Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Może. Pokręcę sprawdzę. Ale inne LS śmigają jak dzikie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna włoszczyzna.Nożyk od LionSteel. Jak zwykle moletta, ale tu jest trochę inaczej. Łożysk nie ma, otwieramy takim obgryzionym dyskiem, który robi też za całkiem poważny jimping. Rękojeść to węglowy monoblok w związku z czym najf ciąży na klingę, ale to w moim odczuciu plus. Blaszka - sleipner. Bardzo dobrze leży w łapie, nie gubi się także w mojej dużej grabie. Miałem trochę opory bo w sieci jakoś tak na fotkach nie porywał, ale na żywo fajny. Będzie kolejny w zespole makaronów. Jeszcze jeden Viper mnie woła, ale mam opory bo damast. Średnio lubie, ale jest naprawdę miód. No i trochę dużo dinarów jak za Włocha, ale to LE z numerami na klindze. 
 
 
DSC_2276.thumb.JPG.8d3324867f2aed0da60746d8baa03a36.JPG
DSC_2277.thumb.JPG.73c331121c29e198fa987f7aceb696d4.JPG
DSC_2278.thumb.JPG.b02f1438744b6ccfff3f6ac9150001e3.JPG
DSC_2279.thumb.JPG.f6ad0a8ed22c4b0affa0f5ffa529d2d5.JPG
DSC_2280.thumb.JPG.12a1495cf011db5e20ec2d74692d23ab.JPG
DSC_2281.thumb.JPG.72b30aa42d5c0303637bf5a3dff7d477.JPG
DSC_2282.thumb.JPG.3b8132f6f05b692ea1eaeb903e35fac3.JPG
Bardzo fajny nóż. Macałem skubańca. Mechanika była miodna, genialnie klikał. Najlepsze co zapamiętałem to jak świetnie leżał w łapie.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Spełnione marzenie 🥰

P9064915.jpg

Nie moje klimaty, ale gratuluję😉


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć otf Microtecha i dziś urodzinowo się spełniło. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Zawsze chciałem mieć otf Microtecha i dziś urodzinowo się spełniło. 

Gratuluję spełnienia marzenia no i 100 lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MT fajne klikacze 
Obecnie tylko takie se. Biorąc pod uwagę cenę to na tle konkurencji biednie wypadają. Jest kilka firm w tym budżecie i sporo poniżej które robią noże bardziej zaawansowane technicznie.

Microtecha tak jak sebenzę można dziś nazwać spoko klasykiem.

S20FE 5G


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Spełnione marzenie 🥰

P9064915.jpg

Świetny wybór , gratuluje🔪

F51B9C1E-08CE-40C9-BEFA-49F2A8470F82.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariaczi napisał(-a):

Obecnie tylko takie se. Biorąc pod uwagę cenę to na tle konkurencji biednie wypadają. Jest kilka firm w tym budżecie i sporo poniżej które robią noże bardziej zaawansowane technicznie.

Microtecha tak jak sebenzę można dziś nazwać spoko klasykiem.

S20FE 5G

 

Lepiej nie wywołuj wilka z lasu :D Na forach nożowych było sporo Ostrych dyskusji na temat jednego i drugiego ;) MT albo się kocha albo nienawidzi 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia że takie noże jak Sebenza czy niektóre modele MT kupuje się jako swego rodzaju hołd dla czasu w których powstały czy innowacji designu czy technicznych detali jakie niosły itp i dlatego też nie oceniam ich pod kątem czy w tej cenie można kupić aktualnie coś "lepszego". Tak samo mam z zegarkami. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mariaczi napisał(-a):

Obecnie tylko takie se. Biorąc pod uwagę cenę to na tle konkurencji biednie wypadają. Jest kilka firm w tym budżecie i sporo poniżej które robią noże bardziej zaawansowane technicznie.

Microtecha tak jak sebenzę można dziś nazwać spoko klasykiem.

S20FE 5G

 

Bardziej zaawansowane technicznie niekoniecznie musi znaczyć lepsze lub bardziej funkcjonalne. Przynajmniej ja tak mam.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak że wszystkim.

Im więcej elementów składowych, tym bardziej zawodny mechanizm.

Dochodzi jeszcze zmienna związaną z doborem i jakością materiałów, dokładnością wykonania i kilka innych..

Myślę jednak, że to dobór materiałów i jakość, dokładność wykonania ma większe znaczenie niż prostota konstrukcyjna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej zaawansowane technicznie niekoniecznie musi znaczyć lepsze lub bardziej funkcjonalne. Przynajmniej ja tak mam.  
Może bardziej w sensie precyzyjniej obrobiony materiał i spasowany.
Mój enforcer który wielkościowo jest identyczny z ultratechem jest niby mechanicznie podobny ale kilka detali powoduje że to zupełnie inna praca mechanizmu. No jest po prostu dużo płynniej. Nic nie szoruje.

Suwak nie trze po obudowy tylko wisi na elemencie prowadnicy sprężyny. Sama sprężyna ma też prowadnice i nic nie brzęczy. Do tego po wystrzale luz jest tak znikomy że prawie nie ma bp.





08392eb6c5a818309985e98b95186ef5.jpg&key=c133cf86c6a9fbb7977e3408a450f719e939fc351b3e3d35feab693c4ed9fe88



S20FE 5G


956ea7f56d81fcde52c0c33dfd8b0514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do Togo po Cobratec Gentelmans . Kolejny świetnie wykonany i klikający otf. Maluszek, 71mm ostrego.

Bardzo przyjemny.

adcf7a4ae8799a1510e1adba282cab19.jpg4213790473f72d9b98626bdc397bbb77.jpg

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi dziś w łapy dwa nożyki z budżetowej submarki WE, chociaż w przypadku jednego z nich mowienie, że jest budżetowy to eufemizm. 

Pierwszy z nich to Brazen w mikarcie o ciekawej fakturze i wzorze. Blaszka to klasyczne D2. Dobra mechanika(jak to u WE i Civivi), dobre proporcje. W ręce również leży dobrze. Backspacer z otworem na linkę.

Bardzo fajny, dobrze wykonany nóż do kieszeni. Moim skromnym zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości. 

 

 

DSC_2299.JPG

DSC_2298.JPG

DSC_2300.JPG

DSC_2301.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie ciąłem jeszcze 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo tych WE i myślałem, że może już miałeś w którymś wcześniej 😉

Lubie tą stal i ciekawy jestem jaka od nich wychodzi, bo teraz jest raczej moda na te super nowoczesne proszkowe stale 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.