Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Niby żadna filozofia, niby proste, niby tylko śrubka... niby każdy potrafi obsłużyć śrubokręt, a jednak widziałem pełno zajechanych śrubek, zerwanych gwintów i porysowanych ogniw :P

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mr_X napisał(-a):

@Macmac jesteś zegarmistrzem ? 🤔

 

Nie, ale mam dużo własnych doświadczeń ze strony użytkownika, Trochę zegarków już ,,przerobiłem", a że nadgarstek mam w granicach 19 cm, to często musiałem powiększać bransoletę. Tam, gdzie bransolety były skręcane, praktycznie zawsze śrubki są zorane i nie robił tego zegarmistrz, bo z ciekawości pytałem. Ludziska nie mają narzędzi, lupy zegarmistrzowskiej itd, a biorą się za rzeczy, których robić nie powinni.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Macmac napisał(-a):

Ludziska nie mają narzędzi, lupy zegarmistrzowskiej itd, a biorą się za rzeczy, których robić nie powinni.

 

giphy.gif

Edytowane przez dodge66
Gify nie działają :(

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie mam za grosz cierpliwości i dwie lewe ręce do tego typu czynności, poza tym Pan od Śliwińskiego, który robi to niemalże na co dzień, męczył się ze skracaniem prawie równą godzinę, bo nie wszystkie ogniwa chciały ze sobą pasować, plus piny ciężko przechodziły, już widzę siebie na jego miejscu...

 

A tymczasem na pierwszych zakupach. Ogólnie sprawuje się dobrze, po pierwszym dniu użytkowania złapała około +4sek, czyli tak jak mam według METAS, ciekawe, czy trochę się wyrobi, czy tak już zostanie.
 

 

IMG_2471.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak trzeba mieć kilka rozmiarów wkrętaków żeby śruby nie zepsuć i ogniwa nie zarysować. Poza tym dziś śruby są dodatkowo klejone więc przed wykręceniem i po wykręcaniu trzeba o to zadbać. Kiedyś już czekałem z pół godziny w Gdyni   
bo mimo firmowej walizki, pełnej dedykowanego Omedze sprzętu, śruba nie chciała puścić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na YT materiał w którym wspomniano jak łatwo się MoonSwatch rysują i nie można tych rys samemu wypolerować. Sam pomysł świetny z wielu względów (pewnie wielu posiadaczy moonwatcha może być innego zdania), jesteście zainteresowani kupnem (retail)? Nie mam zegarków na baterie i zastanawiam się czy poza „gadżetowym” podejściem byłby to praktyczny zegarek (3atm). W Londynie już pewnie niedługo trafią do sklepów Swatch do kupienia, tymczasem jedynie są na witrynie.
——-Edit—— nie jestem pewny czy lepiej było to wstawić w Omega czy Swatch jako, że jest to kolaboracja a model nawiązuje to Omegi.83596811-9895-4796-935A-04FFA34BF074.thumb.jpeg.cc7b9338eb4f674be635215e8908e2b4.jpeg78AA1F6E-630B-41B7-B973-66ED7B054A0A.thumb.jpeg.332ee6eff953bc88f2fcde3ca3b0189c.jpeg

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

To jednak trzeba mieć kilka rozmiarów wkrętaków żeby śruby nie zepsuć i ogniwa nie zarysować. Poza tym dziś śruby są dodatkowo klejone więc przed wykręceniem i po wykręcaniu trzeba o to zadbać. Kiedyś już czekałem z pół godziny w Gdyni   
bo mimo firmowej walizki, pełnej dedykowanego Omedze sprzętu, śruba nie chciała puścić 😉

Obecne 300tki nie są już klejone na śrubach.( przynajmniej 2 sztuki jakie miałem nie były) Poprzedniczka była klejona. 
zeby nie było że bez foty 😉 

udanego weekendu 😎

DF22C06F-B126-49B7-BC87-24970F4A4161.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 70soul napisał(-a):

Oglądałem na YT materiał w którym wspomniano jak łatwo się MoonSwatch rysują i nie można tych rys samemu wypolerować. Sam pomysł świetny z wielu względów (pewnie wielu posiadaczy moonwatcha może być innego zdania), jesteście zainteresowani kupnem (retail)? Nie mam zegarków na baterie i zastanawiam się czy poza „gadżetowym” podejściem byłby to praktyczny zegarek (3atm). W Londynie już pewnie niedługo trafią do sklepów Swatch do kupienia, tymczasem jedynie są na witrynie.
——-Edit—— nie jestem pewny czy lepiej było to wstawić w Omega czy Swatch jako, że jest to kolaboracja a model nawiązuje to Omegi.

