Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

ER BF1 CD

IMG_20220927_141324_7.jpg

Ani za duży ani za mały. Normalnie w sam raz. Jak w pysk strzelił😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

Strider mniazga😀

 

Zazdroszczę Wam obu noży ;)

 

Striderek ma jedną okładzinę z aluminium?

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pioters napisał(-a):

 

Zazdroszczę Wam obu noży ;)

 

Striderek ma jedną okładzinę z aluminium?

Tak to wersja Alu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze w ręce.
IMG_20220927_155455_4.thumb.jpg.9f8f17bcf82b0fdff2ffd19c58609834.jpg
IMG_20220927_155432_5.thumb.jpg.250d311615edf684e192b4f8e490a469.jpg
Słaba stal, słaba mechanika, listek blokady kaleczący paluch... ale tak mi też się podoba.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mariaczi napisał(-a):

Słaba stal, słaba mechanika, listek blokady kaleczący paluch... ale tak mi też się podoba.

S20FE 5G
 

Od czasu do czasu przeciąć jakiś sznurek czy patyka strugnąć to wystarczy. Na poważne akcje zawsze moge zabrać coś lepszego i większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie kupować noży 😁.No cóż, mam slaby charakter. Ale na usprawiedliwienie mam to, że postanowiłem z pokazywacza (ekshibicjonisty😁) zostać oceniaczem, oczywiście bardzo amatorskim. Nabyłem parę nożyków tanich i tańszych (takich do kieszeni) i chcę je ocenić od względem funkcjonalności dla przeciętnego uzytkownika. 

Recki (i obrazki) będę  będę wrzucał sukcesywnie - może komuś się przydadzą. 

 

 

DSC_2429.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boker. Jest z tą firmą pewien problem. Niby te noze nie są zle, ale trudno jednak trafić coś co będzie pasowało i się podobało. Oprócz Urban  Trappera i może jeszcze Kwaikena resztą jest jakaś taka. Niby fajne, ale.... No i zobaczyłem Cataclysta. Już jakiś czas go obserwowałem, ale trochę zniechęcał mnie rozmiar a jednak zachęcał dizajn. No i przyszedl . Po wyjęciu z pudełka + i -.Ladny,elegancki,dżentelmeński nożyk. Przyzwoite materiały , ciekawy wygląd. No ale to jednak nożyk - tylko 75 mm ostrego. I jeszcze słabo z mechaniką - niby łożyska, ale pracują jakby ktoś piachu nasypał. Być moze tylko w moim egzemplarzu, ale jednak... 

Na koniec-wg mnie za maly, no i te lozyska. Wygląda ładnie ale wraca do sprzedawcy. 

 

 

DSC_2430.JPG

DSC_2431.JPG

DSC_2433.JPG

DSC_2432.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze szukam pomocy, kupiony za dyszkę stary Wenger  narzędzia o dziwo są w dobrym stanie wysyłka do Szwajcarii nie wchodzi w rachubę wengerów już nie serwisują mycie nie pomogło WD 40 tylko go rozruszało jak zmyć ten syf 🤔🤔🤔IMG20220928123321.thumb.jpg.cc52831ddf286d6a8a7ab9a82d8d5bae.jpg

IMG20220928123342.jpg

IMG20220928123335.jpg

IMG20220928123328.jpg

IMG20220928123325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjkę ultradźwiękową próbowałeś?

Ja tak myję viktorki..., potem do spirytusu, by wchłonęło wodę i wypłukało, i suszarka.. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Myjkę ultradźwiękową próbowałeś?

Ja tak myję viktorki..., potem do spirytusu, by wchłonęło wodę i wypłukało, i suszarka.. :)

Będę musiał nabyć bo nie mam 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mateo napisał(-a):

20220928-092841.jpg

 

 

20220928-092710.jpg

 

20220928-092847.jpg

 

 

Fajny król😉 Jeden z moich ulubionych noży.

 

50305555511_a6fcba2c36_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boker. Jest z tą firmą pewien problem. Niby te noze nie są zle, ale trudno jednak trafić coś co będzie pasowało i się podobało. Oprócz Urban  Trappera i może jeszcze Kwaikena resztą jest jakaś taka. Niby fajne, ale.... No i zobaczyłem Cataclysta. Już jakiś czas go obserwowałem, ale trochę zniechęcał mnie rozmiar a jednak zachęcał dizajn. No i przyszedl . Po wyjęciu z pudełka + i -.Ladny,elegancki,dżentelmeński nożyk. Przyzwoite materiały , ciekawy wygląd. No ale to jednak nożyk - tylko 75 mm ostrego. I jeszcze słabo z mechaniką - niby łożyska, ale pracują jakby ktoś piachu nasypał. Być moze tylko w moim egzemplarzu, ale jednak... 
Na koniec-wg mnie za maly, no i te lozyska. Wygląda ładnie ale wraca do sprzedawcy. 
 
 
DSC_2430.thumb.JPG.22293386b36a2dacd5d9407cd21cdd5d.JPG
DSC_2431.thumb.JPG.24b48bd906db92928de22c515bc3ad05.JPG
DSC_2433.thumb.JPG.311429489e30ae6a1dd17211f1c43ebc.JPG
DSC_2432.thumb.JPG.6d33b56e3e85296920ee93e610caa267.JPG
Mam podobne odczucia co do Bokera. Nawet jak mi jakiś sie podoba to po zmacaniu zawsze jest coś nie tak. Mechanika nie zachwyca, wykończenie przeciętne lub słabe. Cena zazwyczaj zbyt wysoka jak na to co oglądam...
Mam tylko OTF Bokera Hogue ale to inna jakość.



fe12f759cc61e2728971e20d688a7332.jpg

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mateo napisał(-a):

Czy ktoś ma doświadczenia z Terrain 365?

Mam Terraina model Caiman ale to slipjoint bez blokady

Nóż - strona 454 - PO GODZINACH - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Nóż - strona 450 - PO GODZINACH - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioters napisał(-a):

I jak z jakością?

Nie mogę się do końca doczytać czy wszystkie modele są produkowane w USA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civivi. Nie ukrywam, ze do tego szyldu czuję sympatię.Moim skromnym i bardzo subiektywnym zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny. Dobre materiały, ciekawy design, funkcjonalność na wysokim poziomie, mechanika praktycznie jak u firmy matki. W tych cenach chyba raczej trudno znaleźć konkurencję.

Na początek tego ostatnio zakupionego setu zacznę od najtańszego Praxisa. Kawał noża - 95 mm ostrego . Wielkościowo porównywalny do Warriora PF. Klinga szeroka, blaszka nie najwyższych lotów (9Cr18MoV) ale nie oczekujmy wyjebolitu w tym przedziale cenowym. Okładki z G10, bardzo dobre ułożenie w ręce, powierzchnia okladzin przyjemna mimo, że dość mocno chropowata.Otwór na linkę. Nieduży jimping, ale umiejscowiony bardzo dobrze. Duże i anatomicznie wykonane  wycięcie pod wskaziciel. Mechanika bez zarzutu.Blokada liner lock, zwalnianie jej opuszki kciuka nie zrywa😁, chodzi naprawdę lekko. Klips pozwala na deep carry. 

Na koniec - bardzo fajny, duży nóż do codziennego użytku. Bardzo dobrze wykonany z ponad przeciętną mechaniką. Zdecydowanie moim zdaniem warto go mieć i używać. U mnie na pewno siądzie w kieszeni jako EDC najf😁

 

 

DSC_2437.JPG

DSC_2438.JPG

DSC_2439.JPG

DSC_2440.JPG

DSC_2441.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.