Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tbn napisał(-a):


Obecny Moon w hesalicie to najlepszy Moon w historii. To nie tylko moje zdanie ale np. Fratello, a oni są ekspertami. ;) Najlepiej wziąć na bransie bo jest bardzo dobra. Nylon też wyglada kapitalnie i świetnie pasuje do modelu. Ja robiłem upgrade z 1861 i o ile przed miałem sporo wątpliwości to po paru godzinach od założenia nowego się rozwiały. Niby to samo a w każdym aspekcie 3861 jest lepszym zegarkiem. 

Od wczorajszej wizyty w Omedze jestem w nim zakochany i chyba trzeba to w końcu zrobić. Pytanie - kupić nowy w Butiku czy „nowy” kilkumiesięczny/roczny od kogoś za kilka procent mniej.. Nigdy w butiku żadnej Omegi, ani innego bardzo drogiego zegarka nie kupiłem, więc nie wiem czy warto te kilka tysięcy dołożyć dla tego „doświadczenia”? 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2022 o 11:25, Nomateus napisał(-a):

Od wczorajszej wizyty w Omedze jestem w nim zakochany i chyba trzeba to w końcu zrobić. Pytanie - kupić nowy w Butiku czy „nowy” kilkumiesięczny/roczny od kogoś za kilka procent mniej.. Nigdy w butiku żadnej Omegi, ani innego bardzo drogiego zegarka nie kupiłem, więc nie wiem czy warto te kilka tysięcy dołożyć dla tego „doświadczenia”? 

Kup w Kruku. 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, moss napisał(-a):

Kup w Kruku. Np w Łodzi w Manufakturze. Bardzo miła i rzeczowa obsługa. Do tego rabat 10-12% nie powinien być problemem. 
Nie ma co wspierać butikowych bucy…

Ogólnie byli bardzo mili, co mnie zdziwiło. Ale irytujące było „namawianie” na Seamastera No Time To Die, który też chodził mi po głowie, jednak wyraźnie zaznaczyłem na początku wizyty, że chce zacząć od Moona. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minutes ago, Nomateus said:

Od wczorajszej wizyty w Omedze jestem w nim zakochany i chyba trzeba to w końcu zrobić. Pytanie - kupić nowy w Butiku czy „nowy” kilkumiesięczny/roczny od kogoś za kilka procent mniej.. Nigdy w butiku żadnej Omegi, ani innego bardzo drogiego zegarka nie kupiłem, więc nie wiem czy warto te kilka tysięcy dołożyć dla tego „doświadczenia”? 


W butiku możesz czasem jakiś gratisowy pasek wysępić, nic poza tym (mi proponowali sami do speedmastera). Ja bym jednak poszedł do AD gdzie -10% masz od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, logann napisał(-a):


W butiku możesz czasem jakiś gratisowy pasek wysępić, nic poza tym (mi proponowali sami do speedmastera). Ja bym jednak poszedł do AD gdzie -10% masz od ręki. 

Ten pasek już mi nawet zapakowali i przynieśli breloczek z No Time To Die oraz położyli zegarek fabrycznie, hermetycznie, zapakowany z informacją, że będę pierwsza osobą, która go dotknie. 😅 Nie działają na mnie takie rzeczy akurat, ale mówię co robili. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nomateus napisał(-a):

Od wczorajszej wizyty w Omedze jestem w nim zakochany i chyba trzeba to w końcu zrobić. Pytanie - kupić nowy w Butiku czy „nowy” kilkumiesięczny/roczny od kogoś za kilka procent mniej.. Nigdy w butiku żadnej Omegi, ani innego bardzo drogiego zegarka nie kupiłem, więc nie wiem czy warto te kilka tysięcy dołożyć dla tego „doświadczenia”? 

 Wydaje mi się, że te pare tysięcy można wydać na lepsze doświadczenia niż kilkanaście minut zakupu w Butiku. Jak koledzy pisali najlepiej u AD z rabatem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 10 lat temu, albo lepiej (albo mniej) była taka akcja, że Omega ściągała towar z rynku i mocno ograniczyla sieć dystrybucyjną, nie pamiętam jak to było, może ktoś z Kolegów pamięta. @McIntosh miał to ogarnięte jak to wyglądało.

