Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Czarny vs Biały

Czarne kontra białe  

175 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

chciałbym was zapytać jakiego koloru tarcze preferujecie w zegarkach i dlaczego czarne ? :blink:;)

 

Otóż od pewnego czasu obserwuję u siebie i u kolegów zjawisko polegające na kupowaniu zegarków z ciemną/czarną tarczą i nie prania praktycznie pod uwagę innych opcji. Był nawet moment, kiedy mając kilkanaście zegarków nie miałem żadnego z jasną tarczą.

 

A jeszcze kilka lat temu w pierwszej kolejności stawiał bym na białą tarczę. Dlaczego tak jest?

 

Przecież historycznie czarne tarcze zarezerwowane były prawie wyłącznie dla zegarków militarnych, a "normalni" użytkownicy kupowali jasne tarcze.

 

Ciekawi mnie Wasze podejście do tematu.

 

Post pozwolę sobie zilustrować pierszym skojarzeniem, które przychodzi mi do głowy :) :

 

wwsQf.jpg


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię oba kolory tak samo,z tym że jakoś tak mam że te z czarną tarczą przeważnie noszę jesienią/zimą natomiast wiosną/latem preferuje jasne tarcze.Oczywiście w lecie noszę też te z ciemną tarczą i zimą z jasną,rozkłada się to w mniej więcej w proporcjach 80/20 na rzecz koloru bardziej mi odpowiadającego dla danej pory roku.

Pewnie to po części wynika też z faktu że do jasnej tarczy używam głównie brązowych pasków,czasem niebieskich a te pasują lepiej do letnich ubrań,a czarne paski noszę do czarnej tarczy,które to z kolei paski bardziej pasują do jesienno-zimowej kolorystyki ubrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, w jakim typie zegarka.

Jeśli sportowy, casualowy, codzienny: diver, pilot, chronograf itp. itd. - zdecydowanie czarna. Bardziej uniwersalna, bardziej "sportowa"

Jeśli garniturowy, do eleganckiego stroju - zdecydowanie białą. Bardziej elegancka, wytworna, estetyczna.

 

P.S> Black&White Whisky polecam...bardzo dobra za swoją niewygórowaną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie preferuję czarne tarcze, ponieważ bardziej są uniwersalne, a co za tym idzie pasują prawie do wszystkiego :blink:.

Pięknie się komponują z srebrnymi indeksami, mają bardziej wyrafinowany charakter ;)

 

P.S

Ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne pasują do jednych zegarków, a białe do innych. Mam dokładnie takie samo zdanie jak Sphinx przy czym oczywiście są wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie preferuję żadnego. Na srebrnej bransolecie mam czarną tarczę (sportowy), na czarnym pasku białą tarczę (garniturowy), a trzeci zegarek jest pomarańczowy (Monsterek), więc w sumie tak jak chciałem mam komplet :blink:

Nie mógłbym mieć samych białych albo samych czarnych.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu wybrać? Czarnego pilota/divera? Czy może srebrzystego garniturowca z niebieskimi wskazówkami? Hmm.. na co by tu postawić? Co to dzisiaj jest? Środa.. hmm.. to może dzisiaj czarny?

 

Konkluzja: nie mam preferencji, zależy od zegarka, od ubrania, od nastroju, od... hej, zaraz.. a dlaczego nie ma opcji pomarańczowy? Protestuję :blink:

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym względzie żelaznych zasad ale z reguły zegarki sportowe mają u mnie czarne tarcze a modele garniturowe jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasador

Wszystko zależy od zegarka. W garniakach lubię białe tarcze a diverach czarne, pomarańczowe etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym was zapytać jakiego koloru tarcze preferujecie w zegarkach i dlaczego czarne ? :blink:;)

 

Preferuję tarcze srebrzyste. Kolor ten nadaje zegarkowi wytworności. Głos oddałem na "biały" bo srebrny bliżej białego jest :) Czarną, matową tarczę mam w zegarku nurkowym a srebrzyste w koszulowych :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję czarną bo..tak.Ale srebrzystą też opcjonalnie nie pogardzę np. w wykwintnych Breguet'ach :blink:


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, zaraz.. a dlaczego nie ma opcji pomarańczowy? Protestuję :blink:

.

 

Taktic, ja też protestuję... ;) Pomarańczowa tarcza to mus :) , dorzuciłbym jeszcze niebieską.

 

A co do wyboru czarna/biała, to w zależności od okoliczności, stroju itp. W garniturowcach preferuję jasne, w pozostałych zegarkach raczej czarne. Choć gdybym miał wybrać tylko jeden kolor z tych dwóch, to zdecydowanie tarcza czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, w jakim typie zegarka.

