Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by nie było, nasi dziadkowie i babcie nosili zegarki, prawie, jak my telefony obecnie. Większość jednak nosiła ruski i nisko półkowe szwajcary :) Ja co prawda nie robiłem testu, ale ani na speedmastera wcześniej, ani na seamastera obecnie (czyli przez okres około 5 lat) nikt u mnie nigdy uwagi nie zwrócił. Na Datejusta 1603 2 razy (mam go niecałe 3 lata) 1) raz kelner w restauracji, po zapłaceniu rachunku zapytał czy mógłby zobaczyć, z krótkiej rozmowy wynikało, że się interesuje tematem 2) fotograf na ślubie mojego najlepszego przyjaciela, dość głęboko w imprezę, zagadał na papierosie czy może obejrzeć, bo przymierzał się do vintage DJ-a, sam miał już nowego Suba, a tata był zegarmistrzem czy po prostu handlował zegarkami, więc pasja w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Też kiedyś taki test po znajomych / rodzinie robiłem.

Wnioski praktycznie takie same. Tyle, że do Rolex, Omega dorzuciłbym jeszcze Delbana - bo babcia miała. Zadziwiająco często ta marka była wymieniana. I zadziwiająco często w połączeniu z babcią właśnie.

 

Delbana oraz Doxa 🙂  - to takie "babciowo/dziadkowe" marki znane wśród starszych ludzi.

Co ciekawe Tissot i Longines też są nawet kojarzone. Certina też w miarę.

Japończyki t.j. Seiko, Citizen - jak najbardziej zna prawie każdy. Starsi (taksówkarze hehe) jeszcze Orient 😛

 

 

A z aktualnych, to jak już ktoś kojarzy to, tak jak już koledzy pisali, tylko Rolex i Omega. Ewentualnie ktoś tam słyszał, że jest jakiś "Patek", taki drogi itp 😛

Natomiast wśród kilku dalszych znajomych "szpanerów"(takich od starych BeeMek i Mercedesów) to Breitling i Hublot LOL 
Paru lekarzy, których znam > Tag Heuer

 

No i niestety, jakaś cześć ludzi, żyje w niewiedzy, że takie (tfu!) twory jak "Albert Riele" czy "Aztorin" to jakaś "dobra, szwajcarska marka"....

 

to tak kilka moich spostrzeżeń.

 

edit: A i mam jeszcze kolegę, który w miarę się zna na zegarkach(przynajmniej mi się tak wydawało). Ma starszego Seamastera w kwarcu, Speedmastera takiego z okolic 2000roku oraz hit > ma Rolexa. Mówi na niego "Submariner ale taki z GMT"(!!?!!). Kiedyś na jakiejś imprezie patrzę na ten jego zegarek i mu mówię > to nie Sub tylko GMT Master. A kolega na to "a może, nie znam się w sumie" 😄 

(Zegarek 100% oryginał, kupiony przez jego siostrę parę lat temu w AD w Kanadzie). To tak w kwestii świadomości 😛

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, moss napisał(-a):

 

 

 

edit: A i mam jeszcze kolegę, który w miarę się zna na zegarkach(przynajmniej mi się tak wydawało). Ma starszego Seamastera w kwarcu, Speedmastera takiego z okolic 2000roku oraz hit > ma Rolexa. Mówi na niego "Submariner ale taki z GMT"(!!?!!). Kiedyś na jakiejś imprezie patrzę na ten jego zegarek i mu mówię > to nie Sub tylko GMT Master. A kolega na to "a może, nie znam się w sumie" 😄 

(Zegarek 100% oryginał, kupiony przez jego siostrę parę lat temu w AD w Kanadzie). To tak w kwestii świadomości 😛

 

W sumie to znajomy ma trochę racji, ponieważ GMT to ..... taki Submariner z funkcją GMT🤣. Jeśliby poczytać historię modelu, to powstał własnie na bazie koperty SUBa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez całą moją zegarkową "karierę" nikt nigdy nie zwrócił uwagi na mój nadgarstek, kiedy miałem np Omegę. Nikt nie zwraca tym bardziej jak mam JLC - i to mnie bardzo cieszy.

