneś być zadowolony  ;)

Guest fidelio

Jak dla mnie nie wygląda plastikowo (myślę, że patrząc na zdjęcia masz takie odczucie ze względu na refleksy światła), chociaż być może mógłby być bardziej matowy. Ja na swój się trochę oczekałem, bo zamawiałem w przedsprzedaży kilka miesięcy temu, ale uważam, że było warto. A ponieważ już w zakupach kilku zegarków podążaliśmy w podobnym kierunku, to sądzę, że i w tym przypadku powinieneś być zadowolony  ;)

Cenne informacje, bo ja sam czekam na Nereide w wersji "swiss made", w kolorystyce cobalto ;-)

No właśnie, z tego, co widziałem (chyba, że moja ślepota postępuje szybciej niż sądziłem), to rmak jest posiadaczem starszej wersji, na Miyocie - a nie "Szwajcara". O ile obie wersje są wykonane bardzo dobrze, o tyle jest jednak wyraźna różnica w kwestii detali, etc. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Mi akurat wersja bez fali podoba się znacznie bardziej.

brakuje tutaj tej fali na tarczy

Mialem tak samo ale na zywo przymierzajac oba jednak bez fal bardziej mnie przekonal :)

Na przestrzeni czasu nie zaluje :)

Guest TigerBear
03078898787507443818.jpg Edited by TigerBear

Dzięki :)

Pasek to Hirsch Viscount, świetnie wygląda, jest trwały i bardzo wygodny.

Dzięki, tak podejrzewałem, że to Viscount :D

Udane ujęcie, ale szkiełko wypadło  :lol:;)

Dziś skromne i kwarcowe Seiko ^_^

4ratkcw.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

A na czym polegają różnice ? 

Nie jestem zegarmistrzem, więc mogę powiedzieć o tym, co wiem od MV i o moim własnym, subiektywnym wrażeniu, opartym na fakcie, że przeszło przez moje ręce sporo egzemplarzy Nereide w starszej wersji na Miyocie (która była oferowana po raz ostatni w kampanii na Kickstarterze) i już także „ładnych kilka” ;) tej nowej – tzw. „Swiss made”.

Na moje oko, widać różnice w wykonaniu. Generalnie, podstawowa różnica to, naturalnie, mechanizm. Ale poza tym na pewno mamy dokładniejsze, bardziej precyzyjne wykończenie koperty, solidniejszy i lepiej spasowany bezel – z lepiej funkcjonującym obrotem, emaliowana tarcza, poprawione wskazówki i data, jest lepsze wykonanie indeksów… Są też drobne smaczki tego typu:

http://watchesbysjx.com/2015/02/explained-how-to-blue-steel-screws-the-traditional-way-with-a-flame-and-lots-of-patience.html

Zegarki obecnie są składane w Szwajcarii (wcześniej odbywało się to lokalnie we Włoszech) w specjalnym pomieszczeniu z zabezpieczeniami antypyłowymi, z zachowaniem znacznie lepszej kontroli jakości poszczególnych komponentów, więc to na pewno ma również znaczenie. Wszystko to, oczywiście, nie zmienia faktu, że starsza wersja Nereide to również świetny zegarek. :)

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Guest fidelio

Nie jestem zegarmistrzem, więc mogę powiedzieć o tym, co wiem od MV i o moim własnym, subiektywnym wrażeniu, opartym na fakcie, że przeszło przez moje ręce sporo egzemplarzy Nereide w starszej wersji na Miyocie (która była oferowana po raz ostatni w kampanii na Kickstarterze) i już także „ładnych kilka” ;) tej nowej – tzw. „Swiss made”.

Na moje oko, widać różnice w wykonaniu. Generalnie, podstawowa różnica to, naturalnie, mechanizm. Ale poza tym na pewno mamy dokładniejsze, bardziej precyzyjne wykończenie koperty, solidniejszy i lepiej spasowany bezel – z lepiej funkcjonującym obrotem, emaliowana tarcza, poprawione wskazówki i data, jest lepsze wykonanie indeksów… Zegarki obecnie są składane w Szwajcarii (wcześniej odbywało się to lokalnie we Włoszech) w specjalnym pomieszczeniu z zabezpieczeniami antypyłowymi, z zachowaniem znacznie lepszej kontroli jakości poszczególnych komponentów, więc to na pewno ma również znaczenie. Wszystko to, oczywiście, nie zmienia faktu, że starsza wersja Nereide to również świetny zegarek. :)

Ok, z niecierpliwości zaczynam przebierać nogami ;-)

Nadgarstek wyszedł tak nienaturalnie wieelki, że postanowiłęm poprawić w paincie.

Trochę się obawiam wkładki bezela, czy nie będzie wyglądała plastikowo, jak twoje odczucia?

Nie obawiaj się - nie będzie wyglądała plastikowo - będzie wyglądała aluminiowo

post-97650-1520444795,4391_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nadgarstek wyszedł tak nienaturalnie wieelki, że postanowiłęm poprawić w paincie.

PS. nic nie brałem! udanych wakacji

Haha dobre