Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, logann napisał(-a):

Fajna wersja, gdzie mierzyłeś?

Omegowe spotkanie bylo i prezentacja m. In. tego modelu 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, desmo napisał(-a):

Wolę gdy bransoleta wypełnia przestrzeń między uszami i w miarę płynnie łączy się z kopertą ( zintegrowana, endlink, maskownica ) - nie podoba mi się efekt kanionu między uszami. Tym bardziej wolę im grubszy zegarek.

 

W speedmasterach nie ma takiego efektu. Uszy są skręcone, więc wiadomo, że nie będzie idealnie płasko, ale to kwestia budowy koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

W speedmasterach nie ma takiego efektu. Uszy są skręcone, więc wiadomo, że nie będzie idealnie płasko, ale to kwestia budowy koperty. 

Twoim zdaniem nie ma, moim zdaniem jest. Może dlatego, że za często Rolexy noszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, desmo napisał(-a):

Twoim zdaniem nie ma, moim zdaniem jest. Może dlatego, że za często Rolexy noszę. 

Zaś obiektywnie koperta w nowym jest cieńsza, bransoleta lepiej się układa i cały zegarek jest lżejszy.

Komfort noszenia to bajka w porównaniu z 1861. Zwracam na to uwagę, bo często noszę Rolexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Zaś obiektywnie koperta w nowym jest cieńsza, bransoleta lepiej się układa i cały zegarek jest lżejszy.

Komfort noszenia to bajka w porównaniu z 1861. Zwracam na to uwagę, bo często noszę Rolexy.

Odnoszę się do efektu estetycznego który w biżuterii jest kluczowy choć subiektywny. Co do wygody , polecam paski, są lżejsze od za delikatnych bransolet i świetnie się komponują z Moonawatchem . Przynajmniej ze starszymi referencjami. Mam nadzieję że tego nie zepsuli 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, desmo napisał(-a):

Odnoszę się do efektu estetycznego który w biżuterii jest kluczowy choć subiektywny. Co do wygody , polecam paski, są lżejsze od za delikatnych bransolet i świetnie się komponują z Moonawatchem . Przynajmniej ze starszymi referencjami. Mam nadzieję że tego nie zepsuli 😉

Tu się zgodzę, 1861 żeby jako tako wyglądał i się nosił potrzebuje przesiadki na paski.

Nowa referencja daje radę i na paskach i na bransolecie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Tu się zgodzę, 1861 żeby jako tako wyglądał i się nosił potrzebuje przesiadki na paski.

😉

Bez przesady, aż tak od nowej referencji się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Bez przesady, aż tak od nowej referencji się nie różni.

To tylko odpowiedź na przesadzoną opinię 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, rafalmosty said:

 

 

Chyba musisz mieć sporą rękę, bo to ładny ale strasznie gruby, ciężki i wielki zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adamios napisał(-a):

 

Chyba musisz mieć sporą rękę, bo to ładny ale strasznie gruby, ciężki i wielki zegarek

Wręcz przeciwnie, mam przeciętny obwód nadgarstka bo ok. 17,5 cm, ale dość ,,płaski”😎 lubię duże i masywne zegarki. Noszę spore brąziaki, czy PAM-a 45 mm, więc dla mnie seamaster chrono jest ok, ale co kto lubi🤷🏻‍♂️

A28F05E5-05B2-43D8-BEBB-590710DF509A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, rafalmosty said:

Wręcz przeciwnie, mam przeciętny obwód nadgarstka bo ok. 17,5 cm, ale dość ,,płaski”😎 lubię duże i masywne zegarki. Noszę spore brąziaki, czy PAM-a 45 mm, więc dla mnie seamaster chrono jest ok, ale co kto lubi🤷🏻‍♂️

 

 

Ależ oczywiście, że tak, jak to mówią, jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki :) Nie miałem zamiaru Cię urazić. Ja mam obwód nadgarstka 19 cm, ale raczej okrągły i przy przymiarce przytłoczył mnie ten zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to mitów „pada” przy okazji zegarków … mówili nie liczy się długość tylko grubość, teraz okazuje się że nie grubość tylko kształt 😉  nie zapominajcie o proporcjach …do sylwetki

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery Omegi mają też problem z wagą. Nie to że uprawiam bodyshaming, ale zwykły Diver 300M to około 170-180g, pomimo że przy swoim rozmiarze nieźle leży na mniejszych nadgarstkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Divery Omegi mają też problem z wagą. Nie to że uprawiam bodyshaming, ale zwykły Diver 300M to około 170-180g, pomimo że przy swoim rozmiarze nieźle leży na mniejszych nadgarstkach.

Omegi drożeją, to przynajmniej więcej materiału dają wzamian 😜

 😜 A tak serio, to zgrabnością chyba nic z obecnej kolekcji diverów nie doścignie 300M z falą.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znowu zatęskniłem i szukam Moona (najchętniej na bransolecie i z hesalitem), więc jakby ktoś chciał się pozbyć 1861 lub nowszą wersję w rozsądnych pieniądzach, to chętnie porozmawiam ;)

 

20190326_114337.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tbn napisał(-a):

Divery Omegi mają też problem z wagą. Nie to że uprawiam bodyshaming, ale zwykły Diver 300M to około 170-180g, pomimo że przy swoim rozmiarze nieźle leży na mniejszych nadgarstkach.

Żadna to waga przy diverach na bransolecie u mnie z tą wagą zaczynają się najlżejsze a mam nawet 252g😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tommly napisał(-a):

Koledzy znowu zatęskniłem i szukam Moona (najchętniej na bransolecie i z hesalitem), więc jakby ktoś chciał się pozbyć 1861 lub nowszą wersję w rozsądnych pieniądzach, to chętnie porozmawiam ;)

 

20190326_114337.jpg

 

Ile obecnie trzeba dać za Moona? Za takiego lekko używanego 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, nixon111 napisał(-a):

 

Ile obecnie trzeba dać za Moona? Za takiego lekko używanego 😀

Hmm ...czekam na oferty :) Nowego "starego Moona" (czyli 1861) można jeszcze znaleźć za 23k, więc myślę, że używkę poniżej 20 spokojnie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, tommly napisał(-a):

Hmm ...czekam na oferty :) Nowego "starego Moona" (czyli 1861) można jeszcze znaleźć za 23k, więc myślę, że używkę poniżej 20 spokojnie.

 

Może bym sprzedał mojego, ale poniżej 20k to mi się nawet nie chce go szukać w szufladzie xD

 

Na OLX widzę za 21900 zł 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Na OLX widzę za 21900 zł 

Nie zapominaj o różnicy pomiędzy pojęciami „sprzedać” a „sprzedawać”  :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sprzedawałem 1861 prawie nowy koniec 2020. 22, 21, 20, po tygodniu ciszy poszedł za 19 :) Także z tymi ofertami 20+ to tak raczej z uśmiechem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum rządzi się swoimi prawami, tutaj każdy chce za pu ceny. ;) Według chrono po wzroście jak przestał być produkowany to raczej trzyma się w okolicy 20k.  Na to bym się nastawiał przy kupnie full set dzisiaj. Z drugiej strony, za niewiele więcej można poszukać chyba nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.