Dla mnie obecna sytuacja wygląda właśnie na takie coś, zdejmą wszystkie autoryzacje i beda tylko butiki i online.

Tak se spekuluje. 

Zresztą w butiku zegarki kupione w Kruku czy Jubitomie już traktuja jak grey market

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pablo122 napisał(-a):

Z 10 lat temu, albo lepiej (albo mniej) była taka akcja, że Omega ściągała towar z rynku i mocno ograniczyla sieć dystrybucyjną, nie pamiętam jak to było, może ktoś z Kolegów pamięta. @McIntosh miał to ogarnięte jak to wyglądało.

Dla mnie obecna sytuacja wygląda właśnie na takie coś, zdejmą wszystkie autoryzacje i beda tylko butiki i online.

Tak se spekuluje. 

Zresztą w butiku zegarki kupione w Kruku czy Jubitomie już traktuja jak grey market

Bez przesady. Za kazdym razem jak jestem w butiku to fakt pytaja sie gdzie kupiony zegarek ale w jakosci obslugi nie widze roznicy


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Bez przesady. Za kazdym razem jak jestem w butiku to fakt pytaja sie gdzie kupiony zegarek ale w jakosci obslugi nie widze roznicy

 

Ale w butiku też kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie i zawsze podkreślam, że 5-6k w różnicy to jednak dużo dużo za dużo za „doświadczenie”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, pablo122 napisał(-a):

Z 10 lat temu, albo lepiej (albo mniej) była taka akcja, że Omega ściągała towar z rynku i mocno ograniczyla sieć dystrybucyjną, nie pamiętam jak to było, może ktoś z Kolegów pamięta. @McIntosh miał to ogarnięte jak to wyglądało.

Dla mnie obecna sytuacja wygląda właśnie na takie coś, zdejmą wszystkie autoryzacje i beda tylko butiki i online.

Tak se spekuluje. 

Zresztą w butiku zegarki kupione w Kruku czy Jubitomie już traktuja jak grey market

Omega parę lat temu zaczęła się wyżej pozycjonować, zmienili mechanizmy oraz inne detale i dlatego polikwidowali stoiska w przypadkowych, badziewiastych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablo122 napisał(-a):

Z 10 lat temu, albo lepiej (albo mniej) była taka akcja, że Omega ściągała towar z rynku i mocno ograniczyla sieć dystrybucyjną, nie pamiętam jak to było, może ktoś z Kolegów pamięta. @McIntosh miał to ogarnięte jak to wyglądało.

Dla mnie obecna sytuacja wygląda właśnie na takie coś, zdejmą wszystkie autoryzacje i beda tylko butiki i online.

Tak se spekuluje. 

Zresztą w butiku zegarki kupione w Kruku czy Jubitomie już traktuja jak grey market

Na czym polega "traktują jak grey market"? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Na czym polega "traktują jak grey market"? 

 

Cos gorszego, drugiej kategorii.

Samo pytanie "gdzie kupiony" juz jest z tezą, bo jakby nie miało znaczenia to by nie pytali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na czym polega to traktowanie? 

Każdy zegarek od AD czy to Bucherer czy Kruk jest takim samym zegarkiem od AD Omegi. 

Piszesz w kontekście przyjęcia zegarka do serwisu czy masz na myśli coś innego? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablo122 napisał(-a):

 

Ale w butiku też kupowałeś?

Zegarkow nigdy. Kruk lub jubitom. Ale pare paskow sie wzielo od nich. Co nie zmienia faktu ze obsluga super


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No ale na czym polega to traktowanie? 

Każdy zegarek od AD czy to Bucherer czy Kruk jest takim samym zegarkiem od AD Omegi. 

Piszesz w kontekście przyjęcia zegarka do serwisu czy masz na myśli coś innego? 

 

Nie mam na myśli zegarków tylko ludzi.

Klient ma sie poczuć jakby mógł cos zrobić lepiej, czyli kupic w jedynym prawilnym miejscu, stara metoda.

 

Ja leśniczego kupiłem w butiku dlatego, że i w Kruku i w Jubitomie w tamtym czasie nie mieli i nic nie wiedzieli, nawet czy w ogóle będą mieli i stąd wnoszę, że może coś się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pablo122 napisał(-a):

 

Nie mam na myśli zegarków tylko ludzi.

