Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Bugs napisał(-a):


No nie wiem, samochód na pedały to zabawka a tu mamy pełnowartościowe funkcjonalne produkty, porównywalne pod względem zastosowania.
Na zdjęciach wygląda to dość tandetnie.
Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Patek wypuścił takiego plastikowego Nautilusa z sygnaturą, np Certiny albo Tesco

Jakby Patek był właścicielem Certiny to czemu nie - Swatch i Omega są w tej samej grupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli niesamowity kapitał - wyjątkowy zegarek z księżyca.
Zrobili z niego milion wersji a teraz jeszcze zabawki.
Trochę nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy jednorazowy nieserwisowalny Swatch to pełnowartościowy produkt porównując do zegarka za 30k.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Omega zaplanowała sprzedawać tanio marzenia. A czy w ten sposób zwiększą swoją globalną rozpoznawalność o przedszkolaków i uczniów podstawówek, to się dopiero okaże za parę/paręnaście lat. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego napięcia, że prestiż komuś spadnie.
Są swatche z Van Goghiem, mogą być z Moonwatchem. Chyba jasne jest, że chodzi tu o zabawę kultowym designem a nie próbę wmówienia, że Swatch jest Omegą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Jak nie rozumiesz to nie zrozumiesz 😘

 

31 minut temu, Bugs napisał(-a):


No nie wiem, samochód na pedały to zabawka a tu mamy pełnowartościowe funkcjonalne produkty, porównywalne pod względem zastosowania.
Na zdjęciach wygląda to dość tandetnie.
Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby Patek wypuścił takiego plastikowego Nautilusa z sygnaturą, np Certiny albo Tesco

 

Otóż to. Żeby dobrze mnie zrozumieć: jedyne co mi się nie podoba, to że tak tanio szastają swoim logiem. Moonwatch przecież nie straci na tym ze swojego prestiżu i legendy jako model. Nie wiem jak na żywo, ale te paski, klamra i koperta na filmach wyglądają mocno zabawkowo. No ale w końcu kosztują tyle co sam pasek do stalowej Omegi. Nie jest to też produkt dla rodzica zegarkomaniaka, który kupi go 10latkowi, bo koperta ma jednak 42 mm średnicy. Wiele razy miałem Swatche i bardzo lubię ich koncepcję. Przekonałem do nich wielu znajomych, którzy niemal już kupili Michalea Korsa czy Aztorina, ale kompletnie mnie dziwi taki ruch ze strony Omegi, bardziej niż zrzynanie kolorków od Rolexa w premierowych modelach.

 

Pewnie będzie tak, że teraz są po maksimum 2 sztuki na osobę, później pół roku będą po 2-3 razy więcej na bazarkach i chrono a po roku mało kto na nie spojrzy w sklepie Swatcha, jako model dwa razy droższy od pozostałych i będą leżały na półkach.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Swatch Group mają świetnych marketingowców. Udało im się wkręcić całkiem sporą grupę klientów w zakup takiej jednorazówki, która z wyglądu przypomina luksusowy zegarek, a jakościowo jest o jakieś 2 klasy niżej niż w podobnej cenie porządny kwarc np. od Seiko albo Citizena. Czapki z głów


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry chłyt marketingowy  :)

nie wchodząc w dyskusję na temat zasadności takiego rozwiązania - nie rozumiem czemu tak ograniczają dostępność, jednocześnie pisząc, że to nie limitka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RoKoKo napisał(-a):

dobry chłyt marketingowy  :)

nie wchodząc w dyskusję na temat zasadności takiego rozwiązania - nie rozumiem czemu tak ograniczają dostępność, jednocześnie pisząc, że to nie limitka.

 

 

Wzorują się na najlepszych 👑

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RoKoKo napisał(-a):

czyli brakuje jeszcze list zapisujących się na swatcha? :D

 

Tylko że w Rolku zapiszą Cię na Suba stalowego jak kupisz kilka złotych Dayton, a tu Cię zapiszą na plastikowego Speedmastera jak kupisz kilka stalowych Swatchy. 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Szanownych Kolegów.
Czy, jak kupię "taką Omegę", to będę mógł pisać w tym wątku?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do Szanownych Kolegów.
Czy, jak kupię "taką Omegę", to będę mógł pisać w tym wątku?