Ostatnio moonswatche obsługuje wątek Swatcha.

Ja czekam na możliwość normalnego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fanfar19 napisał(-a):

A nie jest tak, że wszystko kupuje się osobno? Czyli osobno pasek, osobno dekor i osobno zapięcie? W tym przypadku zamiast motylka kupiłbym klamerkę, Omega ma sygnowane klamerki. Myślisz, że to nie zadziała? To w sumie mój pomysł, na razie nie konsultowany z żadnym AD.

 

Ja notuję bardzo duże różnice w obwodzie nadgarstka pomiędzy rankiem, a wieczorem. Rano jest na styk, a pod wieczór zegarek lata na ręku. Więc w sumie trudno powiedzieć jak noszę.


Tak - pasek, dekor i zapięcie to osobne elementy ale pasek do motyla jest inny niż do sprzączki (ma zupełnie inne zakończenia i brak szlufek na motylkowym). Paski do AT (te z wycięciem pod dekor) są wg mijej wiedzy tylko pod motyla.

 

Paski do SMP300 na początku były tylko klamerkowe, potem dopiero zrobiki pod motyla.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dewey napisał(-a):

Panowie ja nie mam za grosz cierpliwości i dwie lewe ręce do tego typu czynności, poza tym Pan od Śliwińskiego, który robi to niemalże na co dzień, męczył się ze skracaniem prawie równą godzinę, bo nie wszystkie ogniwa chciały ze sobą pasować, plus piny ciężko przechodziły, już widzę siebie na jego miejscu...

 

A tymczasem na pierwszych zakupach. Ogólnie sprawuje się dobrze, po pierwszym dniu użytkowania złapała około +4sek, czyli tak jak mam według METAS, ciekawe, czy trochę się wyrobi, czy tak już zostanie.
 

 

IMG_2471.jpeg

 

Wyrabia się, u mnie po pierwszych kilku tygodniach zegarek chodził -2,5s, a teraz idzie +2,5s czyli równo 50% normy ;)

Ale że ja lubię zegarek przestawiać tylko przy zmianie daty znalazłem na to patent, ustawiam godzinę na -1minuta vs czas i tym sposobem mam spokoj na 2 msc z ustawianiem ;)

 

14 godzin temu, Scaut napisał(-a):

Obecne 300tki nie są już klejone na śrubach.( przynajmniej 2 sztuki jakie miałem nie były) Poprzedniczka była klejona. 
zeby nie było że bez foty 😉 

udanego weekendu 😎

DF22C06F-B126-49B7-BC87-24970F4A4161.jpeg

 

Brandy z rana fiu fiu zazdroszcze ;)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Brandy z rana fiu fiu zazdroszcze

1:30 z rzadka jest z rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czas dla mnie zaczyna się od 21:30. Dla mnie 1:30 to rano ;)


Santos de Cartier Ref. WSSA0029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon__k napisał(-a):

ND4-5826-2.jpg

 

Super strzał 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon_k jeśli to Twoje zdjęcie, to powiem tak:
Dopiero końcówka kwietnia, a konkurs na zdjęcie roku już rozstrzygnięty


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, artme napisał(-a):

Powiem tak - MEEEGA wrazenie na zywo!!! 😎

Pierwsza klasyczna Omega, ktora zrobila na mnie takie wrazenie 😊 Doslownie wszystko - wskazowki, tarcza, mechanizm, rozmiar a nawet zapiecie... zreszta sami zobaczcie 👍

 

524C9DE0-0678-47DA-B410-022016F975FB.jpeg

D150A48D-9CCA-4686-93E3-7E3080FBF30C.jpeg

9E4E0BA3-E4ED-4244-A573-C92424317BE6.jpeg

71C96EA2-DCB9-4AA8-A3F0-CD48F86A50E8.jpeg

477FF762-D1BE-4F48-BCC1-A26312DB64E1.jpeg

No taki zegarek mógłbym nosić😛 Jak tylko IWC coś podobnego opracuje ...😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piteks napisał(-a):

No taki zegarek mógłbym nosić😛 Jak tylko IWC coś podobnego opracuje ...😁

No jest - Portugalczyk, tylko to bydle nie zegarek 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):


Jaki to model?

 

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

No jest - Portugalczyk, tylko to bydle nie zegarek 😜

Nieee, no co Ty. Mam i wygląda duuużo delikatniej😊

 

20220430_173839.jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piteks napisał(-a):

Nieee, no co Ty. Mam i wygląda duuużo delikatniej😊

Moze na zdjecia, bo na zywo nie radze porownywac obok siebie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.