Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

46b9b2ce71c7026627f64f4052225cba.plist&key=e2e25ae3cd96aab8d4cde8e282123346a0472c5a0d405a10a8428fbdc7347e8d

a2591ef099e001955e7910da40bffb33.plist&key=b2558238b3df94e291c5a056cbc85cbfb1f8ce745affcf7e079f52cc3f359362

1cb4b9b6e9f6ff778946a4f86578d5e2.plist

Ja korzystam od końca kwietnia i mogę powiedzieć jakie są moje doświadczenia. Sam materiał jest moim zdaniem optymalny, nie za miękki nie za twardy. Co do oryginalnego zapięcia trzeba się trochę przyzwyczaić - przy zakładaniu i ściąganiu trzeba zacisnąć pasek na ręce bardziej, żeby pin (ma taki wygięty kształt) wszedł we właściwą dziurkę, po kilku razach robię się to właściwie odruchowo. Szlufki mają optymalny rozmiar, a końcowa fajnie trzyma końcówkę paska, tak samo nie są za luźne i z moich obserwacji wynika że w ogóle nie są podatne na rozciąganie. Ja na początku obawiałem się, że guma będzie przyciągała kurz i jakieś drobne paproszki ale nic takiego się nie dzieje. Nie widzę na niej także żadnych uszkodzeń czy przetarć a zegarka korzystam normalnie, najczęściej przez 2-3 dni w tygodniu. Jeśli chodzi o takie odczucia użytkowe to powiem że pomimo upałów ręka się nie poci i nie odparza. Tak jak pisałem wcześniej - mega wygodne użytkowanie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 godziny temu, Mistrz17 napisał:

Tam chyba jest zwykłą klamerka? U Dolińskiego chyba 1200 komplet. Sam się zastanawiam nad takim kompletem

2 godziny temu, vitriol napisał:

Czarna guma to 032CVZ010126, klamerka (tang buckle) to STZ010129. Nie wiem ile kosztują po ostatnich podwyżkach, ale przygotowałbym się na ~1.200pln.

Moim zdaniem warto bo guma jest charakterystyczna i przyjemna w noszeniu, pasuje też do SMPc i starszych na 1120.

W Kruku pytałem to 1250 zł komplet i oczekiwanie do 2 mcy. 

W dniu 3.07.2020 o 23:02, Repsak napisał:

Jest ok. Miękka, może odrobinę chudsza od Everestu za to bardziej  elastyczna, świetna jakość, ale w tej cenie trudno żeby nie.

Kolor idealnie spasowany z czerwienią na tarczy. Zapięcie podobne jak w Evereście, solidne, budzi zaufanie😉

Miałem okazję porównać do ori z nowej. Nie jest tak świetnie dopasowana z góry do koperty i gdyby nie to byłby remis.

Dzieki za recenzje :D. W necie sporo zdjęć ale  mało informacji o jakości. 

Czarną masz u Bartka na bazarku

Widziałem, dzięki, ale poluje na czarną gumę fajniej by się kontrastowała czarna guma z niebieska tarczą moim zdaniem.

Dzieki wszystkim za wypowiedz, daliście mi do myślenie. Napisałem maila do sklepu gdzie kupiłem swoją Omegę, ciekawe jaką cenę mi podadzą. Póki co dziś tak:

63334953529beb02dbdbc1a2b5e7ec8c.plist

Jeśli chodzi o użytkowanie po 7 miesiącach guma nie miała praktycznie żadnych widocznych śladów ale najważniejsze że nie było odbarwień czy zmian jakościowych na materiale.Zegarek używany zgodnie z przeznaczeniem , głównie pływanie.
Klasa premium . Rekomenduje.

Edited by Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

2 minuty temu, pepepatryk napisał:

Widziałem, dzięki, ale poluje na czarną gumęemoji4.png fajniej by się kontrastowała czarna guma z niebieska tarczą moim zdaniem.

