Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Swietny Seamaster! Gratuluje! Miejmy nadzieje ze rzeczywiscie zostanie na zawsze :)

Znam to euforie, i mam nadzieje ze nie przejdzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Korzystajac z okazji rozmowy o nowym nabytku kolegi "esteta" chciałbym zapytać, jak mniej więcej rozkłada się popularność zegarkow Omega 300M z porcelana - czarnych i niebieskich - które się bardziej podobają i czy ma to odzwierciedlenie w sprzedaży?

 

Sam mam Omege 300M coaxial 2220.80.00 bez porcelanowego bezela, ale mam zamiar zamienic na nowa. Poczatkowo miałem na uwadze tylko niebieska, ale pod wpływem wypowiedzi tu na forum jest w tej chwili 50/50.

 

Proszę o opinie na ten temat.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ceramiczne 300M to mnie raczej czarna się bardziej podoba, choć i tak ładniejsze są niebieskie w wersji z falami.

 

Nie wiem której wersji się więcej sprzedaje, w warszawskuch sklepach w których pytałem mówili, że czarna, bo bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska, przynajmniej w salonie, wyglądała jak malowana, nie było tego efektu który daję czarna ceramika, natomiast z falami tylko niebieska :)

ale i tak sam musisz przymierzyć obie, bez tego nie kupuj dobrze radzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2499 - miałem dokładnie to samo odczucie, jesli chodzi o przymiarkę w sklepie.

Ale jak kupowałem swoją niebieską (rynek wtórny) to odczucie zniknęło - na żywo wyglada naprawdę obłędnie - wrażenie o którym piszesz jest tylko przy sztucznym świetle, a i to nie zawsze. Czasami ten granat jest po prostu obłędny.

Ale fakt - trzeba przymierzyć i zobaczyć, która się bardziej podoba.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanik,

Pawel2499,

lukebor

 

- dzięki, na pewno przymiarka to podstawa... podstawy przy kupnie.

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, musi chemia zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć salon z zegarkami który by nie był ponad miarę doświetlony. Może tylko w górnej sali salonu Omegi w W-wie. Wszystkie centra handlowe, butiki preferują intensywne oświetlenie, choć to rzeczywiście zakłóca prawidłowy odbiór zegarka. Takie przesłanie, musi się "świecić". Pozostają wobec tego koleżeńskie przymiarki i wtedy mamy trochę więcej naturalnych warunków, tylko nie zawsze jest to takie łatwe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fale, to tylko niebieskie. Chemia była i jest od pierwszego spojrzenia.

post-69167-0-25719600-1437390282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda okres fascynacji omegą mam za sobą jednakże ten model uważam że jest wart grzechu:

 

Lubię niebieskie ;)

 

post-37811-0-05571100-1437424207.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie :) ), ponieważ powoli dojrzewam do zakupu nowej Omegi (prawdopodobnie PO) mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Otóż oglądam różne sklepy i portale na których sprzedawane są te zegarki i w wielu przypadkach (głównie na chrono24) oferowane są nowe zegarki jednak na zdjęciach przedstawiających dokumenty widnieją tylko 2 karty, brak jest karty certyfikatu chronometru. Czy jest to tylko kwestia zdjęć, czy ta karta nie zawsze jest wydawana? Czy pomimo napisu na tarczy "chronometer", takiej karty może brakować? Chodzi oczywiście o nowy zegarek, więc nie mówimy o przypadkach zaginięcia jej.

Edytowane przez Mma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie :) ), ponieważ powoli dojrzewam do zakupu nowej Omegi (prawdopodobnie PO) mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Otóż oglądam różne sklepy i portale na których sprzedawane są te zegarki i w wielu przypadkach (głównie na chrono24) oferowane są nowe zegarki jednak na zdjęciach przedstawiających dokumenty widnieją tylko 2 karty, brak jest karty certyfikatu chronometru. Czy jest to tylko kwestia zdjęć, czy ta karta nie zawsze jest wydawana? Czy pomimo napisu na tarczy "chronometer", takiej karty może brakować? Chodzi oczywiście o nowy zegarek, więc nie mówimy o przypadkach zaginięcia jej.

Z najnowszym modelem nie ma tej karty. Powodzenia w zakupie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.W świerzo nabytej SMP300 są również 2 karty.Natomiast na jednej z nich jest naniesiony znaczek C.O.S.C.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.W świerzo nabytej SMP300 są również 2 karty.Natomiast na jednej z nich jest naniesiony znaczek C.O.S.C.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uspokoiliście mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów,którzy już przerobili w przeciągu kliku lat po kilka Omeg na werku coaxial 2500, bo wiem,że tacy są na forum.Mianowicie po jakim czasie wykonać pierwszy przegląd i smarowanie zegarka?Zadzwoniłem dziś z ciekawości do Pana Zbigniewa Bronowskiego mającego swój zakład przy ul. Pięknej47 w Warszawie.Nadmienię tylko,że zegarmistrz ten uchodzi za fachowca od Omegi i nie tylko.Powiedział mi że przeglądy w zegarkach z tym mechanizmem serwisuje się najlepiej co 3lata najpóźniej co 5lat.Większe zwłoki czasowe mogą generować większe koszty serwisu.Jakie macie zdanie na ten temat?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj @mikołaja78 ile to kosztuje :D

A zegarki fajne :) -Dynamic najładniejszy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje pełny przegląd cal. 2500 u p. Zbyszka to koszt +/- 650zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamietac, ze nie zrobi on testu na wodoszczelnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj @mikołaja78 ile to kosztuje :D

A zegarki fajne :) -Dynamic najładniejszy.

  

Z tego co się orientuje pełny przegląd cal. 2500 u p. Zbyszka to koszt +/- 650zł

 

Marek chyba pisal o kosztach jednej czy dwoch skrzynek wodki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to można całkiem różne wnioski wyciągnąć. Jak będę czyścił i smarował moją ETĘ co 3-4 lata za 650 zł to podziała i 30 lat bez serwisu Omegi. Lub zamiast wydawać 650 zł co 3 lata wydam raz na 10 lat 1600 wymieniając zużyte mechanizmy na nowe.

Chyba jednak wszystko zależy od sposobu w jaki traktuje się na codzień zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli każdą modyfikowanæ co axialem etę... Ja na wszelki wypadek staram się kupować Omegi bez tego "DROGOcennego wynalazku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj @mikołaja78 ile to kosztuje :D

A zegarki fajne :) -Dynamic najładniejszy.

 

 

  

Marek chyba pisal o kosztach jednej czy dwoch skrzynek wodki ;-)

Zgadza się - to nie są tanie rzeczy :D


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje pełny przegląd cal. 2500 u p. Zbyszka to koszt +/- 650zł 

 

 

Tylko trzeba pamietac, ze nie zrobi on testu na wodoszczelnosc.

Już widać kto lubi płacić :lol:  ;)

 

  

Marek chyba pisal o kosztach jednej czy dwoch skrzynek wodki ;-)

 

 

Zgadza się - to nie są tanie rzeczy :D

:) Mariusz teraz jeszcze trzeba testy na "wodoszczelność" wprowadzić.... :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.