Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sanik napisał(-a):

A czy w ogóle istnieje takie coś jak docelowe pudełko?

Śmiem wątpić 😀

Można mówić co najwyżej o stałych punktach - filarach, jak np. Messi w Barcelonie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Można mówić co najwyżej o stałych punktach - filarach, jak np. Messi w Barcelonie ;)

Jak widać, filary też rotują 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sanik napisał(-a):

Jak widać, filary też rotują 😀

I dlatego nigdy nie można z całą pewnością twierdzić, że któryś zegarek ma dożywotnie miejsce w pudełku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

I dlatego nigdy nie można z całą pewnością twierdzić, że któryś zegarek ma dożywotnie miejsce w pudełku.

+1 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tommly napisał(-a):

Niebieska AT, biała 300-ka i Moon to typ mojej trójcy.

 

Zasada generalnie u mnie jest taka, żeby za bardzo nie powtarzać stylów i kolorów. Oczywiście widać brak konsekwencji bo:

- są dwa niebieskie (X33 i AT) choć oba są tak od siebie różne, że do zaakceptowania

- są dwa białe, no i tu jest zagwozdka bo niby style różne, ale bardziej noszę się na business lub business casual niż casual i diver noszony jest niestety dość rzadko, stąd kusi mnie go puścić w świat

- jeśli divera puszczę w świat kusi mnie jednak bond mimo swoich wielu wad ;)

 

13 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Ogólnie mesh bardzo mi się podoba, wszystko jest ok, dopóki nie obróci się nadgarstka. Uważam że kompletnie nie na miejscu jest zapięcie, wyglada to bardzo słabo.


Globemaster, SMP i Moon to mój ideał, z tym że dwa pierwsze w błękicie.

 

Nosiłem trochę bonda, też miałem obawy co do spodu nadgarstka, ale tragedii nie ma, szczególnie przy lekkim tytanie, na stali może być trochę gorzej.

 

Globe w "błękicie" już miałem i problem polega na tym, że to nie jest błękit. To bardzo ciemny niebieski, a kolor pojawia się tylko w mocnym świetle, inaczej w absolutnej większości czasu zegar wydaje się czarny. SMP w niebieskim już nie wejdzie, bo jest niebieska AT i X33, stąd pomysł zamienić biały na bond.

 

13 godzin temu, alleck napisał(-a):

Mnie z tego zestawu najmniej pasuje Globe, i ja bym się pozbył Globe, bo jak dla mnie to ani on elegancki (miałeś kiedyś fajną De Ville), ani sportowy (sportową masz AT).  Ale to chyba Twój najnowszy nabytek, jeszcze chyba miejsce w pudełku się nie zagrzało :) 

 

Ano widzisz. Globy miałem już 2, obu się pozbyłem, jednak korciło i wróciłem do 3. wersji. To jest świetny zegar do noszenia. Z Devilkę próbowałem się zaprzyjaźnić kilka razy (też miałem ze 3 wersje), alenie wejszuo.

 

11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Zostaw jak jest. Mi się podoba 👍

 

Też mi się podoba, ale to jest choroba i już łeb pracuje "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze" ;)

 

10 godzin temu, lukebor napisał(-a):

Lubię czytać Twoje posty, uważam że dużo wnosisz do forum, chociażby przez filmiki, których nie każdemu chce się kręcić. Za to dużo pomagają w ocenie danego modelu.

Ale…dopóki będziesz nas pytał, co ma być w Twoim pudełku, temat będzie wracał jak bumerang. Jeśli taki jest zamysł - ok, chętnie będziemy podpowiadać.
Ode mnie taka sugestia:
1. Moon:
2. AT Bond:
3. Seamaster 300:
4. I coś z białą tarczą: albo Globe, którego masz i który jest IMO niedoceniany, albo np. jakieś Chrono:

Ale jeśli szukasz docelowego pudła, nasze rekomendacje nic tu nie pomogą emoji2371.pngmusisz sam wybrać, najlepiej sercem emoji3.png

Rzecz jasna - bez urazy! Powodzenia!

