Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Podpowie mi ktoś co ten wskaźnik na mechanizmie Eda wskazuje?

Przesuwka do regulacji długości sprężyny włosowej, czyli do regulacji precyzji chodu zegarka. 

Edit: Jako uzupełnienie. A(vance=szybko) i R(etard=wolno).

Edited by alleck

Panowie czy można gdzieś w Warszawie poza Arkadią się przymierzyć do Moona i wersji Reduced? Jestem ciekaw jak będą na ręce wyglądały obie wersję.

Chodzą za mną długo a zakup raczej z tych "wyczekanych" ;).

9 minut temu, TheKubizz napisał:

Panowie czy można gdzieś w Warszawie poza Arkadią się przymierzyć do Moona i wersji Reduced? Jestem ciekaw jak będą na ręce wyglądały obie wersję.

Najwięcej speedmasterów spotkasz w butiku omegi, ale nie reduced.

5 minut temu, sanik napisał:

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać? :) Dzięki!

27 minut temu, TheKubizz napisał:

16 minut temu, sanik napisał:

A czy te damskie speedmastery nie są przypadkiem mniejsze? 

No właśnie - znalazłem. Jest seria speedmasterów 38mm - https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/speedmaster-38-mm/product

Natomiast speedmaster reduced, czyli klasyczny spidi w mniejszym rozmiarze nie jest produkowany już od wielu lat. Rozmiar jest super, ale trochę ucierpiała na tym tarcza, bo tarcze chronografu i sekundy sa nieproporcjonalne duże i w porównaniu do zwykłego moona wygląda to dość dziwnie:

image.thumb.png.5541ab314b728478173c0362dd6b7c4b.png

Dla osoby z wąskim nadgarstkiem jest dobrą, niedrogą alternatywą (ceny chyba nadal poniżej 10k), jeśli podoba Ci się tarcza. 

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać?  Dzięki!
Filip Ci odpisał. Reduced nie jest już produkowana. Więc przymierzyć można jak znajdziesz kogoś kto taką ma i zechce Ci ją udostępnić do przymiarki. Natomiast jest taki model Speedmaster 38. Ale czy on jest męski? Szczerze to nie wiem. Są wersje z diamencikami więc ja bym założył, że jednak damski. Przy nadgarstku 19-20 nie patrzył bym na wersję Reduced. U mnie podobna wielkość nadgarstka i zwykły Moon wyglądał mi na małego.

3 minuty temu, outofthecool napisał:

A czy te damskie speedmastery nie są przypadkiem mniejsze? 

No właśnie - znalazłem. Jest seria speedmasterów 38mm - https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/speedmaster-38-mm/product

Natomiast speedmaster reduced, czyli klasyczny spidi w mniejszym rozmiarze nie jest produkowany już od wielu lat. Rozmiar jest super, ale trochę ucierpiała na tym tarcza, bo tarcze chronografu i sekundy sa nieproporcjonalne duże i w porównaniu do zwykłego moona wygląda to dość dziwnie:

Dla osoby z wąskim nadgarstkiem jest dobrą, niedrogą alternatywą (ceny chyba nadal poniżej 10k), jeśli podoba Ci się tarcza. 

Rzeczywiście tarcza mocno ściśnięta - głównie aspekt cenowy kusi ale obawiam się, że półśrodki kończą się na dalszym dążeniu do tego głównego celu ;).  Dzięki za podrzucenie linku - przejrzę sobie i się poedukuję i na bank częściej będę bywał w temacie!

28 minut temu, TheKubizz napisał:

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać? :) Dzięki!

Absolutnie nie ma sensu.

Edited by sanik

Godzinę temu, alleck napisał:

Przesuwka do regulacji długości sprężyny włosowej, czyli do regulacji precyzji chodu zegarka. 

Edit: Jako uzupełnienie. A(vance=szybko) i R(etard=wolno).

Dziękuję. I sam użytkownik to może regulować czy serwis?

3 minuty temu, beniowski napisał:

Może tak samo jak w każdym innym zegarku.

Małe odchyłki samemu można regulować. Oczywiście najlepiej mieć do tego celu wibrograf, ale i bez niego da się wyregulować. Ja zegarki z przesuwką reguluje sam.

