Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

BM Shotout faktycznie okazał się niewypałem. Niestety wykonanie tego noża jest na poziomie tanich chińskich podróbek.
Polecam zainteresować się Cobratec Enforcer. To wielkościowy odpowiednik ultratecha. Dostępne bezproblemowo w PL i jak coś można odesłać jak nie podejdzie.
U mnie jeden z faworytów w kategori otf.







47adbc984a99a85263b60ac20ea2caab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mariaczi napisał(-a):

BM Shotout faktycznie okazał się niewypałem. Niestety wykonanie tego noża jest na poziomie tanich chińskich podróbek.
Polecam zainteresować się Cobratec Enforcer. To wielkościowy odpowiednik ultratecha. Dostępne bezproblemowo w PL i jak coś można odesłać jak nie podejdzie.
U mnie jeden z faworytów w kategori otf.







47adbc984a99a85263b60ac20ea2caab.jpg

A jak wypada u Ciebie model wykonany z "plastyku" ?  - kurcze, nie pamiętam czy mikarta, czy inna żywica.. 

Na knivsach się pochwaliłeś takim kobratekiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

C7C9AC68-9FD0-4C5B-8FF0-23E97AE77352.jpeg

Tak patrzę na te Wasz pstrykacze i zaczynają mnie ruszać...

Coś raczej niedużego, 500-1000, się znajdzie? Nie, żebym potrzebował, ale tak to szuflady i raz na rok coś przeciąć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wypada u Ciebie model wykonany z "plastyku" ?  - kurcze, nie pamiętam czy mikarta, czy inna żywica.. 
Na knivsach się pochwaliłeś takim kobratekiem..
Tak model G10 fajnie wygląda i leży w łapie, dobra mechanika, niestety G10 potrafi pękać przy niezbyt ciężkich pracach. Konstrukcja nie jest niczym wzmocniona. Koledze pękł na kartonie.

Do biura spoko na edc jako nóż pracujący raczej nie.

S20FE 5G



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni z czwórki. Savant. Nóż z rodzaju eleganckich. Taki prawdziwy dżentelmen's folder. Ładna linia, dobre proporcje. Stal to też Sandvik 14C28N.Jimping nieduży ale wystarczy. Finger choil dość płytki. Nieduży ale dość wyrazisty flipper. Rękojeść duża, mimo smukłości dobrze i pewnie leży w ręce. Ładne zestawienie czarnego G10 z metalem.Klips jak trzeba,. Cyferki-długość klingi 88 mm, waga 100 g. 

Mechanika doskonała, ostrze wyskakuje od samego patrzenia. Liner lock. Miękki. 

Sumując - elegancki, proporcjonalny, dość duży nóż. Doskonała mechanika. Godny polecenia. 

 

 

DSC_2455.JPG

DSC_2457.JPG

DSC_2458.JPG

DSC_2459.JPG

DSC_2460.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20221001-085316.jpg&key=adaeaf7460b1d1bd45102e4ed9f976aa2599cd876e0f433eb3de2d80f0ad6402
 


ach te Rockstead'y.. miałem dwa, I choć nie rozumiem ceny, to nadal mnie do nich ciągnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
964D6528-3851-4226-9C5A-1F241D098B0F.thumb.jpeg.73a8ced23656e05deeda7e0f095c9275.jpeg

o panie jaki ładny Hindek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam -  taka Mora  z krótkim ostrzem do czego służy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, łowca napisał(-a):

Tak z ciekawości zapytam -  taka Mora  z krótkim ostrzem do czego służy ? 

Masz jakiś nóż?


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd te śmieszki? Zapytałem, bo nie wiem na jakim etapie wnożowienia jest pytający

oj bo wyszło coś w stylu mistrza ciętej riposty - nie zamierzone jak widać, ale "you've just made my day" ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Przemek84 napisał(-a):

Masz jakiś nóż?

Ale to ja pierwszy zapytałem  :) .  Jakiś  tam mam - ale każdy ma dłuższe ostrze. Takim krótkim nie przekroję  bułki, kija  na ognisko nie zetnę, ciężko pewnie zaostrzyć patyk, nawe smarowanie masłem może być wyzwaniem - dlatego pytam, zwyczajne  bez ukrytego  drugiego dna. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, łowca napisał(-a):

Ale to ja pierwszy zapytałem  :) .  Jakiś  tam mam - ale każdy ma dłuższe ostrze. Takim krótkim nie przekroję  bułki, kija  na ognisko nie zetnę, ciężko pewnie zaostrzyć patyk, nawe smarowanie masłem może być wyzwaniem - dlatego pytam, zwyczajne  bez ukrytego  drugiego dna. 

