Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tts napisał(-a):

Też tak długo myślałem... przeszklony dekiel w diverach, był stosowny w celach praktycznych, aby móc sprawdzić czy zegarek nie złapał wilgoci.

Nie był, przeszklony dekiel w zegarkach seryjnie po raz pierwszy na szeroką skalę był zastosowany przez Chronoswissa w latach 80 a w Panerai jedynie jako pomysł na pokazanie 8-mio dniowego Angelusa na targach/oficjelom opiniującym kontrakty. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tts napisał(-a):

Znawcą Panerai nie jestem. Czy to nie był 6152?

Absolutnie nie.

Nie było takiego historycznego Panerai (ze szkłem na plecach) w wersji seryjnej.

Możliwe, że masz na myśli poniższy egzemplarz, ale on rewolucji w diverowych deklach nie wprowadził. To tyko pokazówka.

Panerai-Radiomir-2553-front-back-JC.jpg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel jest pod wodą pewnie równie użyteczny jak data ale że divery raczej nie nurkują tylko pozują to jest to fajny wizualnie akcent. Jeżeli nie powoduje pogorszenia parametrów to czemu nie, przy okazji łatwiej ocenić czy mamy do czynienia z oryginalnym zegarkiem co w przypadku np. Rolexa jest bardziej kłopotliwe a podróby niemal doskonałe.

W przypadku SMPc jestem na nie ale nie dla zasady tylko ze względu na wzrost grubości i ceny w porównaniu do wersji bez fal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale że sprawdzało się przeszkolony dekiel pod wodą czy zegarek nie przecieka? Czyli że podczas nurkowania należy zdjąć zegarek, sprawdzić dekiel czy nie przecieka, a jeśli nie, to można kontynuować nurkowanie? Świetna metoda, polecam wszystkim, szczególnie tym którzy jakieś pojęcie o nurkowaniu mają i wiedzą co i jak się pod wodą robi🤪 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No ale że sprawdzało się przeszkolony dekiel pod wodą czy zegarek nie przecieka? Czyli że podczas nurkowania należy zdjąć zegarek, sprawdzić dekiel czy nie przecieka, a jeśli nie, to można kontynuować nurkowanie? Świetna metoda, polecam wszystkim, szczególnie tym którzy jakieś pojęcie o nurkowaniu mają i wiedzą co i jak się pod wodą robi🤪 😂

 

Można też sprawdzić po nurkowaniu, czy do zegarka nie dostała się woda, a przeszklony dekiel bardzo to ułatwi. Przyznasz, że zostawienie zegarka z wodą w środku raczej mu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nieszczelność koperty nie polega na tym, że w środku aż woda chlupocze, co miałoby chyba uzasadniać szklany dekiel. 

To co miałby wnieść ten dekiel to i tak będzie widać przez szkło od strony tarczy.

Natomiast najczęściej nieszczelniść to niewidoczna wilgoć, która zrzera wałek koronki i elementy mechanizmu. Jak zegarek nie "zaparuje" to można niebyć świadomym tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał(-a):

Przecież nieszczelność koperty nie polega na tym, że w środku aż woda chlupocze, co miałoby chyba uzasadniać szklany dekiel. 

To co miałby wnieść ten dekiel to i tak będzie widać przez szkło od strony tarczy.

Natomiast najczęściej nieszczelniść to niewidoczna wilgoć, która zrzera wałek koronki i elementy mechanizmu. Jak zegarek nie "zaparuje" to można niebyć świadomym tego.

Dokładnie, jak zegarek przecieknie, to będzie widać wodę także na tarczy, raczej nie od strony dekla tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe nurki narzędziowe problem identyfikacji nieszczelności rozwiązały zupełnie inaczej.

Screen-Shot-2022-02-12-at-8.55.09-am.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

Prawdziwe nurki narzędziowe problem identyfikacji nieszczelności rozwiązały zupełnie inaczej.

