Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Szymonie , temat dłuższy od zegarkowego . Trochę mam doświadczenia w temacie i raczej jednak odradzam pomimo przyjemnych doznań i adrenaliny .


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie sugeruj się pojemnością bo na 600 rozwalisz się tak samo jak na 1000. Po prostu trzeba zaczynać ostrożnie i bez świrowania przed innymi. Nie ma co ukrywać, że slidery zdarte pilnikiem a oponki zamknął kolega heheh. Wybór motocykla zależy od tego gdzie jeździsz, z kim jeździsz i jak lubisz jeździć. Fazer jest ok, jeżeli nie planujesz typowo sportowego stylu jazdy. Bandit będzie ok w mieście, na obwodnicach itp. W trasie niestety wieje niemiłosiernie no i nie jest tak poręczny jak sport. W sportach na odwrót, szybko i sprawnie ale niewygodnie;). Są "złote" środki ale to już wieksze motocykle (Hayabusa, Kawasaki zzr1400). Więc na początek wybierz rodzaj a potem się zastanów nad modelem. Może chcesz zabierać druga połówkę, wjeżdżać do lasu? Spokojnie przemyśl i na pewno coś wybierzesz.

 

Edit: I oczywiście podstawa to dobry ubiór. To ważniejsze od wyboru motocykla, bo każdy motocykl Ci da radość z jazdy ale i może uprzykrzyć życie. Dobrze ubrany motocyklista przy normalnym ślizgu wstaje i jedzie dalej jeżeli może. Lewa w górę :P

Edytowane przez BRABUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz długie nogi i sporo siły to ujdzie. Zwinniejszy jest Transalp .


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miasto chyba jednak naked, ew. naked z owiewkami jak np. Kawaski Z1000SX. A jeszcze lepiej dobry skuter heheeh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Africa Twin to dobry wybór do miasta?

Mój dobry kumpel korzysta z niej również w mieście (jest kurierem rowerowym, ale czasami wyciąga też motor do roboty zamiast ostrego koła) i daje radę, piękna maszyna i jest to coś z klimatem..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Yamasze( nie wiem czy to właściwa odmiana ) fz6 fazer s2 ? Warto szukać wersji abs, czy dać sobie spokój ? Szukam w miarę uniwersalnego motocykla - do miasta, krótkie trasy, czasami jazda z pasażerem.

Będzie to pierwszy motocykl, dlatego zastanawiam się, czy z abs nie będzie bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to Jedrek38 mial ten motocykl , odezwij sie do niego


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zostane zjedzony ale na miasto to najlepszy jest maxiskuter, wystarczy popatrzec na rynki bardziej dojrzale w jednosladach (wlochy, francja). W maxi masz osiagi motocykla, oslone przed wiatrem i bagaznik.

A i w trase da sie pojechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

1.Na pewno nie sugeruj się pojemnością bo na 600 rozwalisz się tak samo jak na 1000. Po prostu trzeba zaczynać ostrożnie i bez świrowania przed innymi. Nie ma co ukrywać, że slidery zdarte pilnikiem a oponki zamknął kolega heheh. Wybór motocykla zależy od tego gdzie jeździsz, z kim jeździsz i jak lubisz jeździć.

 

2. Więc na początek wybierz rodzaj a potem się zastanów nad modelem. Może chcesz zabierać druga połówkę, wjeżdżać do lasu? Spokojnie przemyśl i na pewno coś wybierzesz.

 

 

 

3. Edit: I oczywiście podstawa to dobry ubiór. To ważniejsze od wyboru motocykla, bo każdy motocykl Ci da radość z jazdy ale i może uprzykrzyć życie. Dobrze ubrany motocyklista przy normalnym ślizgu wstaje i jedzie dalej jeżeli może. Lewa w górę :P

 

W kolejności:

 

 

1. Pojemnością nie zamierzam się sugerować bo oczywistą sprawą jest że jak będę jeździł jak popapraniec, to rozwalę sie i na rowerze, który pojemnosci nie ma :P Może stary nie jestem, ale już wyrosłem ze szczeniackich zabaw i motocykl raczej widzę jako praktyczny środek transportu, a nie sprzęt do szpanowania przed małolatami. A tak w ogóle to ja spokojny człowiek jestem.

 

2. Co do rodzaju, to tak jak wspomniałem - najbardziej ciagnie mnie w stronę szosowo turystycznych. Druga połówka oczywiscie chętnie wybierze się gdzieś ze mną (jako pasażer dopóki sama prawka nie zrobi). przewiduję też dłuższe trasy więc będę celował w coś na czym mi, za przeproszeniem, d*pa nie odpadnie po przejechaniu 150km.

 

3. Oczywiście o ubiorze wiem i w planach jest drugi budżet przeznaczony właśnie na to. Ogólnie plan jest taki, że ubieram się nawet kosztem zejścia z budżetu na motocykl, albo po prostu dozbieram. Ale ciuchy są na liscie zakupów jako pierwsze.

