Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na zagranicznym forum czytałem, że w USA taki Cartier np to nawet obniżył ceny w ostatnim czasie…

 

edit.

Z ciekawości sprawdziłem jak to wyglada na stronie omegi. Np na wersji hiszpańskiej wskoczyła podwyżka (moon za 8100 EUR), a w wersji szwajcarskiej strony jest dalej stara cena (7200 CHF)

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, moss napisał(-a):

A’propos podwyżek to np na amerykańskiej stronie Omegi ceny są niezmienne od lutego. Dzisiaj też bez zmian. Czyżby to wiec tylko w PL podwyżki związane ze wzrostem kursu walut?

Nie. Podwyżki są w całej Europie. Wiadomo z czym jest to związane jeśli ktoś czyta i łączy wiarygodne fakty…. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A’propos podwyżek to np na amerykańskiej stronie Omegi ceny są niezmienne od lutego. Dzisiaj też bez zmian. Czyżby to wiec tylko w PL podwyżki związane ze wzrostem kursu walut?

Nic dziwnego. USD sie „lekko” umocnil w ostatnich miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w obecnych cenach już bym pewnie nowej 300 nie brał. W zeszłym roku w lutym, w Jubitomie, niebieską na gumie kupowałem za 17 200 po rabatach. Jeszcze z rok i na metce będzie 2x tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ktoś chce nowoczesnego, ceramicznego divera to jedyną sensową alternatywą jest niedostępny Rolex. Dalej 300M będzie się dobrze sprzedawał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak patrzeć. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Oris Aquis z prawdziwie inhousowym mechanizmem i ceramiką, dostaniemy w okolicach 10k. Unikatowy design, inhousowy werk i generalnie lubiany model. No ale, producent ze środka piramidy, więc wiele ludzi nawet o nim nie pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20220902_093639-01-01.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

To zależy jak patrzeć. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Oris Aquis z prawdziwie inhousowym mechanizmem i ceramiką, dostaniemy w okolicach 10k. Unikatowy design, inhousowy werk i generalnie lubiany model. No ale, producent ze środka piramidy, więc wiele ludzi nawet o nim nie pomyśli.

 

Dokładnie o to chodzi, standardowy klient raczej szuka marki za takie pieniądze. Jest w sumie jeszcze Breitling ale chyba z diverami mocno się nie kojarzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Ceteth napisał(-a):

To zależy jak patrzeć. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to Oris Aquis z prawdziwie inhousowym mechanizmem i ceramiką, dostaniemy w okolicach 10k. Unikatowy design, inhousowy werk i generalnie lubiany model. No ale, producent ze środka piramidy, więc wiele ludzi nawet o nim nie pomyśli.


Aqisa z kalibrem 400 nie kupisz nowego za 10tys 😕

Bardziej 12tys. i to po rabacie. Aczkolwiek to nadal 2x taniej niż SM300

 

 

ps. Omega CK 859 nie zdrożała - taka ciekawostka:

https://www.omegawatches.com/watch-omega-specialities-ck-859-51112392199002

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

nowoczesnego, ceramicznego divera to jedyną sensową alternatywą jest niedostępny Rolex

Zobacz nowego tudora pelagosa 39mm - jedyna rzecz, która mi się w nim nie podoba, to wskazówka godzinowa. No może jeszcze tytan, ale w sumie taki typowy toolwatch może nosić blizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mroova napisał(-a):

Zobacz nowego tudora pelagosa 39mm - jedyna rzecz, która mi się w nim nie podoba, to wskazówka godzinowa. No może jeszcze tytan, ale w sumie taki typowy toolwatch może nosić blizny.

 

Niestety szlif słoneczny trochę go odtulłoczowuje, ale wciąż fajny sikor i mocna konkurencja dla SMP.

 

A z innej beczki - MOONPHASE wleciał na bazarek, jak ktoś zainteresowany to zapraszam na PW.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co ma SMP wspolnego z toolwatchem ? To raczej dość błyszcząca biżuteria jak nowe suby. Pelagos 39 z kolei ma jednak bardziej surowy charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tbn napisał(-a):

No tak, ale co ma SMP wspolnego z toolwatchem ? To raczej dość błyszcząca biżuteria jak nowe suby. Pelagos 39 z kolei ma jednak bardziej surowy charakter.

 

SMP nic, ale Pelagos miał, z sunbrushem trochę mniej, choć wciąż więcej niż SMP ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tbn napisał(-a):

No tak, ale co ma SMP wspolnego z toolwatchem ? To raczej dość błyszcząca biżuteria jak nowe suby. Pelagos 39 z kolei ma jednak bardziej surowy charakter.

