Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Postanowiłem jednak stanowczo i nieodwołalnie dążyć do wcześniej postawionego sobie celu -> redukcja do TRZECH porządnych zegarków. Z dwóch Omeg pozostanie zatem jedna -> Speedy '57.

Jakby ktoś chciał przygarnąć śliczną srebrną AT to wleciała właśnie na bazarek :)

IMG_5432.jpg

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

W dniu 22.08.2023 o 15:12, just_nobody07 napisał(-a):

Świetny jest,  gratuluję!

W dniu 22.08.2023 o 18:44, tbn napisał(-a):

Kapitalny, jakbym szukał Moona jako drugi to na 100% 861. 

5 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Przepiękny, gratulacje! 

Dziękuję wszystkim, kusi ponosić ale bez serwisu trochę strach :).

1dFQTya.png

W dniu 22.08.2023 o 14:38, nicon napisał(-a):

. Muszę zrobić mu lepsze zdjęcia, ale przede wszystkim serwis, bo na deklu jest wciąż fabryczna czerwona pieczęć, mogła być nałożona przy jakimś serwisie po drodze, ale historia nie jest znana i możliwe że od fabryki nie był serwisowany.

Świetny zegar, gratuluję takiego fajnego youngtimera.

Omega nieotwierana ma czerwoną pieczęć a podczas kolejnych serwis robi niebieskie ale ta ze zdjęcia wygląda dla mnie wątpliwie - fabryczne są malutkie, czasem wręcz trudno dostrzegalne, ta jest wielka, nigdy nie widziałem takiej na nieotwieranym zegarku. Zrobię dla porównania swoją 2254 jak będę w domu.

Wg omegaforums w Omegach z lat 80 i wczesnych 90 były właśnie takie duże/niedbałe kleksy, w 2254.50 w latach 2005+ były już małe. Tutaj pieczęć z innego 3590.50 i 3592.50 NOS.

image.png.fe9dd2edb9640f1a94e020a1b8f515ff.png

711849-efbb150a12d7796e977b8143cf06f98d.

1dFQTya.png

Ale ten czas leci. Ja już zapomniałem nawet, że 10-12 lat temu w tym wątku co drugi się jarał po zakupie na wtórnym czy ma kropkę czy nie ma i jakiego koloru. 🙂

Edited by memento mori

Teraz, memento mori napisał(-a):

Ale ten czas leci. Ja już zapomniałem nawet, że 10-15 lat temu w tym wątku co drugi się jarał po zakupie na wtórnym czy ma kropkę czy nie ma i jakiego koloru. 🙂

Ja nadal się jaram, że mam 😆

Dzisiaj bardzo pozytywnie zakończyła się moja przygoda z zaginioną śrubką w SMP300. Okazało się, że zanim trafiłem na Plac 3 Krzyży wypadła druga śrubka, zapięcie się zablokowało i ledwo udało mi się zdjąć zegarek z reki. Podjechałem do boutiku, pokazałem zegarek, opowiedziałem co się wydarzyło. Bardzo uprzejmy Pan był szczerze zdegustowany, kiedy dowiedział się, że 3 miesiące temu serwis Chronos wystawił mi fakturę za wysłanie śrubki, którą sam wkręciłem bez klejenia, stwierdził, ze nie powinno to mieć miejsca, a usługa powinna być wykonana w ramach gwarancji za darmo. Zabrał zegarek i w czasie krótkiej rozmowy wymienił całe zapięcie na nowe, co mnie bardzo zaskoczyło, bo o ile się nie mylę, w oficjalnej dystrybucji, to koszt ponad 1000 zł. Już nie wspomnę, że stare zapięcie było dość mocno porysowane, więc taka wymiana, to super sprawa. Wszystko trwało 15 minut i odbyło się w bardzo milej atmosferze. Polecili się na przyszłość gdybym miał jakiekolwiek problemy. Już dawno nie spotkałem się z tak miłą i profesjonalna obsługą, nawet kawa/woda była zaproponowana
Oj tak, na 3 krzyzy obsluga jest profesjonalna i iście krolewska

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

[mention]nicon [/mention] świetna sztuka, gratulacje!

19 godzin temu, Butik napisał(-a):

Postanowiłem jednak stanowczo i nieodwołalnie dążyć do wcześniej postawionego sobie celu -> redukcja do TRZECH porządnych zegarków. Z dwóch Omeg pozostanie zatem jedna -> Speedy '57.

Jakby ktoś chciał przygarnąć śliczną srebrną AT to wleciała właśnie na bazarek :)

IMG_5432.jpg

Kolejna ofiara kolejnej "stanowczej i nieodwołalnej",  "totalnej redukcji stanu". 