Kiedy miałem krótki epizod z Roleksem jedyne zwracanie uwagi na mój nadgarstek było w stylu "prawdziwy", "podróba", "w pekinie / egipcie / stambule ostatnio byłeś", "ooo, powodzi się". Tak więc "króla" szybko się pozbyłem i dobrze mi bez niego ;)

Osobiście to nawet wolę mieć dla siebie świadomość aktualnego opasania nadgarstka, po co drażnić otoczenie :D 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moją Omegę Hour Vision ludzie czasami zwracają uwagę. Dostrzegam jak się przypatrują lub wprost komentują. Natomiast na mojego skromnego Explorera 36mm chyba jeszcze nikt nawet nie spojrzał. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna damska Konstelacja ! 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i piękna, ale ta bransoleta jak i sam bezel rysują się od samego patrzenia. 

9b43d474dcef038667b1c82ff026e8ba.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładne constelacje małżonki. :D  

a durne pytanie zadam jak to ja, :P  @mario1971 jak dasz tą Omegę na ożywienie mechanizmu to nie dadzą rady jej spolerować tych rys?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SPS napisał(-a):

no bardzo ładne constelacje małżonki. :D  

a durne pytanie zadam jak to ja, :P  @mario1971 jak dasz tą Omegę na ożywienie mechanizmu to nie dadzą rady jej spolerować tych rys?  

Nie ma sensu. Nosi ją parę razy w roku "od święta", wystarczy, że przejedzie bransoletą po stole i już nowe rysy się robią. Znajoma ma podobną od roku w mniejszym rozmiarze, częściej noszona i bransoleta wygląda jakby przeszła dwie wojny światowe. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, moss napisał(-a):

Delbana oraz Doxa 🙂  - to takie "babciowo/dziadkowe" marki znane wśród starszych ludzi.

 

@moss padłam, moja kochana - acz kwarcowa - doxina „babciowa”?! 😅 to ja tu dodatkowo trwam w niezmiennej sympatii do Doxy Sub 300T, bo Clive Cussler i Dirk Pitt i w ogóle klimat „hej przygodo, do boju” - a tu babcine?! 😂 

Żartuję, rozumiem klimat wypowiedzi - bolało mnie jak koledzy w pracy kupili, w ramach prezentu na ingres emerycki dla innego kolegi, Alberta Reiele w cenie Longinesa, bo „tego Riele” więcej ludzi kojarzyło. Czy muszę dodawać, że moje protesty stłumiło „kobita się nie zna” i „znajomy polecił”? 😅

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 hah rozumiem. Z drugiej strony wyobraź sobie sytuację za ileś lat, omega porysowana, dzieci będą siedzieć pod choinką patrzeć na omegę między rysami i wołać "babciu babciu opowiedz jak to wtedy było".... i wtedy opowieść w stylu "najpierw zgasły światła, później wybuchłą paterarda, przestraszyłam się i wskoczyłam pod stół, zahaczyłam o blat, kiedy światło wróciło prezenty były pod choinką a moja omega porysowana" 

A serio czasem rysy budują historię zegarka :D 

 

niestety @moss muszę potwierdzić historię @AKPS, w pracy zbiórka była na ingres emerycki. ponad kilka tysięcy udało się uzbierać. Spokojnie Eternę albo Longinesa można bylo wtedy kupić. To zamiast tego został zakupiony Albert Riele, bo ktoś w aparcie tak powiedział... :D:D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w temacie „zauważalności” zegarów na ręku. Ostatnio na lotnisku w kolejce do odprawy zaczepił moją małżonkę pewien Pan pytając jaki zegarek ma na ręku bo się jego żonie bardzo podoba, a on z daleka nie może rozpoznać. 
A był to TH Aquaracer.