 

 

Najlepszy diver ever 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze przezroczystych dekli. Mieszkam w b. wilgotnym klimacie i to szafirowe g... doskonale przykleja sie do reki. Z wielka checia wymienilbym dekiel na stalowy, najlepiej szczotkowany, ale Omega odmawia:

Quote

for technical reasons and in order to preserve the authenticity of your watch, we maintain the original condition of any OMEGA timepiece. A watch type can only be modified if the result corresponds exactly to a reference existing in the OMEGA Collection (without changing the movement type). Your watch model has only been designed with a transparent case-back and can therefore not be changed. 

 

BTW, najprostsza metoda sprawdzenia czy zegarek przecieka to polozyc kostke lodu na szkielku. Jesli zaparuje od srodka to "mokry".

Edytowane przez o.m.e.g.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między starszą i niwszą wersją ? Też mi się podoba ten zegarek, ale z szafirem i transparentnym deklem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 22:25, eye_lip napisał(-a):

Nie był, przeszklony dekiel w zegarkach seryjnie po raz pierwszy na szeroką skalę był zastosowany przez Chronoswissa w latach 80 a w Panerai jedynie jako pomysł na pokazanie 8-mio dniowego Angelusa na targach/oficjelom opiniującym kontrakty. 

wow, nie widziałem ze Chronoswiss ma i takie zasługi, oprócz przywrócenia regulatora dla szerokiej publiczności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma, Lang przejął stoki zegarków Rochat and Fils i wyposażył je w przezroczyste dekle ( plus branding na tarczy) aby pokazać mechanizm chronografu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, a_team napisał(-a):

Jakie są różnice między starszą i niwszą wersją ? Też mi się podoba ten zegarek, ale z szafirem i transparentnym deklem emoji846.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dla laika nie zmieniło się nic, dla miłośników zmieniło się wszystko. 😀

Tarcza, koperta, szkło, mechanizm, wskazówka, bransoleta, pudło.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ruszyła procedura celna. Niestety fedex po moich telefonach nic nie zrobił i dopiero jak wysłałem maila, yo była natychmiastowa reakcja z prośbą o wypełnienie oświadczenia przy zakupie i przesłaniu potwierdzenia płatności Yo tak na przyszłość jak ktoś będzie miał kuriera FedEx


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

yOveGDO.jpg

 

W dniu 9.09.2022 o 12:47, a_team napisał(-a):

dodge66 no właśnie Hour Vision, który leży mi teraz na cle.

 

Aj no fakt! :D

 

W dniu 9.09.2022 o 12:47, a_team napisał(-a):

Na niego pierwszwgo chorowałem (chyba ?) emoji2.png Z resztą to trochę dłuższa historia i nie wiem, czy kogoś to interesuje emoji1.png

 

Takie historie są najlepsze, dawaj ;)

 

W dniu 10.09.2022 o 17:01, lysolek007 napisał(-a):

Można 👊super zdjęcia 🙃

 

Dzięki! ^_^

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz z własnym kajdanem

 

6DF6B90C-DB43-442A-97D8-84E2994567B1.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodge66 no to po kolei

Na Omege Hour Vision chorowałem długo, pewnie ok 7 lat. Pamiętam jak jeden z forumowiczów sprzedawał i nawet zagadywałem co i jak i po ile. Równolegle podobała mi się AT z pionowymi pasami w kolorze niebieskim. Długi czas bujała się nawet na olx za 15K w full secie (na tamte czasy za droga dla mnie) 🥹

Po drodze postanowiłem kupić Eposa 3401, który tyle ile Omega nie kosztuje, ale trochę odzwierciedla design

Po kilku latach wstrzemięźliwości w zakupach i poprawie sytuacji finansowej wracam i pewnie będę chciał trochę nadrobić

Teraz padł wybór na Hour Vision, bo chyba bardziej byłem na niego napalony, druga sprawa, że właśnie mam tego Eposa, więc troszkę widzę podobieństwo Pewnie bardziej teraz kierowałbym się w stronę Moona, chociaż te zdjęcia AT działają na wyobraźnie


f647fa07fd2b7abb089f4b98b222359a.jpg&key=6cbe5ecf701af8ffb49f4894f2e1305bb2c3964fc8ecadc3234eba1ba5c22335


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli rozglądam soę za niebieskim albo czarnym (nie moge sie decydowac) seamasterem 300 w wersji z gładką ceramiczna tarczą, jakby ktoś chciał soę pozbyć poproszę o pw ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.