Nie z nami te numery Brunner. 😜

Edited by memento mori

19 godzin temu, Butik napisał(-a):

Trzy porządne zegarki w kolekcji. Mądra decyzja. 👍 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Trzy porządne zegarki w kolekcji. Mądra decyzja. 👍 

Ja od dawna planuję ograniczyć do 4, ale musiałbym sprzedać Zenitha Elitę i Vratkę PanAfrika, a oba mi się podobają i nie widzę sensu w sprzedaży... Może jak coś będę chciał zmienić spośród "trzonu" (ex1, lange, 300m i Ball FE), to wtedy sprzedam Z i V, żeby mniej dołożyć do nowego.

Realnie mi 3 zegarki wystarczą - garniak, edc i edc do ciorania. 

1 minutę temu, just_nobody07 napisał(-a):

Szczerze zazdraszczam 🙈

Niepotrzebnie - ciężko jest wybrać jednego garniturowca i jedno edc... 😞

20 minut temu, szuwi napisał(-a):

Niepotrzebnie - ciężko jest wybrać jednego garniturowca i jedno edc... 😞

Ja się nawet nie zbliżam do twierdzenia,  że mogłyby mi 3 wystarczyć. Co dopiero z realizacją.

7 godzin temu, KrysH napisał(-a):

SMP300 na gumce leży jak przyklejona - wyśmienity zegarek na lato. 

71457166379__615EABBF-5DA1-4325-9960-339DF065BB61.jpeg

IMG_4268.jpeg

IMG_4269.jpeg

Masz bardzo ciekawą kolekcję i różnych marek co pozycjonujesz najwyżej i nie chodzi, że patek to patek np tylko chodzi ogólnie o wygodę czy przyjemność noszenia? 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

14 hours ago, kornel91 said:

Masz bardzo ciekawą kolekcję i różnych marek co pozycjonujesz najwyżej i nie chodzi, że patek to patek np tylko chodzi ogólnie o wygodę czy przyjemność noszenia? 

Dzięki za komplement. SINN absolutnie wyrwał mnie z butów i nieźle namieszał w głowie więc zasługuje na wyróżnienie. Będę rozwijał ich kolekcje. 

Edited by KrysH

Kombinuję z paskiem do Speedy'ego '57 ;) - potrzebuję go trochę Kzdressdownować do dżinsów i polo.

Oczywiście jest pasek zrobiony specjalnie pod niego:

image.thumb.png.de31e78e33e06848ad620853a9287ced.png

Ale zastanawia mnie czy nie będzie za mdło. Zrobiłem szybki edit z paskiem brązowym od wersji czarnej i... co sądzicie?

1355565547_Zrzutekranu2023-08-25o20_53_41.thumb.png.c5185d0f51f9ccb08557abe1e24cb455.png

Swoją drogą dziś kupiłem szarą cordurę z podbiciem z czarnej gumy, w sklepie wydawało mi się nieźle, ale teraz już widzę, że beznadziejnie, więc nawet nie wrzucę, choć korciło mnie dać Wam tradycyjną pożywkę :D 

12 minutes ago, Butik said:

Kombinuję z paskiem do Speedy'ego '57 ;) - potrzebuję go trochę Kzdressdownować do dżinsów i polo.

Oczywiście jest pasek zrobiony specjalnie pod niego:

image.thumb.png.de31e78e33e06848ad620853a9287ced.png

Ale zastanawia mnie czy nie będzie za mdło. Zrobiłem szybki edit z paskiem brązowym od wersji czarnej i... co sądzicie?

1355565547_Zrzutekranu2023-08-25o20_53_41.thumb.png.c5185d0f51f9ccb08557abe1e24cb455.png

Swoją drogą dziś kupiłem szarą cordurę z podbiciem z czarnej gumy, w sklepie wydawało mi się nieźle, ale teraz już widzę, że beznadziejnie, więc nawet nie wrzucę, choć korciło mnie dać Wam tradycyjną pożywkę :D 

Zdecydowanie brązowy. 

A Filip nie pomoże?

Śmiało. Wrzucaj. Niech tradycji stanie się za dość. ;)

Edited by tts

19 minut temu, tts napisał(-a):

Zdecydowanie brązowy. 

A Filip nie pomoże?

Śmiało. Wrzucaj. Niech tradycji stanie się za dość. ;)

Filip na pewno pomoże, ale na razie szukam inspiracji ;)

Tradycji chyba nie będzie, bo jak sam stwierdziłem, że jest kupa, to wróciłem na branżę, nie zdążyłem nawet zdjęcia wcześniej zrobić.

7 minutes ago, Butik said:

Filip na pewno pomoże, ale na razie szukam inspiracji ;)

Tradycji chyba nie będzie, bo jak sam stwierdziłem, że jest kupa, to wróciłem na branżę, nie zdążyłem nawet zdjęcia wcześniej zrobić.

Ja stawiam na brąz ale... jak już pokazywałeś te rendery nijak mają się do rzeczywistości, a dobranie wzoru i odcienia może mieć kluczowe znaczenie.