Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

RENOWACJA SKRZYŃ STARYCH ZEGARÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz widzę coś takiego ,miło patrzeć -padajcie Narody-,dołączam się do gratulacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym usunąć z powierzchni skrzyni takie czarne kropki prawdopodobnie są to odchody much? Myłem skrzynie delikatnie wodą, terpentyną, brak efektów. Moze macie jakis pomysł?

post-59730-0-95416300-1401857996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

I stosuje się do tych celów TYTAN - Mleczko uniwersalne

Bardzo dobry czyści brud i prawie nie ma uszkodzeń szelak.

 

Siergiej.

 

Добрый день.

Я применяю для этих целей TYTAN - Mleczko uniwersalne.

Очень хорошо очищает грязь и почти не повреждает шеллак.

 

Сергей.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze dwa zdjęcia szafka po odnowieniu i fragment frontu obudowy zegara

 

PIękna robota, gratulacje za wytrwałości i poytsłowośćz tym papierem :rolleyes: Czekamy na efekt końcowy, już po stolarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do zaczernienia elementy zegara i słyszałem że można to zrobić czarną bejcą wymieszaną z czarną politurą proszę podajcie mi jaka jest orientacyjna proporcja dodania bejcy do politury ? 

Edytowane przez bajmar

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwej zabejcuj na czarno, potem polituruj.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie mieszać

To prawda stara jak świat...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ogólna zasada, od których są jak zawsze są wyjątki, zależy jaka ma być głębia koloru, a ponadto barwiona politura jest bardzo ciężka do nakładania. Barwnik tylko do roztworów spirytusowych nero, najlepiej firmy Meazza.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd się bierze czarna politura  ?

Pewnie ze sklepu  :D


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś wersję poprawną politycznie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można do politury dodać czarną bejcę w proszku.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu aukcyjnym (nie wiem czy mogę podać nazwę) wystawia firma BLIK-ART, nie tylko szelak ale i komponenty do niego, rozpuszczalniki 99,8 % super sprawa, bez zapachu dyndy oraz bejce spirytusowe w różnych kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wyczyścić/zmyć stary wosk ze skrzyni zegara . Chodzi mi o coś takiego co nie uszkodzi politury . Podajcie jakąś nazwę takiego produktu .


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj benzyną lakową bezzapachową. Kupisz ją np. w blik-art.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wyczyścić/zmyć stary wosk ze skrzyni zegara . Chodzi mi o coś takiego co nie uszkodzi politury . Podajcie jakąś nazwę takiego produktu .

Ktoś położył wosk na politurę, czy jak, bo nie rozumiem? Jeżeli ktoś woskował politurę, to najprawdopodobniej przez to, że była uszkodzona, więc tak czy owak będzie trzeba ją raczej położyć od nowa.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak raczej zrobię . Dziękuję za podpowiedzi . Politura była w porządku tylko ktoś kiedyś chciał po prostu go upiększyć .


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trzeba się zastanowić czy warto dobierać się do starej politury, niech ona zostanie. A z woskiem sobie można poradzić na dwa sposoby.

Można go zneutralizować terpentyną, dokładnie myjąc prawie suchą szmatką, wielokrotnie

powtarzając tę czynność, i sprawdzając tamponem ze spirytusem czy dokopaliśmy się do starej

politury, którą za wszelką cenę osobiście bym zachował.

Drugi, mniej skomplikowany sposób - to nałożenie dobrego wosku, najlepiej nanowosku. Technika nano pojawiła się w wosku i jest super - poszukaj nanwosk firmy autosol. Są trzy rodzaje - wybierz

ten który jest od temperatur, chyba od -17C do +65C w opakowaniu żółtym.

Dla osoby która nie miała do czynienia z szelakiem, to lepiej wybrać drugi sposób, a do szelaku -to droga wpierw przez lekturę o renowacji mebli, i dużo cierpliwości przy pierwszych próbach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli politura jest w porządku, to oczywiście trzeba ją zostawić, a wosk najlepiej zmyć, ale ostrożnie, najpierw niewielką powierzchnię gdzieś na boku w mało widocznym miejscu. Dobre do tego są wszelkie rozpuszczalniki wosku, które nie reagują z szelakiem, najlepiej organiczne, czyli benzyna i terpentyna jak najbardziej, można też spróbować naftą czy jakimś olejem organicznym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ...NIE MA STAREJ POLITURY , KTÓRA JEST W PORZĄDKU.Politurę należy odnawiać.

Wosk można spokojnie usunąć na sucho kredą, jeżeli chcemy zdjąć go TYLKO z nieuszkodzonej zbytnio politury.

Gorzej jak wosk "wszedł" w szczeliny, rysy czy peknięcia.

Ale z kolei gdy mamy szczeliny to po co się z tym bawić ?

 

Jak chcecie kombinować to ew. mogę coś podpowiedzieć.

Jak ktoś kiedyś zmywał politurę i się natknął na " mniej procentowy" spirytus, to okazało się, że politura zmywa się ciężko. Dużo więcej pracy, straconego czasu - efekty słabe.

Ale jak ktoś by nie chciał zmywać, a tylko wyczyścić ;) ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem jeszcze inny środek z innej branży i chyba był to strzał w dziesiątkę.Zaryzykowałem w sumie i moim zdaniem jest to mniej drastyczne niż np. benzyna lakowa itp. Jest to środek do zmywania podłóg olejowanych o nazwie Kronos . Jest to mydło z jakimiś dodatkami które bardzo dobrze i szybko bez wysiłku poradziło sobie "z moim" woskiem nie uszkadzając politury . Po przemyciu dwa , trzy razy wosk się rozpuszczał a następnie wystarczyło przemyć wilgotną ściereczką . Dla mnie efekt był super . 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i na tym to polega, przy każdej trudności trzeba najpierw pomyśleć i znaleźć rozwiązanie. Pomysł super, z tym zmywaczem wosku do podłóg. Teraz samo odświeżenie politury to przyjemna zabawa. Trochę małych szmatek z lnu, tamponów i szelak 2% (najlepiej odwoskowany - lemon) i odrobina cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, używanie niesprawdzonych środków, typu zmywacz wosków do podłóg, jest jak sprawdzanie czy delikwent żyje, waląc go młotkiem po głowie... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Francji sprawdzano to gryząc w duży palec u nogi (grabarz: croque - mort) ... ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.