Pozdrawiam
Oczywiście, tylko pamiętaj, że bez zdjęć się nie liczy

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Trochę się zgadzam z @memento mori Jakby wszystko było tak jak jest, tylko u góry większy napis SWATCH, pod spodem mniejszymi literami "by Omega" albo "with Omega" coś w ten deseń. I tak cała tak akcja mi się podoba i jak się okaże, że będzie można kupić coś w sklepie, to na pewno przygarnę Saturna dla siebie i coś dla Młodego. Chęć na kompletny zestaw mi przeszła ;)

Wtedy podniosłyby się głosy, że SWATCH nie zrobił nic tylko podpisał się pod dorobkiem Omegi. Że Omega została tutaj potraktowana nie jako partner w projekcie tylko dawca "historii i designu", że SWATCH Group zadecydowało za Omegę i JĄ OKRADŁO 😉 Ile osób tyle opinii, a jakby nie zrobić to i tak będzie źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte to jeszcze coś? Wymienię na jedną Omegę Swatch?

 

4104D2A1-CAA9-440A-A23B-95C329B73BD1.thumb.jpeg.eb68c7b9f269e4528e0f1907d807d3d5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to co powiedział Hayek w wywiadzie, że Swatch przyczynił się do uratowania całej branży szwajcarskiej w czasach kryzysu. No i zmienił wizerunek Szwajcarów, że nie robią już tylko drogich zegarków , dla starych Niemców ale produkty dla każdego. Od kilkunastu lat obserwujemy Renesans branży zegarkowej, która adaptuje się do nowej rzeczywistości. Moim zdaniem wychodzi świetnie, a ten ruch bardzo dobrze się wpisuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Nie. Najwyżej na seiko 5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja czekam na Snoopiego od Swatcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bugs napisał(-a):

Dobra, to ja czekam na Snoopiego od Swatcha emoji4.png

 

Nigdy do tego nie dojdzie. Ze względu na skojarzenia nazwa "SSnoppy" nie przejdzie. 😀

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co się stało? Prestiż posiadania prawdziwego Moona spadnie? Czy Mercedes nie produkuje klasy A, ba śmieciarek czy szambowozów? Czy przez to mniej klasy S sprzedają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, ale co się stało? Prestiż posiadania prawdziwego Moona spadnie? Czy Mercedes nie produkuje klasy A, ba śmieciarek czy szambowozów? Czy przez to mniej klasy S sprzedają?

 

 Jedziesz sobie powoli swoim Mesiem S klasa, ręka za oknem, zegarek oślepia przechodniów. A tu jakiś koleś na hulajnodze z Omega z 250$ pozdrawia cię i mówi, że też ma Moona. W domu żona się dowie, zażąda rozwodu, bo za biedaka nie wychodziła. Dzieci nowego ojca poszukają. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 Jedziesz sobie powoli swoim Mesiem S klasa, ręka za oknem, zegarek oślepia przechodniów. A tu jakiś koleś na hulajnodze z Omega z 250$ pozdrawia cię i mówi, że też ma Moona. W domu żona się dowie, zażąda rozwodu, bo za biedaka nie wychodziła. Dzieci nowego ojca poszukają. 

To nie tak.
Jedziesz sobie S-klasą a tu obok pomyka student taką samą S-klasą tylko różową, z laminatu i z silnikiem od Dacii ale ma nawet pakiet AMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze wydawało że klasę człowieka określa się tym kim jest, a nie tym co posiada. Ja się wcale źle nie czuję na rowerze, czy to z Rolexem czy Sericą na nadgarstku - prestiż mi przez to nie spada. Tak jak nie spada prestiż posiadaczowi Modiglianiego jeśli ktoś kupi kopię tego obrazu (choć osobiście wolę kupować oryginały obrazów mało znanych/nieznanych twórców niż kopie arcydzieł). Na rynku jest miejsce na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bugs napisał(-a):


To nie tak.
Jedziesz sobie S-klasą a tu obok pomyka student taką samą S-klasą tylko różową, z laminatu i z silnikiem od Dacii ale ma nawet pakiet AMG emoji6.png

No i bardzo fajnie, niech sobie pomyka, a jak właściciel s klasy ma z tym problem to świadczy tylko o jego niedowartościowaniu 😊


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.