Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Piękne paski. Każdy nadaje innego charakteru ale gdybym miał wybrać jeden wziąłbym brąz. 

Też jestem zdania, że moonu najładniej w brązach.

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Da się. Eleganckie croco/Ali nie pasują imo do narzędziowego charakteru zegarka. 
Gdybym był złośliwy to pomyślałbym że to krytykowany w innym wątku temat z cyklu  - bransolety/ paski i gratki… 😉

Przypomniało mi się, że moonowi jednak z nato nie po drodze i nie chodzi o wygląd, tylko praktyczny aspekt użytkowy. Koperta ma odstający dekiel i dodatkowe milimetry tkaniny pod nim powoduje, że zegarek słabo leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sanik napisał(-a):

Też jestem zdania, że moonu najładniej w brązach.

Przypomniało mi się, że moonowi jednak z nato nie po drodze i nie chodzi o wygląd, tylko praktyczny aspekt użytkowy. Koperta ma odstający dekiel i dodatkowe milimetry tkaniny pod nim powoduje, że zegarek słabo leży.


Na pojedynczym nie ma dramatu, ale masz rację ogólnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

Wygodny? Zależy mi na miękkim pasku 

 

Tak średnio ;), ładownica to gruba skóra i dość sztywna ... to nie jest mięciutka i delikatna skórka. wygoda na 7 ale wygląd 10.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sanik napisał(-a):

A którą bransę kupiłeś, bo te do omegi to raczej mają pełne ogniwa?

 

Kupiłem US1171. Masz jednak rację, że ma pełne ogniwa (sprawdziłem w opisie i jedynie endlinki są blaszkowe) a trzeszała jakby nie miała... . Po niej kupiłem Fornstera Flatlinka i moim zdaniem jakość tej bransolety w porównaniu do US jest sporo lepsza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rmickey napisał(-a):

 

Kupiłem US1171. Masz jednak rację, że ma pełne ogniwa (sprawdziłem w opisie i jedynie endlinki są blaszkowe) a trzeszała jakby nie miała... . Po niej kupiłem Fornstera Flatlinka i moim zdaniem jakość tej bransolety w porównaniu do US jest sporo lepsza.  

To wziąłeś tę tańszą, bez pełnych endlinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sanik napisał(-a):

Też jestem zdania, że moonu najładniej w brązach.

Przypomniało mi się, że moonowi jednak z nato nie po drodze i nie chodzi o wygląd, tylko praktyczny aspekt użytkowy. Koperta ma odstający dekiel i dodatkowe milimetry tkaniny pod nim powoduje, że zegarek słabo leży.

 

True.

Ale jest ratunek. NATO jednoczęściowe. W przypadku moona ten kompromis działa świetnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sanik napisał(-a):

To wziąłeś tę tańszą, bez pełnych endlinków.

Tak, ale różnica to tylko endlinki, które na komfort noszenia nie maja znaczącego wpływu. Reszta taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

 

True.

Ale jest ratunek. NATO jednoczęściowe. W przypadku moona ten kompromis działa świetnie!


Tyle że każde nato zasłania piękny mechanizm. Fajny jest pasek velcro, dodawany kiedyś do moona. Po skróceniu go (normalnie jest za długi, bo przeznaczony do wijania wokół kosmicznego kombinezonu) można fajnie opleść wokół ręki bez zasłaniania mechanizmu i tworzenia nawet jednej dodatkowej warstwy pod kopertą.

 

Jak wrócę do domu spróbuję wrzucić jakieś foty, choć temat może też zilustrować poniżazy film z x33. Tutaj zastosowałem podobne velcro od Kizzi robione pod moona. Efekt będzie ten sam.

 


 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0981.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 08:57, Butik napisał(-a):


Tyle że każde nato zasłania piękny mechanizm. Fajny jest pasek velcro, dodawany kiedyś do moona. Po skróceniu go (normalnie jest za długi, bo przeznaczony do wijania wokół kosmicznego kombinezonu) można fajnie opleść wokół ręki bez zasłaniania mechanizmu i tworzenia nawet jednej dodatkowej warstwy pod kopertą.

 

Jak wrócę do domu spróbuję wrzucić jakieś foty, choć temat może też zilustrować poniżazy film z x33. Tutaj zastosowałem podobne velcro od Kizzi robione pod moona. Efekt będzie ten sam.

 

Włala - szybki instrakszyn manual. Pewnie nic odkrywczego, ale może ktoś z Was nie widział.

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Włala - szybki instrakszyn manual. Pewnie nic odkrywczego, ale może ktoś z Was nie widział.

 

 

 

Tylko dla orłów .. główną zaletą nato, jest to, że gdy ,,puszcza" jeden teleskop zegarek zostaje na pasku. Przy tej metodzie trzeba bardziej uważać zwłaszcza, że moon z velcro jest juz bardzo lekki.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Macmac napisał(-a):

Tylko dla orłów .. główną zaletą nato, jest to, że gdy ,,puszcza" jeden teleskop zegarek zostaje na pasku. Przy tej metodzie trzeba bardziej uważać zwłaszcza, że moon z velcro jest juz bardzo lekki.

