Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na fb wstawiałeś taką ale z innymi wskazówki 

FB_IMG_1693685601055.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak czy nie składak? Bo nie wiem czy zawracać sobie w ogóle gitarę zanoszeniem do zegarmistrza, wymianą szkła, itp.

IMG_0645-kopia.thumb.jpg.2a5ee1192a34cbb54541ea287b553178.jpgIMG_0644-kopia.thumb.jpg.0976c75096563e2cc481fd136ecaa00c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać za dobrze na tym zdjęciu ale pęknięte jest w okolicy godz. 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, meinard napisał(-a):

Nie widać za dobrze na tym zdjęciu ale pęknięte jest w okolicy godz. 1.

Jak znajdziesz niebite to wymień! p-o-w-o-d-z-e-n-i-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Deragon napisał(-a):

Składak, czy oryginał? 

 

 

 

 

Oryginał. Fajny model z lat 80.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Jest w katalogu podobny, ale w czarnej wersji.

 

 

Inna koperta, inne wskazówki inna tarcza. Nic tu nie jest podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że tarcza ma taki sam krój indeksów, cyfry, kamienie jak w czarnej, tylko jest biała. Oczywiście koperta i wskazówki inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel nieoryginalny czy cała koperta?

received_161868366916730.jpeg

received_304656798852364.jpeg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta do tego zegarka. Sekundnik nieoryginalny. Na deklu powinno być 2214 lub bez numeru.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za czajka? Znalazłam podobną w archiwum allegro, ale nikt się nią nie zainteresował.

Screenshot_20230930-161506~2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Czajka, i tyle. Natłukli tego miliony sztuk w różnych kopertach. Po targach w Lipsku bodajże w 56 r. (nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się szukać - są tutaj opracowania kolegów i można poczytać) , gdzie zegarki Czajki zdobyły duże uznanie, ruszyła hurtem produkcja i eksport zegarków zakładu w Jarosławiu. Wykonywano zegarki męskie i damskie, przy czym damskie potrafiły być niezwykle ozdobne - biżuteryjne, złocone, emaliowane itd. Tu masz złoconą filigranową metaloplastykę  w formie bransolety, której elementem jest koperta zegarka, chyba Łucz miał coś podobnego. Czajka miała to do siebie, że wszystkie elementy produkowane były in-house, czyli cały mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta i ich montaż były wykonywane w jednym zakładzie. Np. wśród "szwajcarów" mało która fabryka tak robiła.  To złocenie wyciera się, bo warstwa jest cienka. Co do mechanizmu, to 1600 trudno mi zdecydowanie pochwalić albo zganić. Jest malutki i to rodzi swoje konsekwencje, ale wywodzi się w prostej linii od mechanizmów 26xx bazujących na udanych projektach francuskich. Czajka mojej siostry, prezent z 82 roku, do dziś jest sprawna i na chodzie, ale prawdę mówiąc niezbyt długo była w stałym użytkowaniu.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna, wyczerpująca odpowiedź - bardzo dziękuję 😀 ja na razie błądzę we mgle, dużo mi "wpada w oko", a niekoniecznie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzichu

Na jednej grupie na fb znalazłem, jak myślicie?

FB_IMG_1696418028366.jpg

FB_IMG_1696418031610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zdzichu napisał(-a):

Na jednej grupie na fb znalazłem, jak myślicie?

 

 

Tarcza i datownik w cyrylicy, ring po angielsku. Poskładane.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzichu

W jakim modelu powinna być ta tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikową kopertę widziałem z inną tarczą, a tę tarczę - z chromowaną kopertą. Było tak?

wostok plastik.png


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wychodzi, bo mam identycznego, więc mała szansa na dwa takie same składaki


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Plastikową kopertę widziałem z inną tarczą, a tę tarczę - z chromowaną kopertą. Było tak?

 

Poprawna. Mam obie wersje tarcz w tej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.