Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie musi być najnowsza. Jak będzie 1861 za połowę ceny (jak pisałeś) ze swojej metki lub mniej czyli tak do 8-9k to też daj znać. No chyba, że miałeś na myśli 10 letnie sztuki bez papierów ale za połowę metki nowego to nie dawaj znać. 😉 No ale wtedy to i Suba, 2254, Inge i wiele innych bez papierów da się kupić w okolicach połowy ceny dzisiejszej metki ich następców.

Miałem na myśli raczej poprzednia referencje w idealnym stanie za pół metki dzisiejszego, coś jak to https://uhrforum.de/threads/omega-speedmaster-moonwatch-aus-2021-komplettset.559725/

 

Ewentualnie jeszcze większa wartość, np. 3570.50.00 bez pudełek i „papierów” za 3200-3500 EUR w bardzo dobrym stanie po serwisie. Z resztą w przypadku tych popularnych ref. Moonwatcha „papiery” nie mają praktycznie znaczenia. To nigdy nie był, ani nie będzie za życia właścicieli model rzadki ani kolekcjonerski, tylko turbo popularny zegar EDC. Wiec lepiej nawet oszczędzić 500 ełro i darować sobie wątpliwą wartość karty bankomatowej i łuszczącej ekoskóry xD. Tym bardziej jeżeli ma to być egzemplarz do noszenia a nie zdjęć na forum/Instagram i oddania kolejnemu właścicielowi. Ja zawsze zwracam uwagę przede wszystkim na stan, a nie rocznik czy komplet. 

 

Swoją drogą ten współczesny też słabo trzyma cenę skoro nówkę, dosłownie, można dostać 2k EUR taniej niż metka. Poprzednia ref kiedy była nowa za 16, to w podobnym stanie można było sprzedać za ~14. https://uhrforum.de/threads/omega-speedmaster-moonwatch-professional-co-axial-master-chronometer-310-30-42-50-01-001-neu.564320/

 

Skończę tę dyskusję bo nie chce mi się na wyjeździe klepać na telefonie i szukać ogłoszeń. Jak dla mnie to można nawet iść do butiku i cieszyć się z Moonwatcha po cenie z metki i gratisowego paska. Co kto lubi ;). 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowe tracą bo idę do Kruka i kupuję na -20% czyli około 2k EUR mniej. Kilka lat temu szukałem czegoś z roku urodzenia, ale wtedy ceny Moona z lat 80-tych to było około 28k za super stan 30 letniej sztuki. Po całym zegarkowym "inwestycyjny" hajpie, który się skończył, jak ostatnio oglądam Chrono to ceny popularnych modeli między top stanem z full setem a sztuką 7-8/10 bez papierów jest ogromna dla starszych modeli. Mam wrażenie, że wcześniej nie było takich różnic.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon poprzedniej generacji za niecałe 20k patrząc na obecny rynek to chyba ciagle świetna oferta. Ponadczasowy projekt, piękna historia. Chociaż ja obiektywny nie jestem, bo uważam, że nawet nowy Co-axial się broni patrząc na ceny konkurencji. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Tak drogo w tej Omedze, że wątek spada bo ludzie nic nie kupują. Starocie tylko ;)

 

IMG_5033.jpeg

Po co kupować nowe jak można mieć takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubitom Arkadia ba wystawce

IMG_0266.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podbije fotka z archiwum, może i drogie, ale warte swojej ceny ;)cd5cf414d61ab493be0b6453dc2edf86.jpg

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakieś Planet Ocean macie na sprzedaż? Znowu mnie kusi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój smpc jest do wzięcia

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Omega z rana 🤩🙌 miłego dnia 💪

 

IMG_8637.thumb.jpeg.17170ec9d88fa6009b2688f606d3b679.jpeg

Ładna fotka. Niestety, w większości sytuacji te zegarki wyglądają jakby były czarne a nie zielone.

Edytowane przez Dajve4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Omega z rana 🤩🙌 miłego dnia 💪

 

IMG_8637.thumb.jpeg.17170ec9d88fa6009b2688f606d3b679.jpeg

 

Jak porównujesz komfort noszenia vs Explorer II? Który lepszy w obyciu? Faktycznie te modele są bardziej na większy nadgarstek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie do mnie ale przy moim małym nadgarstku 16.5-17cm ta najnowsza wersja to kowadlo, poprzednia 41 siedzi dobrze
Ex 2 też imo dla mnie za duży, ale przynajmniej jest płaski i smuklejszy

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bransolecie exp2 lepiej się nosi niż smp. Ale niezależnie od tego w tej wersji oba zegarki wymagają poprawek .

 

warto zauważyć że smp na gumie jest bardzo wygodny i świetnie wygląda . Exp2 natomiast jest niewolnikiem bransy.

 

oba zegarki w konfiguracji na bransie nie są rekomendowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bugs napisał(-a):

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście Lotus.

Nie przyzwyczaiłeś się jeszcze ️ 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuje postów innych użytkowników nawet jeśli wyciągają zdumiewające wnioski z moich ekspertyz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką gumę do SMPc polecacie?

Nie pytam oczywiście o kolor
Chodzi mi o jakąś sensowną markę z dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście Lotus.

Ale nie, ExII nie jest niewolnikiem bransy, fakt że na niej jest najwygodniejszy ale na gumie też świetnie wygląda ( nawet niefabrycznej ) i całkiem nieźle się nosi.

nie bardzo go widzę na pasku.

Z kolei SMP pasuje wszystko ale bransoleta z racji konstrukcji jest słaba dla małych nadgarstków, jeszcze gorsza niż poprzednika.

 

 

IMG_7564.jpeg

Co to za guma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Lotus2024 napisał(-a):

Nie komentuje postów innych użytkowników nawet jeśli wyciągają zdumiewające wnioski z moich ekspertyz .

A ja to z lubością robię zwłaszcza jak ekspertyzy samozwańczych ekspertów są nielogiczne 

2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Co to za guma?

Barton. Nie tak dobra jak fabryczna, Rubber B czy Everest - nie przekłada się zapięcia i nie przylega do koperty ( nie jest dedykowana do modelu ) ale kosztuje ułamek i w cenie jest pasek w 2 wersjach długości. Spód czarny.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.