Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :). No cóż, myślę że fanów dokładnego ustawiania wskazówek jest wśród nas wielu B). To wrzucę jeszcze dzienne fotki.

 

Jaką masz średnicę nadgarstka? Zegarek piękny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki wszystkim B).

 

Jaką masz średnicę nadgarstka? Zegarek piękny ;)

 

Wstyd pisać. Właśnie zmierzyłem i obwód wychodzi 18 cm (a wydawało mi się, że mam więcej). Nadgarstki mam więc szczupłe. Z bransolety trzeba było wyjąć dwa ogniwa. RO na ręku układa mi się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój nowy brzdąc ;)

 

Mariusz,

 

wielkie, wielkie gratulacje! RO piękny!!!

ostatnio moda na białe tarcze RO nastała B) umówiliście się czy co ?!?

 

 

ps. AP coraz bardziej mnie fascynuje, ta marka wyraźnie zyskuje w moich oczach, choć w pierwszym roku fascynacji zegarkami już się wyróżniła za sprawą kolekcji RO.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Mariusz- jednak doszło do tego, że mamy takie same zegarki! :):)

 

Today is diver's day:

 

post-36-0-28145200-1331841042.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz po mimo,że nie przepadam za tym modelem AP (chociaż np Hubloty lubię) zaczyna mi się podobać... Myślę,że na żywo zyskuję. Gratulacje :) niech się dobrze nosi.

Marcin fajny ten zegareczek...

A tak w ogóle Panowie (i panie) rewelacyjne zdjęcia i zegarki...

 

Ps. Co do przegubu to co ja mam powiedzieć mam ok 16,5 17cm,gdzie i jaki ja zegarek znajdę ... :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasador

JLC też zacny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz,

 

wielkie, wielkie gratulacje! RO piękny!!!

 

Gratulacje Mariusz- jednak doszło do tego, że mamy takie same zegarki! :):)

 

Dzięki serdeczne :) .

 

ps. AP coraz bardziej mnie fascynuje, ta marka wyraźnie zyskuje w moich oczach, choć w pierwszym roku fascynacji zegarkami już się wyróżniła za sprawą kolekcji RO.

 

I słusznie :). AP z pewnością zasługuje na uznanie. Ja szczególnie cenię AP za wielkie komplikacje, zwłaszcza za minutowe repetiery i wieczne kalendarze, które manufaktura wykonywała od początku swojego istnienia. Także na zamówienie zewnętrznych firm. Na liście klientów AP można znaleźć takie firmy jak Cartier, Vacheron Constantin, Gubelin itp.. Mnie szczególnie zachwycił astronomiczny czasomierz nad którym AP pracowali 6 lat i w roku 1920 dostarczyli S. Smith & Son. Wybitne dzieło sztuki zegarmistrzowskiej. AP ma też ciekawą historię z tragicznymi chwilami włącznie jak w roku 1891 kiedy tornado częściowo zniszczyło budynek manufaktury. O tym i wielu innych rzeczach dowiecie się jak skończę pisać historię AP :). A poza tym, lubię AP, bo oni też mnie lubią :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :). No cóż, myślę że fanów dokładnego ustawiania wskazówek jest wśród nas wielu :). To wrzucę jeszcze dzienne fotki.

 

 

Zachwytom nie ma końca, ale są jak najbardziej zasłużone, ja również gratuluję! Miło popatrzeć jak klubowicze prezentują tak zacne marki na nadgarstkach. :)

Można lubić stylistykę RO, lub nie, ale nie da się przejść obok niego obojętnie, ten zegarek ma coś w sobie i wyróżnia się tak, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

 

Mariusz, nie wiem dlaczego, ale cały czas wydawało mi się, że Twój AP na którego czekałeś to miał być RO Offshore Diver :), ...w każdym bądź razie, jeszcze raz, gratki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ciesze się Twoją radością :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zachwytom nie ma końca, ale są jak najbardziej zasłużone, ja również gratuluję! Miło popatrzeć jak klubowicze prezentują tak zacne marki na nadgarstkach. :)

Można lubić stylistykę RO, lub nie, ale nie da się przejść obok niego obojętnie, ten zegarek ma coś w sobie i wyróżnia się tak, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

 

Mariusz, nie wiem dlaczego, ale cały czas wydawało mi się, że Twój AP na którego czekałeś to miał być RO Offshore Diver :), ...w każdym bądź razie, jeszcze raz, gratki!

 

Na Offshore to Maciek (Otho) czekał. Ja jednak lubię popatrzyć na mechanizm więc bez przeszklonego dekla czegoś by mi brakowało :). Choć nie wykluczam, że Offshore też za jakiś czas kupię, ale przygodę z RO wolałem zacząć od wersji klasycznej.

 

 

Mariusz, ciesze się Twoją radością :)

 

Dzięki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Offshore to Maciek (Otho) czekał. Ja jednak lubię popatrzyć na mechanizm więc bez przeszklonego dekla czegoś by mi brakowało :). Choć nie wykluczam, że Offshore też za jakiś czas kupię, ale przygodę z RO wolałem zacząć od wersji klasycznej.