4 minuty temu, beniowski napisał:

Można samemu, ale bez miernika ciężko trafić z ustawienie.

No tu bym się aż tak bardzo nie rozpędzał. Ja bym napisał w każdym z przesuwką. Są mechanizmy bez przesuwki. Ja np. Powermatica się nie podejmę wyregulować.

24 minuty temu, alleck napisał:
29 minut temu, Bartek79 napisał:

No tu bym się aż tak bardzo nie rozpędzał. Ja bym napisał w każdym z przesuwką. Są mechanizmy bez przesuwki. Ja np. Powermatica się nie podejmę wyregulować.

To była lekka ironia. Nie znam ludzi którzy mając zegary premium otwierają je po to aby sobie wyregulować precyzję chodu. To tak jakby w Mercedesie samemu sobie olej wymieniać. Można ale czy ma to sens?

2 godziny temu, TheKubizz napisał:

Nie wiem skąd jesteś, ale w Krk w M1 albo Galerii Krakowskiej w lombardzie leżała

43 minuty temu, Bartek79 napisał:

To była lekka ironia. Nie znam ludzi którzy mając zegary premium otwierają je po to aby sobie wyregulować precyzję chodu. To tak jakby w Mercedesie samemu sobie olej wymieniać. Można ale czy ma to sens?

A to przepraszam, nie złapałem ironii :)   

Może moje zegarki nie są jakoś bardzo premium ;) ale w Speedmasterze na 1120 (czyli VJ7750) i IWC 3239 na 30110 (już nie pamiętam czy to Sellita SW200 czy ETA’s 2824-2) precyzję regulowałem sam. Nie mam tez Mercedesa, ale w swoich samochodach np. koła przekładam sam, klocki/tarcze wymieniam sam. Ogólnie proste prace wykonuje sam. Nie dlatego, że mnie nie stać czy robię jakieś oszczędności, ale po prostu bo lubię to robić. A poza tym, często zrobię to szybciej (bo nie muszę nigdzie jechać, czekać w kolejce) i dokładniej niż ktoś inny, bo robię to bez pośpiechu, bo inny klient mnie nie pogania itd.

Chyba niektórzy mówią na to hobby ;) Ale czy ma to sens ? ;) 

2 godziny temu, TheKubizz napisał:

Rzeczywiście tarcza mocno ściśnięta - głównie aspekt cenowy kusi ale obawiam się, że półśrodki kończą się na dalszym dążeniu do tego głównego celu ;).  Dzięki za podrzucenie linku - przejrzę sobie i się poedukuję i na bank częściej będę bywał w temacie!

Półśrodki kończą się niestety na tym, że bez sensu wypalasz pieniądze na coś, co nie sprawia Ci frajdy. Chciałem kupić tańszy zegarek niż moon i cieszę się, że posłuchałem mądrzejszych. Żałowałbym bardzo szybko :) 

Jeśli miał być zwykły moonwatcha, to niech będzie moonwatch i kropka :)

8 minut temu, alleck napisał:

A to przepraszam, nie złapałem ironii :)   

Może moje zegarki nie są jakoś bardzo premium ;) ale w Speedmasterze na 1120 (czyli VJ7750) i IWC 3239 na 30110 (już nie pamiętam czy to Sellita SW200 czy ETA’s 2824-2) precyzję regulowałem sam. Nie mam tez Mercedesa, ale w swoich samochodach np. koła przekładam sam, klocki/tarcze wymieniam sam. Ogólnie proste prace wykonuje sam. Nie dlatego, że mnie nie stać czy robię jakieś oszczędności, ale po prostu bo lubię to robić. A poza tym, często zrobię to szybciej (bo nie muszę nigdzie jechać, czekać w kolejce) i dokładniej niż ktoś inny, bo robię to bez pośpiechu, bo inny klient mnie nie pogania itd.

Chyba niektórzy mówią na to hobby ;) Ale czy ma to sens ? ;) 

Ostatnio mam wrażenie, że ponownie znaczenia nabiera powiedzenie: „chcesz aby było zrobione dobrze, zrób to sam”.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

2 godziny temu, Piotr D. napisał:

PO 42mm była za mała wiec wleciała nowa 45,5. Leży idealnie :)

8312377F-CF65-4B61-811F-5545C1A993BE.jpeg

Bransoleta mówi coś innego 😉