Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2023 o 12:50, lysolek007 napisał(-a):

Dotarły nowe majty, tak zwany stan "nos", marki RK Swiss made 🙃kiedyś to robili paski 🙃

IMG_20230728_114414.jpg

IMG_20230728_122959.jpg

IMG_20230728_120839.jpg

Nie pogratulowałem wcześniej zakupu, co czynię niniejszym. Moim zdaniem to najlepsza limitka z tych "rocznicówek", bo nie ma logo na tarczach, a korzysta z bardzo przyjemnej, klasycznej czcionki (prawie jakby pisma technicznego). No i to, że nie ma pomarańczowej wskazówki minutowej, co jest niestety rzadkie w modelach z ciemnymi tarczami.

Swoją drogą, skoro to jeszcze zegarek z czasów Ricka Marei, to mógłbyś napisać jak wypada porównanie wykonania z aktualnymi modelami, choćby działanie mechanizmu lunety? Gdyby ci się nudziło to może nagrałbyś porównanie, jeżeli w ogóle taką różnicę słychać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kobuz napisał(-a):

Nie pogratulowałem wcześniej zakupu, co czynię niniejszym. Moim zdaniem to najlepsza limitka z tych "rocznicówek", bo nie ma logo na tarczach, a korzysta z bardzo przyjemnej, klasycznej czcionki (prawie jakby pisma technicznego). No i to, że nie ma pomarańczowej wskazówki minutowej, co jest niestety rzadkie w modelach z ciemnymi tarczami.

Swoją drogą, skoro to jeszcze zegarek z czasów Ricka Marei, to mógłbyś napisać jak wypada porównanie wykonania z aktualnymi modelami, choćby działanie mechanizmu lunety? Gdyby ci się nudziło to może nagrałbyś porównanie, jeżeli w ogóle taką różnicę słychać :) 

Dzięki wielkie 👊polowałem na ten model dłuższy czas, też mi zależało na białych wskazówkach, do tego jest logowana koronka napisem Doxa zamiast ryby Jenny. Co do jakości wykonania jest na zbliżonym poziomie co  do dzisiejszych produkcji. Ja do sztuk które mam nie mam zastrzeżeń. 

Akcja bezela jak to w każdej Doxie na wysokim poziomie, ładnie kilkają i nie mają luzów. I według mnie za czasów Ricka było lepsze opakowanie, tuba plus książka niż współczesna ''śniadaniówka''😁

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wydanie Doxa Sub...  delikatnie mówiąc szału nie ma... ;] 

https://pl.doxawatches.com/blogs/doxa-b-log/classic-chic-with-a-sporty-twist-sub-300-beta-sharkhunter

 

 

Screenshot_20230829_090046.jpg

Screenshot_20230829_090100.jpg

Screenshot_20230829_090112.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

@lysolek007, super robisz te zdjęcia Twoim Doxom [ta to odmieniać?]!

 

A ta nowa wygrywa w kategorii "Najbardziej funkcjonalny datownik roku" ;)

 

Moja zona ma Citka solara z czarna tarcza, czarnymi wskazowkami i jednym czarnym indeksie na 12. Wg niej wszystok widac :D

 

Citizen AU1065-58E Men's Eco-Drive Black Ion-Plated Axiom Watch -  Rafiqsonsonline.com

 

 

Ja jestem w przeciwnym obozie ale co tam :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

@lysolek007, super robisz te zdjęcia Twoim Doxom [ta to odmieniać?]!

 

A ta nowa wygrywa w kategorii "Najbardziej funkcjonalny datownik roku" ;)

 

 

 

8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Moja zona ma Citka solara z czarna tarcza, czarnymi wskazowkami i jednym czarnym indeksie na 12. Wg niej wszystok widac :D

 

 

 

 

Ja jestem w przeciwnym obozie ale co tam :D

 

Dzięki wielkie, mi się ogólnie cały projekt nie podoba,  a tą datę mogli już pominąć ... no i cena kosmos 7250 Euro i dziś nie jest 1 Kwietnia :) 

 

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, lysolek007 said:

 

Dzięki wielkie, mi się ogólnie cały projekt nie podoba,  a tą datę mogli już pominąć ... no i cena kosmos 7250 Euro i dziś nie jest 1 Kwietnia :) 

Zdecydowanie data w tym projekcie to słaby pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Moja zona ma Citka solara z czarna tarcza, czarnymi wskazowkami i jednym czarnym indeksie na 12. Wg niej wszystok widac :D

 

Citizen AU1065-58E Men's Eco-Drive Black Ion-Plated Axiom Watch -  Rafiqsonsonline.com

 

 

Ja jestem w przeciwnym obozie ale co tam :D

 

"Szczęśliwi czasu nie liczą" a zatem masz szczęśliwą żonę. Czy może być coś ważniejszego w życiu męża (mężczyzny)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lysolek007 napisał(-a):

Familia ;] 

IMG_20230830_173854-01.jpeg

Niby nudno, ale za to jak pięknie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 09:05, lysolek007 napisał(-a):

Nowe wydanie Doxa Sub...  delikatnie mówiąc szału nie ma... ;] 

https://pl.doxawatches.com/blogs/doxa-b-log/classic-chic-with-a-sporty-twist-sub-300-beta-sharkhunter

 

 

Screenshot_20230829_090046.jpg

Screenshot_20230829_090100.jpg

Screenshot_20230829_090112.jpg

 

To chyba jestem jedyny któremu się ten model podoba 😁


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

 

To chyba jestem jedyny któremu się ten model podoba 😁

 

Nie jesteś sam :)

Choć mogli dać sobie spokój z datą. Nie widzę, nomen omen, sensu, żeby ją tam umieszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starą DOXĘ Antimagnetique cal 1147 (lata pięćdzieciąte). Niestety uszkodzeniu uległa sprężynka nastawnika. Zegarmistrz, który mi go serwisował (serwis zegarków szwajcarskich), niestety nie ma takiej części. Będę wdzięczny za podpowiedź, gdzie można szukać takiej części? W sieci patrzylem, ale albo źle szukam (całkiem możliwe), albo nic takiego nie ma na sprzedaż.

 

 

IMG_20210518_085643.jpg

IMG_20210518_085751.jpg


Maciej (MSc04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 09:05, lysolek007 napisał(-a):

Nowe wydanie Doxa Sub...  delikatnie mówiąc szału nie ma... ;] 

https://pl.doxawatches.com/blogs/doxa-b-log/classic-chic-with-a-sporty-twist-sub-300-beta-sharkhunter

 

 

Screenshot_20230829_090046.jpg

Screenshot_20230829_090100.jpg

Screenshot_20230829_090112.jpg

Co tu się porobiło🤦‍♂️tło datownika w kolorze tarczy ma sens żeby schować go gdy występuje w nietypowym miejscu np między indeksami 4-5. Gdy dziurę w tarczy robi się zamiast indeksu ma sens upodobnić ją do brakującego elementu … ( Roleksiarze się nie zgodzą) …zegarki powinny projektować kobiety 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

IMG_20231017_103125-01-01 (1).jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.