 

 

Zdaje się, że wczesniejsza wersja Twojego modelu miała pełny dekielek....ale znawcą marki nie ejstem...po prostu widziałem taką na zdjęciach w sieci miała trochę inne indeksy. Tak czy inaczej ten zegarek wymaga doskonałych zdjęć aby oddać jego urok !!! Więc Mariusz postaraj się! :) To wynika z tego, że jest bardzo delikatny...powierzchnie polerowane są bardzo niewielkie i kiepskie zdjęcia tego nie pokażą....ale widziałem w sieci parę dobrej jakości i muszę powiedzieć, że zaczynam się przekonywać :)

 

 

A u mnie dziś:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Gratki jasny znakomity ! Marcinie super sie prezentuje JLC ale chyba lepiej na lewym ręku :) . Wojtek - nie widzialem tej wersji na zywo , ostatnio była tanio do kupienia "Moon to Mars" . Dosia Karaibka świetna - tylko szkoda , że przez jedno "r" . Coraz lepsze zegarki w sensie coraz ładniejsze wszystkie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wczesniejsza wersja Twojego modelu miała pełny dekielek....ale znawcą marki nie ejstem...po prostu widziałem taką na zdjęciach w sieci miała trochę inne indeksy.

Pytanie było do Mariusza, ale pozwolę sobie odpowiedzieć pierwszy :)

Masz rację, były wcześniejsze wersje z pełnymi deklami, innymi indeksami, z datą, bez daty, ale tak naprawdę wcześniejsze wersje mogły mieć pełne dekle z tego względu, że nie ukrywały tego pięknego mechanizmu 3120, który to pojawił się w aktualnej wersji RO w 2004r. Przeszklony dekiel wcześniej posiadała na pewno wersja RO Jumbo, który był większy niż standardowe RO w tamtych czasach (36mm- Jumbo 39mm), nie posiadał centralnej sekundy i bazował na werku JLC, który przepięknie wykończyli i ozdobili zegarmistrzowie z AP. Do tej pory werk ten zasługuje na miano najbardziej wyrafinowanego i udekorowanego mechanizmu w swojej klasie.

 

...Marcinie super sie prezentuje JLC ale chyba lepiej na lewym ręku :) ...

Ha, może i lepiej, ale skoro ja już nie potrafię na lewej... :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny AP, gratuluję. Aż pozazdrościłem ilości metalu na nadgarstku i założyłem dziś branso do BFS, też mnie cieszy :)

 

post-33863-0-47059700-1331841108.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

032.JPG

013.JPG

 

Witam, rano z sentymentu Festinka mój pierwszy chronograf ( tylko kwarc,ale nigdy nie zawiódł )

po południu New Gent, niesamowicie wygodny w noszeniu i ta czerń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz Gratki jasny znakomity !

 

Dzięki :).

 

Pytanie było do Mariusza, ale pozwolę sobie odpowiedzieć pierwszy :)

Masz rację, były wcześniejsze wersje z pełnymi deklami, innymi indeksami, z datą, bez daty, ale tak naprawdę wcześniejsze wersje mogły mieć pełne dekle z tego względu, że nie ukrywały tego pięknego mechanizmu 3120, który to pojawił się w aktualnej wersji RO w 2004r. Przeszklony dekiel wcześniej posiadała na pewno wersja RO Jumbo, który był większy niż standardowe RO w tamtych czasach (36mm- Jumbo 39mm), nie posiadał centralnej sekundy i bazował na werku JLC, który przepięknie wykończyli i ozdobili zegarmistrzowie z AP. Do tej pory werk ten zasługuje na miano najbardziej wyrafinowanego i udekorowanego mechanizmu w swojej klasie.

 

Uściślając wypowiedź Marcina dodam, że model ze stałym deklem miał kaliber 2225, który bazował na werku Jaegera 889/1. To właśnie ten zegarek został zastąpiony nową wersją w roku 2004. Kaliber 2120 bazuje z kolei na werku Jaegera 920 i jest obecnie wykonywany w całości przez AP. Oczywiście firma nadal wykorzystuje rzeczony mechanizm w RO bez sekundnika i w wybranych modelach z kolekcji Jules Audemars. O tym jak piękny to mechanizm, możemy przekonać się oglądając film reklamowy...

 

http://www.hautehorlogerie.pl/ap_2120.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, i ja się przyłączam do gratulacji.

Fajnie jest realizować marzenia :)

Zegarek historia,ponadczasowy.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMGP7732b.JPG

IMGP7733b.JPG


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, i ja się przyłączam do gratulacji.

Fajnie jest realizować marzenia :)

Zegarek historia,ponadczasowy.

 

Dzięki serdeczne. A AP nie przestaje mnie zaskakiwać. Pamiętam co pisał Marcin o dokładności swojego RO. Ja przygotowuję się już do recenzji i od razu zacząłem test dokładności chodu zegarka. Właśnie mija pierwsza doba. Odchyłka: 0 sekund :). Za wzorzec służy mi strona http://wwp.greenwichmeantime.com. Ciekawe jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. A AP nie przestaje mnie zaskakiwać. Pamiętam co pisał Marcin o dokładności swojego RO. Ja przygotowuję się już do recenzji i od razu zacząłem test dokładności chodu zegarka. Właśnie mija pierwsza doba. Odchyłka: 0 sekund :). Za wzorzec służy mi strona http://wwp.greenwichmeantime.com. Ciekawe jak będzie dalej.

 

Jeśli za jakiś czas pomimo nakręcania wskazówki staną, to będzie wiadomo, co myśleć :)

A poważnie, gratulacje z powodu urzeczywistnienia marzeń.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg fajny ten Seikacz, szczególnie podoba mi się (już pomijając tarczę), łącznie uszek z kopertą i przyciski, jednak mam jakieś dziwne wrażenie że te napisy miast będą się szybko ścierać. Mam nadzieję że to tylko takie odczucie :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.