Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Bożys

Fazy księżyca

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Moonphase jest naprawdę ładny. Nie przepadam za chronografami, ale ten mi się podoba - zarówno w złocie, jak w stali


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowo zdjęcie ślicznego decentryka (chociaż opis przygód jednego z Forumowiczów odbiera radość...

 

post-7884-0-62083200-1331582347.jpg

 

Jak dobrze kojarzę to jest wskazanie dnia i nocy , nie faz księżyca. Ładne wskazanie to fakt :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to jest wskazanie dnia i nocy , nie faz księżyca. Ładne wskazanie to fakt :)

 

:) Tez tak myslalem i celowo pogooglalem, i zdaje sie, ze ma jedno i drugie... I przez to mnie coraz bardziej intryguje.

 

Cytuje: "The watch has a moon phase with night and day indicator. A patent is pending on the connection module between the movement and the new type of date indication used in the watch."

 

Patrzylem tez na zdjecia i sa zdjecia w roznych "fazach" wiec wydaje sie, ze to jednak naprawde wskazanie faz ksiezyca.

 

Moze wlasciciel albo ktos kto moze podejsc i zapytac/obejrzec potwierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! tego nie wiedziałem, gdyby tak było to super komplikacja :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jestem pod wrazeniem tych zegarkow.ktos pisal ze Louis Erard tak sobie...ech a mnie powala :) np. ten:

post-30288-0-83022300-1331582357.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us albo ten:

post-30288-0-80256000-1331582358.jpg

 

Uploaded with ImageShack.usalbo:

post-30288-0-79008100-1331582360.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ten ostatni mam w glowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26579-0-39635800-1331582369.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26579-0-00487700-1331582371.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście moje zdanie mogło być mylące bo w jednym zdaniu wymieniłem ogólnie ruch a nie doprecyzowałem o jakie ruchy chodzi i było ono raczej "obrazem", a nie fizycznym opisem rzeczywistości - dziękuje za poprawienie/doprecyzowanie/dookreślenie - zasadniczo z tego na ile się orientuje to te wszystkie silniczki które się dokupuje mają kompensować ruch Ziemi (obrót). Mimo wszystko przy okazji zapytam go, o możliwości obserwacji, jako że ja mimo pasji do zegarków mechanicznych i "obycia z komputerami" uważam się za humaniste :) W końcu planety wykonywać mogą i inne rodzaje "ruchu" - wirować (obserwacja plamy na Jowiszu, niektóre satelity planet).

 

I dodatkowo zdjęcie ślicznego decentryka (chociaż opis przygód jednego z Forumowiczów odbiera radość...

 

post-17895-0-83534200-1331582371.jpg

 

 

Jeden z niewielu czasomierzy z fazami księzyca który naprawdę mi się podoba. Ciekaw jak to wygląda na zywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dla grzybiarzy. Pomiędzy nowiem a pełnią za bardzo nie chcą rosnąć...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe powaznie?ten Rolek nawet nawet ale za "zloty" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bezużyteczność funkcji wskazania faz księżyca w zegarkach tak mnie zafrapowała, że ściągnąłem sobie ciekawą aplikacyjkę

(na Mac'a, może ktoś będzie zainteresowany: http://www.apple.com/downloads/macosx/math_science/moonmenu.html ).

Ale zegarka z tą komplikacją to pewnie nigdy nie kupię. wink.gif


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten Rolex z fazami to piekny okaz! ;)

IMHO najpiekniejszy z fazami to pokazany juz tutaj PP:

patek_philippe_skymoon_tourbillon.jpg

I takie jeszcze, choc najladniejsze sa vintage z moonphase:

watch_9_07-041544_f1_cmyk.jpg

breguet_classique_moonphase_power_watch.jpg

fullsize1.jpg

jaeger-lecoultre-duometre-a-quantiene-lunaire-automatic-chronograph-moonphase-watch.jpg

a-lange-sohne-1815-moonphase-ref-212-050-watch.jpg

109-025_925_detail.jpg

Omega-Speedmaster-Moonphase.jpg

I taki:

franck_muller_aternitas.jpg


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunhill bardzo ładny :) i to zdaje sie na JLC cyka... tylko niestety 4900 euro retail :D

 

To juz niedaleko do JLC Master Calendar, ktory ma i fazy ksiezyca i rezerwe chodu ;) Ja jednam mam obsesje na punkcie tego zegarka! I tej firmy...

