Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

RENOWACJA SKRZYŃ STARYCH ZEGARÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwowalem i  odpuscilem.Jednak  ladnie  wyglada.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę jak uzupełnić ubytek krawędzi wokół tarczy ?

Jeżeli małaby być "wklejka" to jak skutecznie przykleić wstawiany element do tak małych krawędzi ?

Czy wyrównać ubytek do równych (liniowych) krawędzi ?

Zegar bardzo ładny, gratuluję zakupu. Również go licytowałem. Wstawić ubytek to nie problem koledzy powyżej to opisali. Odpuściłem licytację ponieważ nie do końca bylem pewien co z tym pierścieniem wokół tarczy, czy czasami nie był on całkowicie zamknięty. Teraz patrząc na niego już bez podnieceń chłodnym spojrzeniem myślę, że nie. Napisz jak to widać w realu, czy mógłby to być okrąg, czy raczej tak jak jest teraz. Może ktoś znajdzie jakieś fotki podobnych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegara jeszcze nie mam.kompletuje wiedzę, narzędzia i materiały do akcji renowacji. Jak dojdzie to podam zdjęcia. Zastanawiam się czy zmywać starą politure czy tylko wyczyścić wełna stalową? p.s. Piszę na telefonie stąd literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcinanie się, ale mam jedną prośbę.

"Mariusz" to poza imieniem wielu osób jest również mój nick na tym forum.

Bardzo proszę o nie używanie tego bez dodatkowych informacji o osobie, bo często może wskazywać to na mnie (np w wypadku powyżej), co nie jest zgodne z prawdą.

Wolałbym nie tłumaczyć się za każdym razem, że wielbłądem nie jestem...

 

A może skoro już,to jeszcze coś w temacie.

Wg mnie to na prawdę dobry zakup / trafienie.

Jest czego gratulować i z czego się cieszyć ;)

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegara jeszcze nie mam.kompletuje wiedzę, narzędzia i materiały do akcji renowacji. Jak dojdzie to podam zdjęcia. Zastanawiam się czy zmywać starą politure czy tylko wyczyścić wełna stalową? p.s. Piszę na telefonie stąd literówki

Gratuluję zegara!!!!

Bardzo dobry zakup. Dlaczego chcesz zmywać i niszczyć starą politurę? Obudowa wygląda ładnie i w moim przekonaniu nie wymaga usuwania politury, tylko "kosmetyki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcinanie się, ale mam jedną prośbę.

"Mariusz" to poza imieniem wielu osób jest również mój nick na tym forum.

Bardzo proszę o nie używanie tego bez dodatkowych informacji o osobie, bo często może wskazywać to na mnie (np w wypadku powyżej), co nie jest zgodne z prawdą.

Wolałbym nie tłumaczyć się za każdym razem, że wielbłądem nie jestem...

 

A może skoro już,to jeszcze coś w temacie.

Wg mnie to na prawdę dobry zakup / trafienie.

Jest czego gratulować i z czego się cieszyć ;)

Za ile puściłeś :D  ;)  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje - na razie wiedza jest zdjęciowa i mam nadzieję,że oceny się potwierdzą. Dobrze, że stara politura została zaakceptowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku .Ja bym wyciął z tego zegara kawałek drewienka potrzebny do uzupełnienia tej krawędzi.Dopasował bym ten kawałek i słoje do wcześniej powiększonej z równymi bokami krawędzi. Ten kawałek można wyciąć z boku listwy jak jest ona wykonana z tego samego materiału.Można też wyciąć ten kawałek od spodu lub z boku wyrzeżbionej ryby a powstałe miejsce zaflekować i podbarwić tak,że nikt nie pozna.Trzeba to wykonać bardzo dokładnie tak żeby nie było widać ,że coś tam było robione.Nikt nie powinien zauważyć,że coś było robione na tej krawędzi.Skrzynia piękna i bardzo rzadko spotykana.Gratuluję.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zwrócić uwagę, że niemały udział w tym przedsięwzięciu ma kol. Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz D....... to obywatel allegro  znany pod aktualnym nickiem "spokojny m,,,,.k ".