 

Wszystko się zgadza, ale jak na dwuczęściowym pasku puści Ci teleskop, to też jesteś w czarnym tyłku. Pytanie tylko jak prawdopodobne i częste jest puszczenie teleskopu :)

 

Podwójna i pojedyncza warstwa paska pod kopertą u mnie NATO dyskwalifikuje.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 08:57, Butik napisał(-a):


Tyle że każde nato zasłania piękny mechanizm. Fajny jest pasek velcro, dodawany kiedyś do moona. Po skróceniu go (normalnie jest za długi, bo przeznaczony do wijania wokół kosmicznego kombinezonu) można fajnie opleść wokół ręki bez zasłaniania mechanizmu i tworzenia nawet jednej dodatkowej warstwy pod kopertą.

 

Jak wrócę do domu spróbuję wrzucić jakieś foty, choć temat może też zilustrować poniżazy film z x33. Tutaj zastosowałem podobne velcro od Kizzi robione pod moona. Efekt będzie ten sam.

 


 

Ja mam problem z wyglądem zegarka na velcro. Całość wygląda jakoś tak tymczasowo, jakby nałożone w zastępstwie docelowego paska.

Znam rodowód tego paska, ale w cywilu wypada jakoś tanio, wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze moon, to wyjatkowy zegarek, bo zarowno w nowej bransie, skorzanym pasku czy materialowym wyglada swietnie. Moonowi dla mnie bardzo blisko do Panerai pod tym wzgledem i tylko guma do niego mi totalnie nie pasuje 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, artme napisał(-a):

A ja uwazam, ze moon, to wyjatkowy zegarek, bo zarowno w nowej bransie, skorzanym pasku czy materialowym wyglada swietnie. Moonowi dla mnie bardzo blisko do Panerai pod tym wzgledem i tylko guma do niego mi totalnie nie pasuje 😎

Prawda 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, artme napisał(-a):

A ja uwazam, ze moon, to wyjatkowy zegarek, bo zarowno w nowej bransie, skorzanym pasku czy materialowym wyglada swietnie. Moonowi dla mnie bardzo blisko do Panerai pod tym wzgledem i tylko guma do niego mi totalnie nie pasuje 😎

 

Oj tak, ze wszystkim prawie idzie.

 

52 minuty temu, sanik napisał(-a):

Ja mam problem z wyglądem zegarka na velcro. Całość wygląda jakoś tak tymczasowo, jakby nałożone w zastępstwie docelowego paska.

Znam rodowód tego paska, ale w cywilu wypada jakoś tanio, wizualnie.

 

Cały sens mojego wtrącenia się w dyskusję i zrobienia wideo było pokazanie samej techniki bez wchodzenia w estetykę ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poniewaz zawsze mialam Tag Heuer.

A teraz chce kupic pierwsza Omege.

Mam do kupienia Omega seamster polaris mutlifunktion.

 

i troche drosza 12192415001001 Omega Constellation Double Adler '' Mission Hills“

nie chce narazie wydawac ponad 3500€.

moze polecice cos innego?

zalezy mi aby byl mechanizm automatyczny( wiem ze w polaris nie ma)

dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MartaSch napisał(-a):

Witam,

poniewaz zawsze mialam Tag Heuer.

A teraz chce kupic pierwsza Omege.

Mam do kupienia Omega seamster polaris mutlifunktion.

 

i troche drosza 12192415001001 Omega Constellation Double Adler '' Mission Hills“

nie chce narazie wydawac ponad 3500€.

moze polecice cos innego?

zalezy mi aby byl mechanizm automatyczny( wiem ze w polaris nie ma)

dziekuje za porady

Piszesz miałam więc rozumiem płeć piękna. Omega Constellation z mech. cal. 8800 ale wybór kolorystyczny, wielkość czyli 36mm lub 39mm, na bransolecie czy na pasku to już twój wybór. warto dołożyć i kupić sobie ten wymarzony. Z mego punktu widzenia uwielbiam jak ze złota białego indeksy i wskazówki, logo Omega i cyfry 6,9,12, mienią się w świetle to nie to samo co stal. dodaje to zegarkowi tego czegoś.

musisz się też liczyć że mech. aut. będzie drożej kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
poniewaz zawsze mialam Tag Heuer.
A teraz chce kupic pierwsza Omege.
Mam do kupienia Omega seamster polaris mutlifunktion.
 
i troche drosza 12192415001001 Omega Constellation Double Adler '' Mission Hills“
nie chce narazie wydawac ponad 3500€.
moze polecice cos innego?
zalezy mi aby byl mechanizm automatyczny( wiem ze w polaris nie ma)
dziekuje za porady

Trochę mało informacji podałaś - szukasz modelu damskiego czy męskiego, sportowego czy eleganckiego, z datą, dodatkowymi funkcjami np GMT czy chronograf, z lumą czy bez, pod pasek czy bransoletę, do noszenia w biurze czy w górach, masz preferencje co do materiału koperty czy koloru tarczy itd
Czy po prostu jakąś automatyczną Omegę w budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda za malo informacji.

Na bransolecie

unisex

do biura

 

teraz przygladam sie tej:

omega seamaster apnea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona dla ubogich 😉😜

 

582573D5-6747-4B48-A406-82EFF62C9A81.jpeg

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.