Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Przegrywa z coltem i na co by tu zamienić?e3dd669b6ed5c73d108961e9cf93eacc.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam długoe łapy i ginie muszę mieć 44 minchyba Colt dlatego zostaje.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu leży idealnie. Ale jak szukasz czegos wiekszego to w podobnym budżecie np Tag Carrera Chrono 43mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś znów PO , bardzo lubię ten zegarek ..

I sie nie dziwie - jest super B)

A normalna bransoleta do niego pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sie nie dziwie - jest super B)

A normalna bransoleta do niego pasuje?

 

Masz na myśli na jakiś zamiennik ? nawet nie wiem..Zamysł był taki ,że będę ją nosił na gumie , nato i jakiś krokodyl później wpadnie.W tym modelu cena na bransolecie czy gumie jest praktycznie identyczna więc jak dla kogoś bransoleta jest podstawą to najlepiej celować od razu w taką wersje bo chyba bransoleta będzie droższa w zakupie osobno chociaż nie sprawdzałem więc pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna bransoleta do PO ( wersja skręcana ) to wydatek ok. 2400zł w SG. Pasek kauczukowy będzie jednak tańszy, choć licząc z zapięciem motylkowym to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artme jest tez na bransolecie, ja wybralem taka wersje.Jak chcesz bransolete to ja bym kupil od razu na niej. Jest juz z zapieciem z mikroregulacja, a i szukanie zamiennika na 21mm moze byc ciezkie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - nie odnotowalem wersji z bransa, ale... kurcze - z tym paskiem, to wlasnie stanowi o super calosci B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakladam za jakis czas jak juz mi sie znudza bransolety, ze dokupie do PO i AT oryginalne paski i zapiecia, ale to za jakis czas bo ostatnio duzo zakupow mialem ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstelacja małżonki, kwarcyk chronometer 13334226755d545084418e9b88884b0f12af.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może ktoś z was będzie mi w stanie pomóc. Szukam modelu Omegi, który będzie identyczny w kopercie stalowej i złotej (nie pozłacanej). Oczywiście indeksy i wskazówki pod kolor koperty, sekundnik centralny. Podobają mi się Omegi Seamaster 30 lub 600, ale nie mogę znaleźć informacji czy w ogóle istnieją te modele w złocie. Wrzucam zdjęcie zegarka w stalowej kopercie i poszukuję takiego samego wzornictwa w złocie.

 

4470424560_f36a5c1858_z.jpg

Edit: Zdjęcie z internetu

Edytowane przez Podróżnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to musi być lite złoto to możesz rozejrzeć się wśród modeli Constellation z przełomu lat 60/70 np. 168.009 i podobne, z pozłacanych np. linia Geneve z lat 70 na mechanizmie 1012 . Warto skorzystać z bazy Omegi lub baz niezależnych:

 

https://www.omegawatches.com/vintage-watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może ktoś z was będzie mi w stanie pomóc. Szukam modelu Omegi, który będzie identyczny w kopercie stalowej i złotej (nie pozłacanej).

Zagadaj do kolegi @hil2. On często wystawia podobne zegarki :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe chyba 450zł. Pasuje idealnie, troszeczkę inny wymiar podłużny niż fabryczne, i nie ma divers extension

 

 

Dokładnie ta. Leży super i sprawdza się, szczególnie latem. Wydaje mi się jednak, że bardziej rysuje się niż to standardowe, ale to pewnie tylko wrażenie

 

 

Jak nie dasz rady bez przedłużki to jest też wersja full-wypas, albo wersja minimum

 

117STZ001159 - Length 44mm - With Diver Extension - 6 Adjustments

 

117STZ001154 - Length: 39.5mm - No Diver Extension - 6 Adjustments

 

117STZ004666 - Length: 34.5mm - No Diver Extension - 3 Adjustments

 

 

Tak, krótsza klamerka wyglądająca jak fabryczna, z regulacją tylko o 2 dodatkowe stopnie.

Musisz wybrać czy chcesz mieć duży zakres i zapięcie na pół nadgarstka jak w Subie, czy wystarczy Ci mniej.

Koledzy, to ja mam jeszcze prośbę o pomoc, bo na tę chwile skłaniam się ku opcji klamerki najmniejszej z trzema stopniami regulacji - ma ktoś może taką i może powiedzieć, czy te trzy stopnie to jest wystarczająco? Jeśli ktoś mógłby też wrzucić jakieś fotki, jak to wygląda na bransolecie, to byłoby super - myślę, że ta z sześcioma stopniami będzie za duża, ale pewności nie mam :)

W Kruku dostałem info, że większa ok. 450, a mniejsza ok. 250 zł.

 

No właśnie - a ta najmniejsza ma dwa, czy trzy stopnie regulacji?

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden spoczynkowo + wysunięcie o kolejne dwie pozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wystarcza, czy bez sensu i lepsza większa, mimo że klamra dłuższa? Dwa stopnie wydają się ok chyba na nagłe potrzeby? Tam też oczywiście mechanizm jest na guzik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ten sam, czy wystarcza - sam musisz sobie odpowiedzieć. Ja noszę dość luźno i regulacja w ogóle nie jest mi potrzebna, nawet jak mam to nie używam a tam gdzie nie ma  - np. w GSach - wcale mi jej nie brakuje bo jak już raz dobiorę długość ogniwami i półogniwami to jest ok. W SMPc mam bransę starego typu, bez regulacji i też mi jest z tym dobrze.

Jak ktoś nosi ciasno, na styk to mu się przyda regulacja i  w tej najmniejszej klamrze może być za mały zakres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jarek. Ja też tak sobie dopasowałem branse, że w Ex nawet z easy linka nie korzystam. Warunek jest jeden-musi być dobra możliwość wyregulowania na zapięciu bądź poprzez ogniwa(jak w GS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z zapięciem z mikroregulacją będzie równie wygodna jak Sub :)

 

@Szyszkops, zdecydowałeś już które zapięcie wybierzesz?

 

2lthid4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja mam mikroregulację w smpc i jest rewelacyjna. Co więcej, pasuje estetycznie. Myślałem nawet o zamontowaniu jej do speedmastera, ale jest za duża i za szeroka i gryzie się niestety wizualnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.