 

Oczywiście wiadomo, że bez urazy i każdy z Was wyraża swoje zdanie. Wiadomo też, że toja podejmuję ostateczną decyzję. No i nie pytam Was o radę tylko lubię pogadać i posłuchać innych opinii. Po to jest chyba forum :). Także dziękuję za każde 2 grosze od każdego z Was. Te grosze pokazuję też jak jesteśmy różni. Są też przykładem dla wszystkich, że nie wilno przejmować się opinią innych tylko iść za głosem swojego sumienia i serca.

 

Godzinę temu, sanik napisał(-a):

A czy w ogóle istnieje takie coś jak docelowe pudełko?

Śmiem wątpić 😀

 

Miałem nadzieję, że istnieje. Ale za każdym razem jak już się cieszę, że mam, to po tygodniu znowu wątpię ;)

 

 

14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Można mówić co najwyżej o stałych punktach - filarach, jak np. Messi w Barcelonie ;)

 

@sanik mnie uprzedził z odpowiedzią ;)

 

8 minut temu, sanik napisał(-a):

Jak widać, filary też rotują 😀

 

+1

 

6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I dlatego nigdy nie można z całą pewnością twierdzić, że któryś zegarek ma dożywotnie miejsce w pudełku.

 

Dokładnie.

 

5 minut temu, sanik napisał(-a):

+1 😀

 

+2 ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, moim zdaniem masz za dużo podobnych zegarków. Ja np. w ostatnich 3 latach prawie już nie chodzę w garniturze czy nawet w smart casual i przez to 80% czasu chodzę tylko w jednym, stalowym Rolexie. Inne, bardziej eleganckie zegarki trzymam i zakładam rzadko, ale po prostu leżą głównie na półce. 
Zostawił bym SMP, AT i ew. Moona (a w ogóle to w nim chodzisz? - ja, jak Moona miałem, to go bardzo lubiłem, ale….  w nim nie chodziłem 😂) albo Globe i finito. Zmniejsz stan posiadania, nie będziesz miał bólu głowy, kasy mnie wydasz i będziesz zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozkminy i impulsywne zakupy zakrawają o nerwicę natręctw.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej mieć 1-2 zegarki, zająć się czymś pożytecznym zamiast szukać co można kupić, co wymienić, czy to pasuje do kolekcji, czy mam garniturowca...itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

@Butik, moim zdaniem masz za dużo podobnych zegarków. Ja np. w ostatnich 3 latach prawie już nie chodzę w garniturze czy nawet w smart casual i przez to 80% czasu chodzę tylko w jednym, stalowym Rolexie. Inne, bardziej eleganckie zegarki trzymam i zakładam rzadko, ale po prostu leżą głównie na półce. 
Zostawił bym SMP, AT i ew. Moona (a w ogóle to w nim chodzisz? - ja, jak Moona miałem, to go bardzo lubiłem, ale….  w nim nie chodziłem 😂) albo Globe i finito. Zmniejsz stan posiadania, nie będziesz miał bólu głowy, kasy mnie wydasz i będziesz zadowolony. 

 

Hmm, wydawało mi się że jest w miarę różnie, jedyna zagwozdka przy dwóch białych, no ale jak zawsze - każdy widzi inaczej. Poza tym masz świętą rację! Moona noszę namiętnie od czasu zakupu nowej wersji. Tak na prawdę przez Moona właśnie białas poszedł w odstawkę.

 

48 minut temu, nicon napisał(-a):

Te rozkminy i impulsywne zakupy zakrawają o nerwicę natręctw.