 

post-1625-0-60349300-1331583699.jpg

 

No i na koniec takie "cuś" ;)

 

post-1625-0-84503700-1331583700.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek mnie zamiotl pod dywan...ale Perrelet i Maurycy tez super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne, techniczne pytanie dotyczące wskazania fazy księżyca,

 

czy są zegarki w których tarcza wskazania fazy porusza się stale w określonym tempie a nie zmienia położenie tylko raz w ciągu doby o określonej porze ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są zegarki w których tarcza wskazania fazy porusza się stale w określonym tempie a nie zmienia położenie tylko raz w ciągu doby o określonej porze ?

Ee, nie sądzę. Ruch i tak byłby niezauważalny. W ciągu jednej doby jest za mały skok, żeby tak komplikować mechanizm..

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobowa zmiana wcale nie jest taka mała, jak ręcznie koryguje to skok jest widoczny, oczywiście rozłożony na dobę byłby bardzo powolny, niemniej ciekawi mnie czy ktoś się na to "porwał".

 

To byłby wtedy księżycowy majstersztyk :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...rozłożony na dobę byłby bardzo powolny, niemniej ciekawi mnie czy ktoś się na to "porwał".

Stanowiłoby to stałe dodatkowe obciążenie układu mechanicznego, co miałoby konkretny wpływ na rezerwę chodu (w przypadku kwarcowego dodatkowe obciążenie baterii). Warto? Chyba nie, dla wątpliwego niezauważalnego efektu wizualnego?..

Z grubsza licząc, jeśli tarczka księżycowa robi pełny obrót w ciągu dwudziestu paru dni, to na dobę obrót kątowy wynosi jakieś kilkanaście stopni. Owszem jest to "pyknięcie" które widać kiedy ręcznie korygujesz. Ale rozkładając to na 24 godziny. Co za różnica, czy to "pyknie" sobie raz na dobę, czy będzie się niezauważalnie "kręcić" cały czas?

Być może są mechanizmy, które przesuwają tarczkę dwa razy na dobę, w cyklu 12 godzinnym. To nie stanowi większej różnicy dla obciążenia mechanizmu..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ten Moser działa w systemie ciągłym (chyba).

Hej, ten z całą pewnością jest 'płynny'. Ma precyzyjną skalę z podziałką, więc nie wypadałoby żeby wskazywał fazę precyzyjnie tylko raz na dobę :)

Tak samo na pewno jest z tym Patkiem Sky Moon (za mln dolarów). Tam też są precyzyjne podziałki księżycowe.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Władku,

 

dziękuję za linka o to mi chodziło, fascynujący jest MOSER PERPETUAL MOON !

 

Możliwosć ustawienia co do minuty i niesamowita dokładność - jak napisali odchyłka to 0,23 sekundy na dobę lub jeden pełny dzień na 1027 lat :)

 

post-7884-0-60693000-1331589168.jpg

 

post-7884-0-39183100-1331589170.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ciekawy jest wskaźnik rezerwy chodu... z tyłu..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki wskaźnik jest super rozwiazaniem, bo tarczy nie zapaskudza :)

 

Panerai też stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A wracając do tematu, to prawda jest taka, że większość komplikacji zegarkowych, to sztuka dla sztuki. Wyjątkiem jest wskaźnik rezerwy chodu, którego praktyczne zastosowanie trudno podważać jeżeli mamy zegarek mechaniczny. Oprócz tego przydaje się GMT no i alarm. Cała reszta, to w mniejszym lub większy stopniu, przerost formy nad treścią. Ale gdyby nie wielkie komplikacje, to czym byśmy się zachwycali ? :).

 

W sumie taki wskaźnik jest super rozwiazaniem, bo tarczy nie zapaskudza :)

 

Panerai też stosuje.

 

I Vacheron, Vacheron też :).

 

http://www.vacheronclub.pl/sihh2010.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak się synchronizuje wskaźnik faz księżyca z rzeczywistą fazą, np. tuż po zakupie?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.