 

Prędko do zakupu pewnie nie dojdzie, ale jeśli dojdzie to juz warto mieć coś przemyslane. Dzięki za poradę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejności:

 

 

1. Pojemnością nie zamierzam się sugerować bo oczywistą sprawą jest że jak będę jeździł jak popapraniec, to rozwalę sie i na rowerze, który pojemnosci nie ma :P Może stary nie jestem, ale już wyrosłem ze szczeniackich zabaw i motocykl raczej widzę jako praktyczny środek transportu, a nie sprzęt do szpanowania przed małolatami. A tak w ogóle to ja spokojny człowiek jestem.

 

2. Co do rodzaju, to tak jak wspomniałem - najbardziej ciagnie mnie w stronę szosowo turystycznych. Druga połówka oczywiscie chętnie wybierze się gdzieś ze mną (jako pasażer dopóki sama prawka nie zrobi). przewiduję też dłuższe trasy więc będę celował w coś na czym mi, za przeproszeniem, d*pa nie odpadnie po przejechaniu 150km.

 

3. Oczywiście o ubiorze wiem i w planach jest drugi budżet przeznaczony właśnie na to. Ogólnie plan jest taki, że ubieram się nawet kosztem zejścia z budżetu na motocykl, albo po prostu dozbieram. Ale ciuchy są na liscie zakupów jako pierwsze.

 

Prędko do zakupu pewnie nie dojdzie, ale jeśli dojdzie to juz warto mieć coś przemyslane. Dzięki za poradę.

 

 

Fazer na pewno będzie dobrą opcją. Poczytaj o nim i sam stwierdzisz czy to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temat nie był odświeżany, to sobie pozwolę, szczególnie, że sezon mamy :rolleyes:

Jak zawsze byłem(i jestem) fanem plastików i nie lubiałem żadnych cruisserów, choperów czy nakedów,

tak takim sprzętom mówię zdecydowane tak:

 

vmax7original.jpg

 

vmax9original.jpg

 

yamaha1239762011yamvmax.png

 

yamahavmax17001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Irek pytal czwarto miec dwa motocykle. Pewnie ze warto, aktualnie mam trzy. Yamaha Dragstar1100, Yamaha FZ6R, oraz Honde CRV250x. To zupelnie inne motocykle, przeznaczone do diametralnie innego zastosowania. Dragstarem jezdze dlugie trasy, bo wiekszosc moich kolegow ma podobne sprzety. Robilem trasy po 600 km. dziennie, i nieodczuwalem specjalnego zmeczenia. Fazer jest niezastiony w miescie, ale moja wersja do turystyki nie specjalnie sie nadaje. Ostatnio zrobilem jednefo dnia 400 km. i mowiac szczerze bylem strasznie umeczony. Fakt ze byl upal, ale to nie tlumaczy bolu tylka i rak. "Zwykly" Fazer lepiej sie do tego celu nadaje. Honda wiadomo, w moim przypadku lekki teren, niesamowita frajda i zupelnie co innego niz szosa. Zeby wiedziec o co chodzi trzeba sprobowac. Jesienia ubieglego roku zamienilem Fazera na Harleya Sportster 883, ale to bylo nieporozumienie. Moze dlatego ze byl mocno tuningowany, obnizony wiec twardy, z akcesoryjnymi, glosnymi wydechami. Generalnie byl Robiony na typowa bulwarowke, a po pieciu kilometrach bolal kgoslup. Dwa tygodnie temu zrobilem zamianke w druga strone, i teraz jest OK. Fazer jest niezwykle poreczny, idealnydo miasta, nie wiesz co to korki, ale trasy powyzej 200 km. proponuje robic z przerwami. Gdzie sie przecisniesz rowerem, Fazer tez da rade. Popowiem tylko ze w Dragstarze mam akcesoryjne siedzenia Mustang, bo na fabrycznych az tak wygodnie nie bylo. Generalnie ciezko mi by bylo rozstac sie z kazdym z nich. Jezdze tez zawsze mimo upalu w odpowiednim ubraniu, bo widzialem chlopaka po przewrotce z predkosci 20km/h. Wierzcie ze widok straszny, reka i noga starta masakrycznie. Dorosly facet piszczal tak z bolu, ze przechodzily ciarki. Warto o tym pamietac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

u mnie wlaśnie drugi się pojawił.. :)

 

tbirdr.jpg

 

ale pierwszy ,czyli klasyczne,dwuzaworowe BMW chyba jednak pójdzie 'do ludzi"..jeśli się dobrzy ludzie znajdą.. :)

 

byle komu ,trochę byłoby żal..

 

bmw100rs5.jpg

 

:rolleyes:

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrezygnowałem z jazdy na motocyklach po wypadku jaki przytrafił mi się w zeszłym roku. Jednak zdrowie jest cenniejsze niż adrenalina, a ja do rozsądnej jazdy motocyklem chyba jeszcze nie dorosłem...