 

Tia, niestety :(

 

10 minut temu, tbn napisał(-a):

Bo najlepiej mieć 1-2 zegarki, zająć się czymś pożytecznym zamiast szukać co można kupić, co wymienić, czy to pasuje do kolekcji, czy mam garniturowca...itd. ;)

Ale "najlepiej mieć 1-2" zegarki to chyba nie to forum :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek znudzi niestety  . Dlatego trzeba co jakiś czas gonić ten złom.😁

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Ale "najlepiej mieć 1-2" zegarki to chyba nie to forum :D

 

Co prawda to nie częsty przypadek, ale są koledzy co mają jeden. Ja mam dwa, które są niezmienne od lat już, czasem kupie trzeci, żeby ponosić. Da się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Co prawda to nie częsty przypadek, ale są koledzy co mają jeden. Ja mam dwa, które są niezmienne od lat już, czasem kupie trzeci, żeby ponosić. Da się. ;)

 

Na pewno się da, pracuję nad tym. Póki co obciąłem stan posiadania o 50% ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już bardzo chcesz wydać sporo pieniędzy 😆 a mieć mniejszą kolekcję to zostaw AT, kup złotego Tresora i będzie to samo kwotowo, a zegarków i dylematów co włożyć mniej 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Każdy zegarek znudzi niestety  . Dlatego trzeba co jakiś czas gonić ten złom.😁

Można mieć kilka i nosić na zmianę, jak jest stan krytyczny zmienić pasek, a jak „lekarze nie dają nadziei” odstawić na jakiś czas zegarkowe blogi i fora…podobno działa 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Te rozkminy i impulsywne zakupy zakrawają o nerwicę natręctw.

Z egocentrykiem trzeba dużo rozmawiać. Najlepiej ze szklaneczką dobrej whisky, w domowym zaciszu, tak do lustra. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo najlepiej mieć 1-2 zegarki, zająć się czymś pożytecznym zamiast szukać co można kupić, co wymienić, czy to pasuje do kolekcji, czy mam garniturowca...itd. 
Tiaa. Mnie się udało z wielkim trudem zredukować do 4 szt. Oczywiście nie licząc sportowego Garmina
Gdybym miał zejść do trzech, byłby to już wielki ból, płacz i zgrzytanie zębów. Do dwóch się nie da. Mission impossible.
Jeden?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Tiaa. Mnie się udało z wielkim trudem zredukować do 4 szt. Oczywiście nie licząc sportowego Garmina emoji6.png
Gdybym miał zejść do trzech, byłby to już wielki ból, płacz i zgrzytanie zębów. Do dwóch się nie da. Mission impossible.
Jeden? emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png

 

Do dwóch fakt, trudniej zejść, a jeden to już trochę za dużo warunków musiałby spełnić. ;) Ale wszystko jest możliwe. Może Omega mnie kiedyś zaskoczy jakimś ideałem. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tommly napisał(-a):

Długo się zastanawiałem, czy wracać, czy może pójść w PAM'a. Kusił też Zenek, ale Omega to jednak moja ulubiona marka.

 

No i miodzio, to jest jednak stos, u mnie po powrocie ma się dobrze. Niech się Ci nosi, gratki :)

 

IMG_9763.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tommly napisał(-a):

Długo się zastanawiałem, czy wracać, czy może pójść w PAM'a. Kusił też Zenek, ale Omega to jednak moja ulubiona marka.

 

IMG_4902p.jpg

Tomek,  gratulacje! Fajny jest :)

I słusznie zrobiłeś, Pam jest nudny jak flaki z olejem 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo się zastanawiałem, czy wracać, czy może pójść w PAM'a. Kusił też Zenek, ale Omega to jednak moja ulubiona marka.
 
IMG_4902p.thumb.jpg.feb234bb87bd52fdad1a1e093e0ccadc.jpg

Gratki! Słuszna decyzja

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tommly napisał(-a):

Długo się zastanawiałem, czy wracać, czy może pójść w PAM'a. Kusił też Zenek, ale Omega to jednak moja ulubiona marka.

 

Gratuluję 👍

9 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Tomek,  gratulacje! Fajny jest :)

I słusznie zrobiłeś, Pam jest nudny jak flaki z olejem 🙈

Nie znasz się 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Długo się zastanawiałem, czy wracać, czy może pójść w PAM'a. Kusił też Zenek, ale Omega to jednak moja ulubiona marka.


Gratulacje. I powrót do Speedmastera, ciekawe na jak długo ;)
Czy ja dobrze widzę że to hesalit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.