 

Ma chyba najważniejsze, bo mechanizm z certyfikatem METAS jest tworzony idealnie pod tool watcha. To, że 300 ma dużo blingu nie jest tajemnicą, ale z drugiej strony, masz szafir i ceramikę (tak, wiem, można zajechać zewnętrzne AR), a sama stal nie łapie rys zbyt łatwo. Nie oszukujmy się, diver jako toolwatch umarł już dawno, popularność typu zegarka diver i jednocześnie zastąpienie go komputerami musiało się tak skończyć :) dla mnie np obecnie, typowy tool watch, to FieldWatch, cała reszta to tylko pozostałości. Kto teraz używa Navitimera w samolocie zgodnie z przeznaczeniem ? Suba/Seamastera do nurkowania? albo Daytony czy Taga Monaco do mierzenia prędkości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toolwatch prawie umarł. :) Moim zdaniem np. Sinn się ciągle łapie. A co do używania funkcji, to przykładowo chrono jest całkiem przydatna na co dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ceteth napisał(-a):

[...]Kto teraz używa Navitimera w samolocie zgodnie z przeznaczeniem ? [...]

 

Gdyby oczy już nie te, to pewnie wciąż bym używał ;). W moim wieku wygrywa jednak duży E6B, który do obliczeń przed lotem jest szybszy i wygodniejszy od kalkulatora ;)

Tak czy siak uwierz mi - czasem w szybkich sytuacjach czasem jeszcze Navitimer może być użyteczny, ale to raczej sytuacje bardzo baaaaardzo rzadkie, więc generalnie się z Tobą zgadzam.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do używania różnych ficzerów - ja wskazówki GMT w ogóle nie potrzebuję, nawet teraz jakoś łatwiej mi "ocznie przesunąć" godzinówkę niż przetwarzać "4 albo 22" z bezela. Może głupie, ale tak już mam, nigdy nie stanowiło dla mnie problemu przetworzenia strefy czasowej.

A co do "nieużywania" subów jako diverów - ja z batmanem snoorkuję i żegluję na desce - mam już 54 lata, uwzględniając czasową nieokreśloność i niepewność zapisu oraz ewentualny późniejszy czas oczekiwania cholera wie, kiedy zapiszę się na suba. Zegarek ma służyć mojej radości, nie ja jemu. Ale robię to uważnie, jakoś zawsze udawało mi się dbać o rzeczy typu zegarki, pióra, okulary. Dacie wiarę, że te same RayBany mam już 30 lat ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cóż, ja zdecydowanie powiedzieć do swojego telefonu "set timer for 3 minutes" niż odpalać Chronograf i liczyć te 3 minuty :) z resztą, już jakiś czas temu przeszły mi chronografy. Mechaniczne i automatyczne nie dosyć, że są odpowiednio wycenione i są zdecydowanie delikatniejsze, to jeszcze są to zazwyczaj grubaski. Przy moim nadgarstku, zazwyczaj jest za grubo :)

 

@mroova - dalej nie używasz Suba/GMT zgodnie z przeznaczeniem :) Ja też snoorkuję w swojej 300, żegluję po morzach i oceanach i owszem, są to sporty wodne, ale do nurkowania raczej im daleko, po prostu nie pieścimy się z zegarkami :) U mnie odpukać raybanom leci 6 rok, wcześniej gubiłem średnio 1 parę na rok, więc idę na rekord :D

 

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mroova napisał(-a):

Zobacz nowego tudora pelagosa 39mm - jedyna rzecz, która mi się w nim nie podoba, to wskazówka godzinowa. No może jeszcze tytan, ale w sumie taki typowy toolwatch może nosić blizny.

Ale tez s zasadzie niedostępny . A Omega od reki . I wg mnie żaden Oris, Tag czy Breitling go nie zastąpi, przynajmniej przeciętnemu klientowi który szuka „prestiżowego” szwajcarskiego diverka bo dla przeciętnego Polaka z takimi w zasadzie kojarzy się tylko Rolex i Omega - to kwestia reklamy , filmów czy sportu . Żeby nie być gołosłowny sprawdzałem to na przykładzie chyba kilkudziesięciu osob z rodziny czy znajomych. Albo wiedza w temacie zerowa albo hasło - Rolex, Omega 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, proki1971 napisał(-a):

 I wg mnie żaden Oris, Tag czy Breitling go nie zastąpi, przynajmniej przeciętnemu klientowi który szuka „prestiżowego” szwajcarskiego diverka bo dla przeciętnego Polaka z takimi w zasadzie kojarzy się tylko Rolex i Omega - to kwestia reklamy , filmów czy sportu . Żeby nie być gołosłowny sprawdzałem to na przykładzie chyba kilkudziesięciu osob z rodziny czy znajomych. Albo wiedza w temacie zerowa albo hasło - Rolex, Omega 😀

Też kiedyś taki test po znajomych / rodzinie robiłem.

Wnioski praktycznie takie same. Tyle, że do Rolex, Omega dorzuciłbym jeszcze Delbana - bo babcia miała. Zadziwiająco często ta marka była wymieniana. I zadziwiająco często w połączeniu z babcią właśnie.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.