Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ta Omega ma taką samą jakość jak Sub, to Ty chyba Suba na oczy nie widziałeś. :D

A niby w czym tak jednoznacznie przegrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od pięciu dni jest niemal idealnie. Nie będę go na razie chował do pudełka, tylko łapka lub rotomat. I będę obserwował... 

 

Mam identycznie, jak ponoszę ją 2-3 dni to dokładność jest ok 1s. Natomiast jak poleży w pudełku kilka dni to przyspiesza na początku 5-7s na dobę.

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1:1 w setach i przerwa... można obejrzeć to porównanie ;)

Werdykt może być tylko jeden :)

 

 

No chyba że ktoś jest z tej grupy wymienionej w końcówce komentarza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam1fc68d818b20cfdce7446d26ba44df1e.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1:1 w setach i przerwa... można obejrzeć to porównanie ;)

Werdykt może być tylko jeden :)

Jak dla mnie to są dwa całkowicie różne zegarki. Bransoleta w Omedze mocno się załamuje, a w R leży perfekcyjnie.

Trzeba dodać iż ta Omega to dość świeży projekt, ocena i werdykt nigdy nie będzie jednoznaczna.

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze mam

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Świetnie wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w Omedze mocno się załamuje, a w R leży perfekcyjnie.

Jestem całkowicie przeciwnego zdania. W Omedze bransoleta ładnie się układa, w tym drugim zegarku sterczy jak ... (wpisać właściwe określenie) :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Omegi, Omega będzie lepsza, w Rolexie Rolex, a jak ktoś ma dwa egzemplarza to powie że to różne zegarki :)

 

W mojej opinii to ta sama grupa,  klasa, jakość wykonania , a wybór należy do kupującego.

 

6098ab134d7935aa97aa20ce10c400ab.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omege 2254 ostatnio kupilem suba jak dla mie bransoleta w Omedze jest lepsza juz nie wspominajac o integracji zapiecia z bransoleta. Rolex ma przewage tylko ze posiada szybka regulację no ale nowe Omegi też ja mają.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gruncie „nauki” w moim odczuciu jest remis ze wskazaniem na R. Choć na papierze obydwa zegarki mają satysfakcjonującą 5 letnią gwarancję to wiemy że mechanizm R w normalnym użytkowaniu pociągnie 10 lat bez serwisu. Z O to się dopiero okaże w praniu.

Kolejny punkt wskazania na R nie jest już tak jednoznaczny dla kogoś kto kupuje zegarki by nosić , tu można powiedzieć O ma przewagę bo jest tańsza na wejściu ale życie jest przewrotne i każdy z nas mierzył się już jako sprzedający z rynkiem wtórnym i tu przewaga Rolexa w odzyskaniu zainwestowanych środków jest już wyraźna. Niewielkie różnice w rezerwie chodu na korzyść O równoważy niewielka przewaga R w precyzji.

Suma sumarum rzecz sprowadza się bardzo do gustu i dla mnie mimo że zgadzam się że współczesny SUB w wersji czarnej nie jest porywającym zegarkiem jest on nadal „ ładniejszy” od 300-tki.

Jeśli miałem zarzuty do maxi dial i case Rolexa to cofam je bo w starciu z super maxi dial i case Omegi - Rolex nagle mocno wyszczuplał. Zgrabne ( ładniejsze niż w R ) skręcone uszy Omegi zamiast pomagać kopercie eksponują „patelniowatość” tarczy. Symetrię kopertę Omegi mocno psuje też koronka zaworu helowego - kolejny punkt dla R. Tarcza 300 jest nowa ale czy ładniejsza? Mnie ta gruba kreska i wystające słupki indeksów nie przekonują. Plus za symetrycznie położoną i ukrytą kolorem tła datę ale jej zwolennicy słusznie zauważą że kosztem czytelności.

Bransoleta funkcjonalnie remis , estetycznie - wolę mniej biżuteryjną i zwężającą się Rolexa. ( choć zwężanie ma też aspekt funkcjonalny )

Podsumowując - nawet jeśli irytuje mnie czekanie na Rolexa a w każdej galerii mogę od ręki, taniej kupić Omegę to jednak zegarek ma się podobać każdego dnia i dostępność nie może zastąpić mi emocji związanych z noszeniem. Omega chyba też to rozumie dlatego wezwała na pomoc Bonda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie rozgadałeś o estetyce. A głównie chodzi w dyskusji o jakość. Ta jest porównywalna ze wskazaniem na O a reszta to gust.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie rozgadałeś o estetyce. A głównie chodzi w dyskusji o jakość. Ta jest porównywalna ze wskazaniem na O a reszta to gust.

Cena i łatwość odsprzedaży nie jest kwestia gustu tylko rynku.

Jednakowoż Omega trochę „cuduje” jeśli chodzi o estetykę . Rolex jest klasykiem w prawie każdym modelu , a Omega to tylko Moonwatch i Seanaster.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie rozgadałeś o estetyce. A głównie chodzi w dyskusji o jakość. Ta jest porównywalna ze wskazaniem na O a reszta to gust.

