Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Oki. Dziękuję. Domu nie trzeba będzie zastawiać:-).

Zostaje w takim razie na Warmii.

 

Edyta: jednak nie zostaje.....w ogóle mie chodzi :-(

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dalej pod jej wrażeniem miałem założyć cos Vintage ale jakoś teraz jeszcze nie mogę! :P

 

attachicon.gifIMG_5313.JPG

 

attachicon.gifIMG_5314.JPG

 

I znalazłem ciekawe porównanie! :)

 

http://seamasterreferencepage.com/srp/featured/comparative-review-of-the-omega-seamaster-professional-model2254-50-00-vs-the-rolex-submariner-16610/

Gratuluję fajnej Omegi koledze bo to fajne zegarki są :)  a i w porównaniu z Subem wygrywają :P

post-41915-0-52251000-1476818434_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lesiu twoja też bardzo fajna! :) do kompletu by mi sie przydała :P

post-22413-0-52670200-1476830200_thumb.jpg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę wstawiam zdjęcie z WUS nowej PO 39,5mm na 19,7cm nadgarstku. Podobno ten rozmiar jest najbardziej uniwersalny, także dla Amerykanów.

 

 

post-19722-0-71622200-1476861761_thumb.jpeg


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba takiego na naszym forum Omegi nie widzialem. Wiec zamieszczam. Klasyczny i bez fajerwerkow ale nosi sie przednio.

Fajna devilka. Faktycznie na forum głównie seamastery i speedmastery, więc taki rodzynek urozmaica wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę wstawiam zdjęcie z WUS nowej PO 39,5mm na 19,7cm nadgarstku. Podobno ten rozmiar jest najbardziej uniwersalny, także dla Amerykanów.

Koleś ze zdjęcia raczej sobie wmawia, obiektywnie wygląda to średnio!

Poza tym to co piszą na WUS podziel na pół jak tutaj, można tam znaleźć fajne i ciekawe informacje, ale niektórzy potrafią G***o zachwalać niczym Ferrero Rocher...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę wstawiam zdjęcie z WUS nowej PO 39,5mm na 19,7cm nadgarstku. Podobno ten rozmiar jest najbardziej uniwersalny, także dla Amerykanów.

 

No przecież to jest damski zegarek! Omega wyraźnie pisze że to jest rozmiar skierowany dla kobiet.

Nie wiem co się tak ludzie na niego uparli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież to jest damski zegarek! Omega wyraźnie pisze że to jest rozmiar skierowany dla kobiet.

Nie wiem co się tak ludzie na niego uparli.

ten jest reklamowany jako unisex :)

 

Aczkolwiek srednio to wyglada na takim sporym nadgarstku. Wydaje sie, ze zapomnieli (albo oszczedzaja) zmienic proporcje cyfr i indeksow i stad wyglada to zle.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet opisuję, że ta Omega zastąpiła mu Rolexa 116000 oraz, że rozmiar 40mm jest najlepszy dla niego. Tak więc kwestia wielkości jest bardzo subiektywna. :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pisalem w innym watku, ze nawet na moim 16cm nadgarstku ten zegar wygladal dziwnie a ja nie nosze zegarow wiekszych niz 40mm. Dla kobiety jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w butiku rozmawiałem ze sprzedawcą i sam nawet stwierdził, że ta referencja jest dedykowana dla kobiet, więc jest to taki damski Big Size.

Jak facet chce go kupić dla siebie, to przecież nikt mu nie zabroni


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

wizualnie to tak wygląda moja 46 na nadgarstku 19, no może ciut większa (wyższa L to L ). Ponad to na tym zdjęciu widać jak wielkie są koronki przy tej średnicy

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci znowu o rozmiarach :)

 

Panowie, naprawdę mały zegarek to taki który będąc w niewoli można niepostrzeżenie nosić w tyłku.

 

watch-pulp-fiction.jpg

 

A nosić mężczyzna może zegarki w każdym rozmiarze - ważne że sam się czuje w nich komfortowo.

