Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

 

No właśnie, nie za czysta ta tarcza? widzę, ze napis szturmanskie poprawny, może jakiś spec się wypowie.

 

EDIT: choć jak patrzę, to mostek też mi nie pasuje, bo nie ma podtoczeń na kamienie...

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie za czysta ta tarcza? widzę, ze napis szturmanskie poprawny, może jakiś spec się wypowie.

Tarcza współczesnie robiona.

Ed

I to bardzo słabo robiona. 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie namalował, to oryginalna popularna sławka, tyle że ździebko kiczowata :)

Buran na tarczy nawiązuje do Burana promu komicznego - był taki nieukończony projekt sowieckiej kosmonautyki. I pod żadnym pozorem nie należy mylić tego burana z ekskluzywnym sowieckim brandem zegarkowym z Czistopola

Z uwagi na horrendalna cenę, tą aukcję należało by podać w "nieprzepłacajcie, a nie tutaj w okazjach


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami na siebie bat kręcimy ! ale z drugiej strony przybywa też amatorów ostrzących zęby na zegarki w kontekście lokaty na przyszłość . Stare ,sprawdzone, dobre i ruskie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mołnię z 1959r. z oryginalnym lakierem na deklu to nie jest dużo. Sądząc po stanie lakieru była noszona maks parę tygodniu i resztę czasu przeleżała w szufladzie. Przy zegarku o normalnym stanie zużycia uznałbym kwotę za wygórowaną, ale przy tym uważam, że jest całkiem ok. Ile takich egzemplarzy można dostać? NOS z lat pięćdziesiątych? Przecież to rzadziej niż jeden na sto.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę :) A hobby to hobby dopiero gdzieś kiedyś jakś lokata.Fakt ze trochę od cen zaczyna boleć głowa ale bardziej boli gdy się widzi "nosy" ;)  na zatoce plus wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka kopertę razem z uszkiem w stanie NOS nigdy nie montowaną - lakier jest w stanie jak 5 minut temu położony 

Kiedyś na allegro gościu wystawił po 19zl do licytacji chyba z 5 sztuk dałem ofertę i nikt nie przebił 3 sztuk a na dwóch pozostałych podbili mi do 21zł   :lol: - została mi jedna i zostaje ze mną na pamiątkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zachowana tarcza ale stanem dekla to bym się nie sugerował. Nie widziałem ostatnio Ritera na forum ale jestem prawie  pewny że ten zegarek nie leżał w szufladzie od nowości. Tyle że ja nie znam się na mechanizmach na tyle żeby moja opinia była coś warta  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zachowana tarcza ale stanem dekla to bym się nie sugerował. Nie widziałem ostatnio Ritera na forum ale jestem prawie  pewny że ten zegarek nie leżał w szufladzie od nowości. Tyle że ja nie znam się na mechanizmach na tyle żeby moja opinia była coś warta  :D

 

Wydaje się ze mechanizm z tego rocznika i mostek balansu też .Zdjęcie pod małym kątem więc trudno o 100% pewności jak to w Molnijach .Ale przecież nie rozmawiamy ze to Nos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiscie że nie |NOS :)

Ja go nawet licytowałem bo brakuje mi takiego ale cenę zrobił chyba ten dekiel bo sam zegarek to żaden rarytas i w cenie do 100 zł byłem pewny że się zakończy. 

Taniej kupiłem półroku temu miedziany odpowiednik  z 1955r  o ile dobrze pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napis "победа" na bębnie z naciągiem jest poprawny? czy świadczy o kombinowaniu przy werku tego sputnika??

 

edit -> sprawa druga: czy mostki sputników nie powinny mieć (podobnie jak mostki kam) punc z kwartałem i rokiem produkcji?

post-54348-0-57928000-1426752844_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam identyczny egzemplarz i jestem z niego zadowolony - w środku powinien cykać zdobiony pasami werk Pobiedy z centralną sekundą. Jeśli dorobimy do tego zegarka jakąś przyzwoitą obudowę, to będziemy mieli fajny zegar biurkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer, popatrz na fotki werków w sputnikach na rosyjskim forum:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=5121&page=8 

no właśnie @grech, te fotki potwierdzają moje obawy (punca z kwartałem i rokiem na mostku + koło z naciągiem ozdobione tylko gwiazdkami), że w spłodzeniu sputnika z ww. linka do aukcji brała udział czistopolska pobieda :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.