Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Jakie jest Wasze zdanie na temat Senastera na 60lecie? Ostatnio wstawiłem zdjęcie jego przez pomyłkę ale też zacząłem o nim myśleć.

post-77101-0-41721600-1579180879_thumb.jpg

Ja właśnie myślałem nad zamianą Zenka na 300 ale nie urzekła mnie za mocno i za bardzo się świeci.

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Jakie jest Wasze zdanie na temat Senastera na 60lecie? Ostatnio wstawiłem zdjęcie jego przez pomyłkę ale też zacząłem o nim myśleć.

Z tych limitek na 60 rocznicę kolejność podobania u mnie : Speedmaster, Railmaster ....Seamaster. Ten dwudzielny bezel ze stringami z ceramiki mnie odstręcza.

Guest vitriol

Z tych limitek na 60 rocznicę kolejność podobania u mnie : Speedmaster, Railmaster ....Seamaster. Ten dwudzielny bezel ze stringami z ceramiki mnie odstręcza.

Insert jest aluminiowy.

Zegarki stylizowane na stare mało mnie ruszają, ale temu Seamasterowi Trilogy obiektywnie trzeba przyznać, że wyglądem jest bardzo wierny do oryginału.

Dobry model dla takiego prawdziwego fana CK2913 - zegarek zrobiony wg. współczesnych standardów, a kosztuje 1/3 tego co vintage CK2913.

Insert jest aluminiowy.

Czyli to udzielony blask wewnętrznej polerowanej części ... tak czy siak razem z tym czarnym paseczkiem wygląda słabo

Edited by desmo

Insert jest aluminiowy.

Zegarki stylizowane na stare mało mnie ruszają, ale temu Seamasterowi Trilogy obiektywnie trzeba przyznać, że wyglądem jest bardzo wierny do oryginału.

Dobry model dla takiego prawdziwego fana CK2913 - zegarek zrobiony wg. współczesnych standardów, a kosztuje 1/3 tego co vintage CK2913.

Cały Trilogy Set jest wyborny. Dla mnie chrono jest tak miodne i świetnie odwzorowane, że to chyba jedyny Speedmaster którego tak naprawdę bym chciał kiedyś mieć.

Omega-1957-trilogy-speedmaster-04.jpg

ng6mnrm.png

Cała seria jest całkiem ciekawa, ale mi osobiście nieco kolor lumy nie pasuje. Zbyt mocno ją wystylizowali na starą.

Moonwatcha zwykłego mam.Najbliżej mi teraz do tego seamastera. Bezel dla mnie jest fajniejszy niż w zwykłej 300tce. Tutaj delikatniej wygląda.Rozmiar w sumie dla mnie też lepszy.

Edited by nixon111

Tak jest. 300 Master to taki niespójny stylistycznie koczkodan, na tarczy vintage, bezel i szkło nowoczesne.

300 Trilogy jest świetna.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Dobrze, że fejka w miarę łatwo rozpoznać. Przyjrzenie się wskazówkom czy zmierzenie suwmiarką, da wiarygodny wniosek :)

Kilka razy zastanawiałem się który to oryginał... niepokojąco imponujące :wacko: Na pierwszy rzut oka trudno byłoby coś powiedzieć, ale wystarczy lupka i detale wszystko wyjaśnią.

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Mechanizm "od ręki" do rozpoznania, dobrze, że dekiel przeszklony.

Nie wychwycilem, padlo jaki jest materiał tarczy w podrobce - też ceramika?

Guest vitriol

Ten fejk jest niebezpieczny tylko przy zakupie zegarka bez papierów. Tak naprawdę, mając karty - każdy zegarek z METAS da się sprawdzić jeszcze przed decyzją czy go oglądać.

lrtZyjO.jpg

Nie wychwycilem, padlo jaki jest materiał tarczy w podrobce - też ceramika?

Nie było, ale ta konkretna tarcza (srebrna) to nie ceramika.

Niebieska i czarna tarcza to lita ceramika, srebrna jest stalowa a kolor jest naniesiony przez DLC, dlatego się mieni i łapie sunburst.

Niebieska i czarna tarcza to lita ceramika, srebrna jest stalowa a kolor jest naniesiony przez DLC, dlatego się mieni i łapie sunburst.

Mówisz o tej srebrnej podróbce czy oryginale? Bo w oryginale srebrna tarcza to też ZrO2, tak jak niebieska, czarna i białą.

OMEGA rządzi

No nie sądzę, na pewno nie dla normalnego użytkownika który po prostu nosi zegarki a nie zgłębia ich konstrukcję.

Te różnice w wykończeniu pod lupą niby widoczne ale bez lupy raczej nie, i mając do wglądu tylko jeden zegarek ciężko byłoby powiedzieć czy to ori czy fake chyba że ktoś nosi oryginał na co dzień.

@vitriol, a jeżeli w komplecie z podróbą dostajesz full set włącznie z kartami i numerem oryginału? Przy tej jakości tego bym się spodziewał.