 

9ed864efba38c06dgen.jpg

 

Ciekawe że nasi dziadkowie/pradziadkowie mogli nosić zegarki w rozmiarach ~35mm i nie czuli się, jakby nosili zegarki damskie. Teraz mam wrażenie, że nadmiernie duży rozmiar zegarka rekompensuje niektórym braki w innych dziedzinach życia. Całe szczęście moda znowu wraca do korzeni, czyli okolic 40mm. Dla mnie najważniejsze, że na rynku jest wybór.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie chodzi tu o średnice koperty, tylko o średnice w połączeniu z wysokością koperty. W PO (cal.8500) poniżej 46 wygląda to mało atrakcyjnie na nadgarstku i tyle.

 

 

PS. Prawdziwi faceci

http://www.gettyimages.com/detail/video/soldiers-set-their-watches-a-soldier-wearing-his-watch-news-footage/mr_00029865

 

Ale w PO nie chodzi o prawdziwość prawdziwego faceta tylko o dysproporcje średnica/wysokość

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę wstawiam zdjęcie z WUS nowej PO 39,5mm na 19,7cm nadgarstku. Podobno ten rozmiar jest najbardziej uniwersalny, także dla Amerykanów.

Sama średnica koperty w korelacji z szerokością nadgarstka wg. mnie super. Proporcje wystroju tarczy, szerokości bezela do średnicy szkła wreszcie średnicy koperty do wysokości to inna sprawa.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam skrzywienie w drugą stronę - lubię mniejsze zegarki. Osobiście nie zauważam specjalnych dysproporcji - ta PO 39,5 jest gruba, to fakt - ale bez przesady. Taki C60 Trident Pro 600 w wersji 38mm ma ponad 13mm grubości, SKX013 38mm 13mm grubości, więc PO 39,5 (czyli prawie 40mm) przy 14mm to nie jest jakaś tragedia. A kompozycja tarczy mi się podoba, tyle że ja jej nie porównuję do większych wersji, tylko biorę taką, jaka jest - indywidualnie.

 

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-600m-39.5mm


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o Tym modelu

Mierzyłeś, bo to 39mm.

Dużo zależy od stanu mechanizmu, w środku siedzi ETA z madułem Chrono o które trzeba dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o średnice koperty, tylko o średnice w połączeniu z wysokością koperty. W PO (cal.8500) poniżej 46 wygląda to mało atrakcyjnie na nadgarstku i tyle.

 

 

PS. Prawdziwi faceci

http://www.gettyimages.com/detail/video/soldiers-set-their-watches-a-soldier-wearing-his-watch-news-footage/mr_00029865

 

Ale w PO nie chodzi o prawdziwość prawdziwego faceta tylko o dysproporcje średnica/wysokość

Jakby Omega potrafiła zmodyfikować kaliber tak żeby nie osiągnął rozmiarów starej Valjoux to nie musiałaby dziś wmawiać ludziom że 40 mm to damski zegarek ( sorry Mariusz ale sprzedawca w butiku jest przedłużeniem marketingowej tuby ) . Skoro 40 mm jest wg Omegi dla kobiet to niech wypuszczają go tylko z kwiatkami na tarczy i z brylancikami na bezelu...

Jak będę chciał busolę to kupię PAMA a Omega ma być śliczna i wygodna ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie dwa zdjęcia PO 39,5 oraz nie przyjmując proporcji innych rozmiarów tego modelu jako punktu odniesienia - pomimo jej wysokości traktuję właśnie tę wersję jako kandydata na zegarek dla mnie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś, bo to 39mm.

Dużo zależy od stanu mechanizmu, w środku siedzi ETA z madułem Chrono o które trzeba dbać.

 

Czyli to dobrze czy źle z tą ETĄ ??? Przepraszam ale moja wiedza techniczna nie jest aż tak daleko idąca... Cena za jaką mogę ją nabyć to 5tyś zł (kolega z Krk ma ją od nowości ) i chce ja zamienić na coś innego dlatego sprzedaje. Stan wizualny jest Bdb mechaniczny podobno też. Ostatnio był w serwisie i wszystko z nim jest ok. Co sądzicie o cenie ?? Ewentualnie co możecie polecić z używanych omeg w tej cenie na które można zwrócić uwagę ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to porażka Omegi z tymi rozmiarami!!! Jak moze byc to damski zegarek z 39mm???

Grubości nowych Omeg tez są śmieszne!!! Poprostu marka schodzi na psy! ;):D

Nie to co kiedyś! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.