 

 

Zanim kupiłem myślałem podobnie- zdecydowanie za krótki, ale jest taki tani, że zaryzykowałem😅 Mi sprawdza się do robienia feather sticków i dzielenia mniejszych konarów na podpałkę. Kijki na ognisko bez problemu zastrugasz, rękojeść jest bardzo wygodna. Oprócz niego mam skladaną piłę, więc w razie czego jest wygodniej jakąś gałąź ogarnąć niż wielkim ciężkim nożem. Do spożywki w terenie zawsze jakiś folder w kieszeni mam na czysto. Jakoś nie przekonuje mnie koncepcja jednego noża do wszystkiego, ale wiem, że niektórzy tak lubią. No i na fotkach ładnie wychodzi😉 


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 17:33, szuwi napisał(-a):

Tak patrzę na te Wasz pstrykacze i zaczynają mnie ruszać...

Coś raczej niedużego, 500-1000, się znajdzie? Nie, żebym potrzebował, ale tak to szuflady i raz na rok coś przeciąć... 

Chociaż powiedzcie "bierz Mt", " w tym budzecie nie Mt a (XYZ)", albo "Mt ma sens tylko za 1200".

I jak ktoś napisz "bierz XYZ" bez podania właściwej nazwy, to z nim nie gadam... ;-)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szuwi napisał(-a):

Chociaż powiedzcie "bierz Mt", " w tym budzecie nie Mt a (XYZ)", albo "Mt ma sens tylko za 1200".

I jak ktoś napisz "bierz XYZ" bez podania właściwej nazwy, to z nim nie gadam... ;-)) 

 

Jest tu kilku kolegów z pstrykaczami ale raczej w cenie powyżej 1000. Chyba, że mówimy o $ - to wtedy będzie łatwiej...

 

PS - ja się na OTFach nie znam, więc nie doradzę.

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Jest tu kilku kolegów z pstrykaczami ale raczej w cenie powyżej 1000. Chyba, że mówimy o $ - to wtedy będzie łatwiej...

 

PS - ja się na OTFach nie znam, więc nie doradzę.

Jakoś wewnętrznie mam blokadę, żeby +1k wydać na coś, co będzie leżało i nie jest zegarkiem 🙂

Budżet faktycznie w PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Jakoś wewnętrznie mam blokadę, żeby +1k wydać na coś, co będzie leżało i nie jest zegarkiem 🙂

Budżet faktycznie w PLN.

 

Pierwsza blokada u mnie pękła przy 1k, druga przy 2k. Mały OTF zgrabnie się mieści w kieszeni i nie musi leżakować w szufladzie. przy wyciągnięciu z kieszeni w pracy (do otwarcia listu lub innej przesyłki) można zacząć interesującą rozmowę 😁

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, zacznij może od Cobra Teca i zobaczysz czy Ci w ogóle podejdzie te klikanie. Cobratec nie jest drogi i spokojnie poniżej 1000 zł kupisz, tylko patrz te większe modele ;)

MT są teraz dość drogie w zakupie i może być ciężko coś kupić w tym budżecie. Jeśli chodzi o modele to z OTF minimum Ultratech. Z innych klikaczy zobacz jeszcze na Heretica.

MT ma jeszcze tą przewagę, że jak by co to łatwo go odsprzedać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Pioters napisał(-a):

Szuwi, zacznij może od Cobra Teca i zobaczysz czy Ci w ogóle podejdzie te klikanie. Cobratec nie jest drogi i spokojnie poniżej 1000 zł kupisz, tylko patrz te większe modele ;)

MT są teraz dość drogie w zakupie i może być ciężko coś kupić w tym budżecie. Jeśli chodzi o modele to z OTF minimum Ultratech. Z innych klikaczy zobacz jeszcze na Heretica.

MT ma jeszcze tą przewagę, że jak by co to łatwo go odsprzedać ;) 

Dziękuję 🙂

Jakie większe modele rozważać? Zasadniczo to ma być nóż miejski nóż i musi się spokojnie chować w kieszeni... Poczty i przesyłek nie otwieram, ale coś dla niego chyba wymyślę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.