Estetyka w przypadku biżuterii jest najważniejsza...nie będę nosił czegoś co mi się nie podoba, nawet jeśli jest dobrze wykonane i tańsze, to chyba oczywiste ...w przypadku estetyki każdy ma swój punkt widzenia naturalnie ale przykład AP Code pokazuje że czasem to jest taka k..a że Staje się „deal breaker” niezależnie od jakości, marki itd.

A tak przy okazji co to jest ta jakość i jak mierzyłeś różnicę na korzyść O ?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widzę AP code, to kojarzą się te memy "kiedy nakłamałeś w CV a i tak dostałeś robotę" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetyka w przypadku biżuterii jest najważniejsza...nie będę nosił czegoś co mi się nie podoba mimo że jest dobrze wykonane i tańsze to chyba oczywiste ...w przypadku estetyki każdy ma swój punkt widzenia naturalnie ale przypadek AP Code pokazuje że czasem to jest taka k..a że Staje się „deal breaker” niezależnie od jakości, marki itd.

A tak przy okazji co to jest ta jakość i jak mierzyłeś różnicę na korzyść O ?

Namacalnie Robert. Wyobrażasz sobie, że można mieć oba na raz? ;)

 

Szlify w nowych Omegach są znacznie lepsze niż w R. Tarcza, bezel, bransoleta. Tu zrobili krok do przodu. Ale już starsze referencje były ciekawsze. Dla mnie te zegarki jakościowo sobie nie ustępują.

 

post-35054-0-47900200-1563103466_thumb.jpeg

Oczywiście na tym zdjęciu mamy używaną Smpc i zupełnie nowego Suba więc wizualnie paluchy itp. Żeby było fair musiałbym mieć obok suba 5 cyfrowego.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku:

 

IMG-5185.jpg


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 300 ładna, ale po namyśle ni pies ni wydra - ani tool watch ani biżuteria. Gdzie jest Hipokamp ja się pytam?

Edytowane przez Isle of Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - Twój?

Jesli tak, to gratulacje, cieszę się ze udało się dorwać :)

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy z omawianej dwójki wybrałem Suba. Jak wiemy, u facetów gust i smak poprawia się z wiekiem. Może tak się też zdarzyć, że zanim zdążę go odebrać, nowa 300-ka pojawi się w moich zasobach. Nie......aż tak to mi się gust nie może spieprzyć! ;) Dodam tylko, że to są moje osobiste odczucia. Pozostali uczestnicy tej dyskusji mogą mieć zupełnie odwrotny punkt widzenia :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu napisałem tak...

 

Imo koperta w SMPC jest dużo ciekawsza i lepiej obrobiona niż w ceramicznych Rolkach (te maja cepowatą budowę). 

W Rolku na pewno na + bezel, werk, praca koronki i lepszy komfort noszenia (bransoleta). Z drugiej strony jak się porówna kwoty jakie trzeba wydać za Suba vs SMPC to Sub kiepsko wypada.

 
...i podtrzymuję zdanie z tą jednak różnicą, że odnosiłem się do SMPc bez fal. Nowa za gruba i słodko pierdząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - Twój?

Jesli tak, to gratulacje, cieszę się ze udało się dorwać :)

 

 

iPX

 

Udało się sprawnie dzięki koledze @nomysz4

Dzięki Szymon! :)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jakiś czas temu napisałem tak...

 

Imo koperta w SMPC jest dużo ciekawsza i lepiej obrobiona niż w ceramicznych Rolkach (te maja cepowatą budowę). 

W Rolku na pewno na + bezel, werk, praca koronki i lepszy komfort noszenia (bransoleta). Z drugiej strony jak się porówna kwoty jakie trzeba wydać za Suba vs SMPC to Sub kiepsko wypada.

 
...i podtrzymuję zdanie z tą jednak różnicą, że odnosiłem się do SMPc bez fal. Nowa za gruba i słodko pierdząca.

 

 

Podpiszę się pod tą opinią z wyjątkiem komfortu noszenie bransolety R gdyż tylko po przymiarkach nie mogę się w tej kwestii wypowiadać  :rolleyes:

Nowe fale do mnie zupełnie nie gadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Namacalnie Robert. Wyobrażasz sobie, że można mieć oba na raz? ;)

 

Szlify w nowych Omegach są znacznie lepsze niż w R. Tarcza, bezel, bransoleta. Tu zrobili krok do przodu. Ale już starsze referencje były ciekawsze. Dla mnie te zegarki jakościowo sobie nie ustępują.

 

Oczywiście na tym zdjęciu mamy używaną Smpc i zupełnie nowego Suba więc wizualnie paluchy itp. Żeby było fair musiałbym mieć obok suba 5 cyfrowego.

Mikołaj, ale co znaczy lepsze szlify ?

Lepsze = Tobie bardzie podobające się (tak zakładam) ?

To są dwa nurki o nieco odmiennym charakterze i tu Sub jest bardziej surowy, a Omega ma trochę więcej finezji co nie znaczy, że ma lepsze szlify, ma inne i tyle. Gdyby Rolex chciał aby Sub miał identyczne szlify ja SMPc to by takie zrobił.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.