 

Skasowałem kompletnie Aprilię RSV Mille R Factory, dokładnie taką jak na tym zdjęciu:

 

Aprilia-RSV1000R-07.jpg

Edytowane przez lukasz91rze

"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec moje plany co do motocykla sie zmienily poniewaz od jakiegos juz czasu mam znowu problemy z kregoslupem wiec Aprilia odpada :angry:

Jutro ide do dilera pojezdzic troche na Ducati Diavel i Triumph Storm , chyba wybiore jednego z tych dwoch

 

irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z jazdy na motocyklach po wypadku jaki przytrafił mi się w zeszłym roku. Jednak zdrowie jest cenniejsze niż adrenalina, a ja do rozsądnej jazdy motocyklem chyba jeszcze nie dorosłem...

 

Skasowałem kompletnie Aprilię RSV Mille R Factory, dokładnie taką jak na tym zdjęciu:

 

Aprilia-RSV1000R-07.jpg

 

Ech piękna maszyna, szkoda zdarzenia. Najwazniejsze, żeś cały. Moi koledzy po wypadkach nadal jeżdżą, ciężko odpuścić.............. Podobno motocyklisci dzieląsię na takich co już leżeli i takich co będą leżeli :blink:

 

Film z pierwszej wyprawy R1 w ogóle i spokojny wjazd zapoznawczy w Cervonohorskie Sedlo. Ja z przodu, kumpel filmuje.

 

http://www.youtube.com/watch?v=h2IbF11939A

 

Poniżej to samo miejsce ale filmowany kumpel na swojej R1. Polecam miejscówkę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne filmiki :) Aż żal patrzeć, bo ciągnie do motocykla :)

 

Szczęśliwie nic się nie stało, skończyło się na potłuczeniach i kilku zadrapaniach, chyba tylko dzięki dobremu wyposażeniu (na szczęście miałem porządny kask, pełen kombinezon, wszelkie protektory) i dużej dozie szczęścia.

Jechałem prawie pustą drogą główną (fakt, zdecydowanie za szybko) i zaraz przede mnie z podporządkowanej wyjechał transit, momentalnie odbiłem (zahamować nie było szans) i motocykl wylądował na drzewie a ja zaraz przed kolejnym... Mimo wszystko jakbym wylądował jednak na drzewie a nie przed nim... Teraz mam opory, i nie mogę się przełamać, żeby znów zacząć jeździć.


"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem Diavelkiem dzisiaj i ..... napisze po angielsku bo nic po polsku nie przychodzi mi do glowy " this bike is sick :blink: "

Potrzeba chwilke zeby przyzwyczic sie ze przy mniejszych predkosciach nie bardzo chce zakrecac ale to z powodu szerokiej tylnej opony , poza tym jest super szybki i w miare wygodny, jedno co mi przeszkadza to to ze musze schylac glowe zeby zobaczyc predkosciomierz i wyswietlacz . Strasznie twarde zawieszenie , ale przyspieszenia sa swietne 0-100 w 2.6s .

 

jutro ide do Triumpha , zobaczymy jak tamte motorki jezdza

 

 

 

Vancouver-20120712-00256-1.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez odbiło do reszty jakiś czas temu i skończyło sie to zakupem Suzuki SV.

Taka tam zwykła motorynka, nie takie wypasy jak te co tutaj pokazujecie. Ale jakos od biedy jeździ. Najwiekszą wadą jest to że nie mam wbudowanego zegarka. Nic to, jakiś mu zrobię, albo gotowca z plastiku na super glue przylepię i będzie OK


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez odbiło do reszty jakiś czas temu i skończyło sie to zakupem Suzuki SV.

Taka tam zwykła motorynka, nie takie wypasy jak te co tutaj pokazujecie. Ale jakos od biedy jeździ. Najwiekszą wadą jest to że nie mam wbudowanego zegarka. Nic to, jakiś mu zrobię, albo gotowca z plastiku na super glue przylepię i będzie OK

 

Dawaj pic


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pogonilem swojego Burgmana i kupilem Kymcolta

post-45241-0-69148500-1342174568_thumb.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubię motocykli, to muszę przyznać, że te zdjęcia robią wrażenia.

Dzisiaj kupiłem synkowi Kawasaki Z1000 w bliżej nieokreślonej skali. Cieszy się niesamowicie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700cm pojemnosci okolo 160Nm moment obrotowy przy 2900 obr. = FUN

 

 

 

IMG-20120713-00260.jpg

 

WestVancouver-20120713-00261.jpg

 

IMG-20120713-00263.jpg

 

 

 

najlepiej sie przedchwila moja zonka zapytala

 

" co to za motor "

odpowiadam ze Triumph

" to oni tez motory robia "

odpowiedz ???? :unsure:

 

" no ci sami co robia bielizne "

 

odpowiedz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: malo sie nie poplakalem ze smiechu

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.