 

Niemniej w mojej opinii Konstelacja bardziej rzuca się w oczy 

 

7F231293-2971-41F4-A873-B86E8DAEF608.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedmaster Reduced vs Professional… Mam dość mały nadgarstek, więc ciągnie mnie w stronę Reduced, ale nie jestem pewny co będzie lepszym wyborem, bo Pro chyba też jakiś za duży nie jest. Wiem o kosztach serwisu Reduced, natomiast nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Chcę po prostu wybrać zegarek „ładniejszy” i bardziej pasujący do mojego nadgarstka. Bransoleta w Reduced bardziej mi się podoba, obydwa są prawie idealne. Jakieś rady? 
 

 

C8FC2B9F-A6B6-4BDE-9525-CDA19CD25AB5.jpeg

E4AC7A7B-69D5-46C8-9EBB-4CFE52366172.jpeg

5B2FA8A5-3681-42D2-936D-D55F1A3C7413.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

Speedmaster Reduced vs Professional… Mam dość mały nadgarstek, więc ciągnie mnie w stronę Reduced, ale nie jestem pewny co będzie lepszym wyborem, bo Pro chyba też jakiś za duży nie jest. Wiem o kosztach serwisu Reduced, natomiast nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Chcę po prostu wybrać zegarek „ładniejszy” i bardziej pasujący do mojego nadgarstka. Bransoleta w Reduced bardziej mi się podoba, obydwa są prawie idealne. Jakieś rady? 

Jeśli ma być ładniejszy to moonwatch.

A jak ma dobrze leżeć na mniejszym nadgarstku to moonwatch w obecnej wersji, który ma lepiej układającą się bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

Speedmaster Reduced vs Professional… Mam dość mały nadgarstek, więc ciągnie mnie w stronę Reduced, ale nie jestem pewny co będzie lepszym wyborem, bo Pro chyba też jakiś za duży nie jest. Wiem o kosztach serwisu Reduced, natomiast nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Chcę po prostu wybrać zegarek „ładniejszy” i bardziej pasujący do mojego nadgarstka. Bransoleta w Reduced bardziej mi się podoba, obydwa są prawie idealne. Jakieś rady? 
 

 

C8FC2B9F-A6B6-4BDE-9525-CDA19CD25AB5.jpeg

E4AC7A7B-69D5-46C8-9EBB-4CFE52366172.jpeg

5B2FA8A5-3681-42D2-936D-D55F1A3C7413.jpeg

Mechanizmem się nie martw. Jest jak najbardziej serwisowalny w  razie W. Estetycznie dla mnie Reduced jest nie do zaakceptowania z zezowatym subtarczami i nieproporcjonalnie większymi pusherami chrono. Może idealnym rozwiązaniem byłby jubileuszowy Speedmaster z Trilogy. Tu fajne porównanie. https://monochrome-watches.com/comparative-review-speedmaster-moonwatch-professional-vs-60th-anniversary/

586DF38B-88EF-4F43-8E87-6AD941F56747.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać Omegi FOIS. Jest mniejsza (39,7 mm). 
 

964711CC-CF15-4AE1-A6BE-A3331999D323.thumb.jpeg.5ceb637a473158be0c1ce49e6f48089d.jpeg

Edytowane przez Sebak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sebak napisał(-a):

Możesz jeszcze poszukać Omegi FOIS. Jest mniejsza (39,7 mm). 
 

 

W parametrach mniejszy na łapie jest większy od moona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

W parametrach mniejszy na łapie jest większy od moona.

 To przez proste uszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, desmo napisał(-a):

 To przez proste uszy. 

Oraz proste ściany koperty.

IMG_20160218_162340.jpg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sebak napisał(-a):

Moon był dla mnie za duży, a FOIS jest ok. 

I git 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.