Jeśli sportowy, casualowy, codzienny: diver, pilot, chronograf itp. itd. - zdecydowanie czarna. Bardziej uniwersalna, bardziej "sportowa"

Jeśli garniturowy, do eleganckiego stroju - zdecydowanie białą. Bardziej elegancka, wytworna, estetyczna.

Dokładnie tak uważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozważane jest to na dwa sposoby.

 

Faktycznie nie ma chyba co się spierać że do eleganckiego bardzie biała,

a do diverkaczy sportowegobardziej czarna.

 

tyle że to nasze preferencje.

A jakie tarcze macie?

 

pewnie okaże się że tak samo jak w przypadku wspomnianych kolegów Klaudiusza,

że ponad 90% to czarne ;) .

 

A czemu koledzy mają czarne,

a przejdźmy się po salonach, proporcje podobne, więc czemu sie dziwić.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garniturowy, do eleganckiego stroju - zdecydowanie białą. Bardziej elegancka, wytworna, estetyczna.

Cóż....pozwolę się nie zgodzić z tą opinią i na dowód załączam poniższe zdjęcie

Grande%20Seconde%20Medium%20jacquet%20droz%20email%20noir%20absolu%20pl.jpg

Z resztą pytanie jest tendencyjne ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ najbardziej kręcą mnie vintage, więc niejako z definicji jestem za tarczą białą, albo zblizoną do bieli. Uważam, że biała jest bardziej uniwersalna, no i lepiej pasuje do okreslonego typu zegarków - np garniturowców, a w zadnym typie nie razi. Przeciwko czarnym (ciemnym) nic nie mam, ale w pewnych przypadkach mogą wygladać pretensjonalnie.

No i szczerze przyznam, ze ostatnio coraz bardziej mnie kręci na czarne tarcze. Nawet mój wymarzony Portugalczyk automatic 7-dniowy zaczął mi się bardziej podobać z czarną tarczą ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z jasną/białą tarczą pasuje wg. mnie praktycznie tylko do jasnej koszuli. Nie wiem czemu - zdecydowanie bardziej widzi mi się do garnituru, niż do innych konfiguracji.

Natomiast czarna jest uniwersalna i pasuje praktycznie do wszystkiego.

 

Wiadomo - są też wyjątki ;)


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe (jasne) tarcze powodują większe zwiększenie uwagi na detale, sposób wykończenia szczegółów. Na ciemnych tarczach dużo mniej widać, nawet średnie stylistycznie zegarki wyglądają dobrze. Dobra stylistyka na białej tarczy jest trudniejsza.

Podobają mi się białe tarcze z wysmakowaną przejrzystością, ale o takie zegarki trudno.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-78060600-1331593703.jpg

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Niby bardziej skłaniam się ku ciemnym tarczom, niekoniecznie czarnym, ale pewne zegarki z jasnymi, białymi, srebrzystymi wyglądaja o niebo lepiej. Przykładem jest łosoś u UG, biały samurai, jasna kontiki i wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewne zegarki z jasnymi, białymi, srebrzystymi wyglądaja o niebo lepiej. Przykładem jest ... biały samurai

Tu bym się mocno kłócił- czarny jest charakterny, biały lekko mdławy(nie najlepsze określenie, ale inne mi nie przychodzi ;)) , ale oczywiście kwestia gustu.

A głosowałem na czarny, bo z moich typów zegarków, to właśnie z czarną tarczą jest najwięcej modeli które lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2935-0-44084800-1331593706.jpg<

post-2935-0-45959500-1331593705.jpg


Neln, ezn was nith mit wine, doch ez im glich waere (...)

Gotfryd ze Strasburga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Movado jest elegancki, a w wersji Museum Tourbillon (22 szt) jest szczytem elegancji od strony tarczy i ekstrawagancji od strony dekla ;)

 

post-7884-0-52648600-1331593755.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania

2i9lcwl.jpgepf7zq.jpg


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry guys , ale jak na razie nikt z Was nie ma racji :)

Ja teraz przedstawie panstwu perfect kompromis , wyglada ze panowie w Jaquet Droz mieli podobny dylemat " czarna czy moze biala tarcza ?"

post-16365-0-41350500-1331593823.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

NIe wiem tylko czy jest on czarno bialy czy tez bialo czarny ;)

 

Mniam , mniam - musze go kiedys kupic , czym szbciej tym lepiej


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.