Dzieki wszystkim za wypowiedz, daliście mi do myślenie. Napisałem maila do sklepu gdzie kupiłem swoją Omegę, ciekawe jaką cenę mi podadzą. Póki co dziś tak:

A to nie czarna? Nie zauważyłem, sorry.

W takim razie zamów np. w Kruku/Jubitomie - ze zniżką będzie dobra cena.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Pisalismy o tym, ze odpowiedzi z  BOK kruka moga sie roznic w  zaleznosci od tego jaki konsultant odpowiada :D. Ja dostałem odp, że  nie ma rabatów z karty kruka na  paski. 

Sam zastanawiam się nad białą Zealande do niebieskiej SMPc. Może wyjść fajny wakacyjny diver.

Co-Axial

Chyba dojrzewam do tego by zacząć polowanie na Moonłocza.    Speedy prof.  42 mm.

Ktoś tu pisał że bransoleta która ma zapięcie z guziczkami to przy kopercie bardziej odstaje - jest przewidziana na szerszy nadgarstek.  Ja mam chude ręce więc  wolałbym starszą wersję bransolety.   Z tego chyba wynika przedział lat 90-99 ?  Oczywiście na hesalicie.

Życie dopiero pokaże czy bransoleta będzie w użyciu, bo on baaardzo ładnie na paskach wygląda.

Co byście doradzili co do referencji ?  Jakie refer.  omijać z uwagi na jakieś problemy czy trudność serwisowania.

Edited by Grygos
błąd

Pisalismy o tym, ze odpowiedzi z  BOK kruka moga sie roznic w  zaleznosci od tego jaki konsultant odpowiada :D. Ja dostałem odp, że  nie ma rabatów z karty kruka na  paski. 

A to dziwne, bo poza Rolexami nie ma innych wyłączeń w regulaminie. Ja bym się kłócił ;-)
W Jubitomie kiedyś zamawiałem do AT (nieco droższa bo z endlinkami tymi srebrnymi), to dostałem 15% rabatu.
Warto wysłać maila do kilku sklepów.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Wracając jeszcze do gumowego tematu. Pisząc w piątek o nie za dobrym spasowaniu Zealande do koperty miałem na myśli zlicowanie z uchami.

Po dwóch dniach noszenia elastomery ładnie się uformowały i jest prawie jak w ori.

Zealande jest dużo bardziej elastyczna, mięciutka. Niewątpliwie jest jest to produkt premium,  oczywiście tak samo oryginalna omegowska. 

Nie nazwałbym ich jednak arcygumami. To stwierdzenie zarezerwowałbym dla oysterflexa (technologia) i Hublota (naturalny kauczuk)

Miłej niedzieli. 

edyta: Zealande jest trochę   krótsza, osoby z nadgastkiem 20+ mogą mieć na styk

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

Edited by Repsak

Oj kurcze... no faktycznie, to chyba niezly kawal zegara... 😀

13 minut temu, artme napisał:

Oj kurcze... no faktycznie, to chyba niezly kawal zegara... 😀

Słuchaj, jak komuś nie przypasuje na nadgarstek, to zawsze można powiesić na ścianie😉

21 minut temu, rafalmosty napisał:

Słuchaj, jak komuś nie przypasuje na nadgarstek, to zawsze można powiesić na ścianie😉

No jasne... 😂

A ile masz w nadgarstku?

Teraz, artme napisał:

No jasne... 😂

A ile masz w nadgarstku?

Pomiędzy 17,5 a 18 cm, ale mam dość płaski nadgarstek. Tragedii nie ma, ale zegarek jest duuuży😁 To w końcu diver, więc musi być duży💪

Ja generalnie lubię duże zegarki, więc mnie ta wielkość nie przytłacza, ale jak ktoś jest pod tym względem wrażliwy, to powinien brać wersje nie na sterydach😉 

Zegarek jest ogólnie świetny. Zdjęcia tego nie oddają (niestety nie jestem mistrzem fotografii), ale na żywo wymiata.