Klient ma sie poczuć jakby mógł cos zrobić lepiej, czyli kupic w jedynym prawilnym miejscu, stara metoda.

 

Ja leśniczego kupiłem w butiku dlatego, że i w Kruku i w Jubitomie w tamtym czasie nie mieli i nic nie wiedzieli, nawet czy w ogóle będą mieli i stąd wnoszę, że może coś się dzieje

 

Dawno nie czytalem tak odjechanych teorii... 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pablo122 napisał(-a):

 

Nie mam na myśli zegarków tylko ludzi.

Klient ma sie poczuć jakby mógł cos zrobić lepiej, czyli kupic w jedynym prawilnym miejscu, stara metoda.

 

Ja leśniczego kupiłem w butiku dlatego, że i w Kruku i w Jubitomie w tamtym czasie nie mieli i nic nie wiedzieli, nawet czy w ogóle będą mieli i stąd wnoszę, że może coś się dzieje

Jeśli chodzi o moje doświadczenie z butikiem na Trzech Krzyży to muszę powiedzieć, że było naprawdę miło, a spodziewałem się raczej obsługi podobnej jak w Rolexie czytając niektóre historie. Dodatkowo sprzedawca chętnie oglądał moją vintage'ową Omegę (tutaj znowu, spodziewałem się raczej "pogardy" dla takiego zegarka, bo przecież nie jest z butiku), pytał o szczegóły, rocznik (rok urodzin mojego taty, dopytywał o historię itd.). Dodał, że jeśli zakupię u nich zegarek to są w stanie wyciągnąć z siedziby w Szwajcarii papiery do mojego vintage'a z 1961 bez dodatkowej dopłaty - cała jest w 100% ori, razem z pudełkiem i bransoletą, ale nie mam kwitków. Czy to możliwe? Nie mam pojęcia. NATOMIAST zdaję sobie sprawę, że to wszystko po to, abym zakupił zegarek, przy czym zupełnie mi to nie przeszkadza, iż starają się być mili. Jedyne "ale" jakie mam to ciągłe nakłanianie na inny model, prawdopodobnie dlatego, że jest 20k droższy, gdzie ewidentnie bardziej pasuje mi Moon i informowałem o tym sprzedawcę na bieżąco.


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca miał zapewne na myśli ekstrakt z archiwum - jest tam informacja o tym kiedy wyprodukowany, numery seryjne, kalibru, opis zegarka oraz do jakiego kraju był zamówiony, to wszystko bardzo ładnie podane w eleganckiej formie - koszt takiego ekstraktu to ok 100chf jeśli nie zdrożał od kiedy zamawiałem. 

 

.. Z tą pogardą to dowaliłeś 😅

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to efekt inflacji, czy zwiększanie prestiżu marki poprzez podwyżki cen ? Robi się trochę masakra

538230397ee0bdb1d57b992c089c5ab1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, a_team napisał(-a):

Czy to efekt inflacji, czy zwiększanie prestiżu marki poprzez podwyżki cen ? emoji1.png Robi się trochę masakra emoji28.png

538230397ee0bdb1d57b992c089c5ab1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie narzekaj, przynajmniej za inposta Ci nie policzą :D

PS. była dyskusja na ten temat ze 2-3 strony wstecz.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, a_team said:

Czy to efekt inflacji, czy zwiększanie prestiżu marki poprzez podwyżki cen ? emoji1.png Robi się trochę masakra emoji28.png

Jeden powie, że masakra to się zrobiła jak cena przekroczyła 20k, inny że 30k, etc. ;)
Masakra to jest w Butiku, chłopaki nie nadążają z pakowaniem zegarków... ;) Jakoś Omega musi temu zaradzić i ulżyć swoim pracownikom... ;)

9 hours ago, sanik said:

Udanego tygodnia 👍😀

 

Ładna sztunia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie narzekaj, przynajmniej za inposta Ci nie policzą
PS. była dyskusja na ten temat ze 2-3 strony wstecz.

Zamówiłem u japońca na chrono24, ale model, który i tak jest niedostępny Najgorsze jest oczekiwanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.