Stąd ta zbieżność.

Bardzo, bardzo rzetelny sprzedawca.

Sam kupiłem od niego około 15 zegarów / bodajże 5 repetieriów żyłkowych / .

Nigdy się nie zawiodłem.

Obserwowałem tą aukcję. Porządny zakup- gratuluję.

Jeśli moja wypowiedź narusza regulamin to proszę Moderatora o redukcję wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcinanie się, ale mam jedną prośbę.

"Mariusz" to poza imieniem wielu osób jest również mój nick na tym forum.

Bardzo proszę o nie używanie tego bez dodatkowych informacji o osobie, bo często może wskazywać to na mnie (np w wypadku powyżej), co nie jest zgodne z prawdą.

Wolałbym nie tłumaczyć się za każdym razem, że wielbłądem nie jestem...

 

A może skoro już,to jeszcze coś w temacie.

Wg mnie to na prawdę dobry zakup / trafienie.

Jest czego gratulować i z czego się cieszyć ;)

To  moja  wina  ,powinienem uzyc  nicka  z  aukcji.

Przepraszam  Mariusz.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle sie męcze z doborem koloru do mojej skrzyni, jakiś nie miałem czasu się tym zajać ale ostatnio kupiłem bejce orzech ze starwax'a i ciągle nie pasuje mi to jednak do mojej biblioteczki - zerknijcie na foto i proszę ratujcie :)

 

 

post-62041-0-55404000-1391448119_thumb.jpg

post-62041-0-32890500-1391448129_thumb.jpg

post-62041-0-89261900-1391448181_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolor bejcy na zdjęciach jest po wyschnięciu, czy może świeżo po nałożeniu?

Dlaczego dobierasz kolor bejcy na docelowej powierzchni?

 

Edit. Po wyschnięci bejca traci swój naturalny kolor. Można odzyskać ten kolor za pomocą oleju.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za jasny kolor to połóż na tą samą bejcę jeszcze jedną warstwę i jeszcze jedną. Należy pamiętać o jednym .Jak na bejcę położymy politurę lub lakier czy nawet wosk ona zawsze zmieni kolor na ciemniejszy Żeby sprawdzić czy dobrze dobraliśmy kolor na jakimś mniej widocznym miejscu pobejcowanym kładziemy końcową warstwę np.politurę lub lakier.Po wyschnięciu sprawdzamy czy dobrze dobraliśmy kolor bejcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kolega Tomasz zwrócił uwagę,że nie należy dobierać koloru na docelowej powierzchni.Teraz powinieneś całą powierzchnię drzwi pobejcować tą samą bejcą.Jeżeli ta bejca wyschła to końcówki pobejcowane powinieneś namoczyć delikatnie  szmatką i starać się bejcować resztę drzwi od tej namoczonej powierzchni tak żeby nie kłaść nowej warstwy bejcy na tą pierwszą bo po wyschnięciu wyjdzie ciemniejsze miejsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś pomysł na pozbycie się lakieru z takiej skrzynki. Myślałem nad rozpuszczalnikiem tylko czy nic złego nie stanie się z fornirem ? ścierać to szmatką, watą stalową ??

 

tvst.jpg

gwlh.jpg

 

a i jeszcze jedno pytanie na dobranoc. Wiecie może gdzie można w Wawie bądź okolicach dorobić takie drewniane aplikacje ? udało mi się zdobyć wymiary :)

 

18bd.jpg

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie problem w jasnosci lecz w kolorze ...  Na zdjęciach jest po wyschnięciu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś pomysł na pozbycie się lakieru z takiej skrzynki. Myślałem nad rozpuszczalnikiem tylko czy nic złego nie stanie się z fornirem ? ścierać to szmatką, watą stalową ??

 

tvst.jpg

gwlh.jpg

 

a i jeszcze jedno pytanie na dobranoc. Wiecie może gdzie można w Wawie bądź okolicach dorobić takie drewniane aplikacje ? udało mi się zdobyć wymiary :)

 

18bd.jpg

To zapewne politura, wiec tak jak Tobie radziłam, wata stalowa 000 + denaturat (pamiętaj o zdjęciu mosiężnego napisu), możesz tez delikatnie papierem np 200, a elementy dekoracyjne spróbuj kupić na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie problem w jasnosci lecz w kolorze ...  Na zdjęciach jest po wyschnięciu ..

 Jak nałożysz olej, zgodnie z zaleceniami  kolegów to kolor będzie  inny.  Wypróbuj na mniej widocznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu kupiłem wszystko co potrzeba - watę stalową, spirytus skazony 99% pocieram pocieram i 0 efektu. Nie robi mi się takie błotko jak mówisz, chyba że coś źle robię ale pocierałem z 5-10min. Więc pomyślałem że to lakier. Chociaż powiem że w pewnym momencie zaczęła się ta wata jakoś mniej ślizgać, ale po pociągnięciu palcem była gładka i śliska. Jakiś błąd popełniam ?

 

 

To zapewne politura, wiec tak jak Tobie radziłam, wata stalowa 000 + denaturat (pamiętaj o zdjęciu mosiężnego napisu), możesz tez delikatnie papierem np 200, a elementy dekoracyjne spróbuj kupić na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam skrobaków, ewentualnie Skansol plus skrobak aż do zdjęcia całej politury lub lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politura to szelak rozpuszczony w spirytusie, więc traktowanie jej spirytusem rozpuszcza całą warstwę. Zrób próbę: nasącz porządnie np. watkę tymże spirytusem, połóż na kawałku powierzchni, którą chcesz usunąć, przykryj folią, żeby nie odparowało i daj temu 10 minut. Po tym czasie warstwa pod kompresem będzie pofałdowana, miękka i powinna zleźć do gołego drewna przy pomocy paznokcia, lub szpatułki drewnianej. Jeżeli tak się nie stanie- to NIE politura. 

Może zastosowano lakier nitro, może olejny, może chemoutwardzalny, może akrylowy etc... Fantazja ludzka nie ma granic. W takim przypadku pozostają Ci preparaty do usuwania powłok malarskich np. Skansol, jak już pisał Erzlot. 

Poinformuj o wynikach eksperymentu,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałeś i efekt uzyskałeś świetny  :). Jeśli to jednak jest politura, to wystarczy spirytus. 

Przyznam się do pewnej skuchy, którą wykonałem kilka lat temu: testowałem zmywanie denaturatem. Powłoką była politura. Zmywałem i nic! Zrobiłem mnóstwo prób, wymyśliłem kilka teorii o nieodkrytych jeszcze składach i sekretnych recepturach starych mistrzów, prawie się doktoryzowałem... Po paru dniach, w rozpaczy zerknąłem na etykietę- to był denaturat z supermarketu o stężeniu 70% (małym druczkiem na etykiecie) :angry:, przechowywany z 5 lat z niedokręconym korkiem. Miał pewnie ze 40% i po prostu nie mógł zadziałać!

Kupiłem nowy 95%, 30 minut i skrzynka goła! Żal tylko kilku pięknych hipotez  :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak politura :) to teraz poproszę o technikę zmywania tego. Jak przecieram cały wierz skrzynki raz w jedna stronę raz w drugą to może i coś się rozpuszcza, ale efektu za bardzo nie widać i stara politura jak była tak jest. Jedyne co to robi się cały wierzch biały. Co to ? Jak potrzymam zmoczoną watę stalową z 5-10 min to się rozpuszcza i schodzi ładnie. Ale to jak będę co kawałek moczył to mi życia zabraknie, aby całą skrzynkę wyczyścić :/ Pocieracie w jednym miejscu ? co chwila dolewacie nowego spirytusu ? A może ten spirytus za szybko wietrzeje jak się tą watą rusza w lewo i w prawo. HELP ! bo coś robię nie tak.

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.