Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Wszystkie rozpoznawalne zegarki są podrabiane, a podróby są bardzo różne- w końcu nie robi ich jedna osoba/maszyna. Więc jak łatwo się domyśleć, nie ma jednej uniwersalnej metody, ani rady. Niektóre podróby są tak żenujące, że osoba nie mająca żadnego pojęcia bez problemu je rozpozna(albo przynajmniej powinna mając odrobinę inteligencji), a są takie, że trzeba naprawdę świetnie znać dany model, aby nie wkopać się.

Jedną uniwersalną w obecnych czasach radą, gdy praktycznie każdy ma dostęp do internetu, portali aukcyjnych itp może być ta, żeby nie liczyć naiwnie na jakiekolwiek super promocje, oferty sprzedaży po dziadku lub znalezionych zegarków. Jeśli nowy firmowy zegarek w salonie kosztuje przykładowo 20 tysięcy, to nikt nie sprzedaje go za kilka stów czy tysiąc lub dwa. To najczęściej wystarczy na wstępną selekcję, a potem już niestety potrzeba jest wiedza i opatrzenie- czasem łatwo nie jest

Ja wychodzę z założenia, że chcąc nabyć luksusowy zegarek za niemałe pieniądze, co wiąże się często z wieloletnim oszczędzaniem, lepiej poczekać i dozbierać na nowy egzemplarz, który posłuży swojemu właścicielowi całe życie i być może zostanie - jak stanowi piękna tradycja - przekazany kolejnemu pokoleniu, niż kupić coś okazyjnie (co wcale nie znaczy tanio) i się całe życie zastanawiać, czy zegarek jest oby na pewno oryginalny, czy nic nie było w nim majstrowane/podmieniane, czy nie pochodzi z kradzieży itp. 

Jeżeli kogoś nie stać, powinien się rozejrzeć wśród innych producentów, w których ofercie można znaleźć nierzadko równie dobre i ładne zegarki, a różnica cenowa wynika z mniejszej rozpoznawalności, prestiżu. Tańszy jest też późniejszy serwis takiego zegarka. Kupno zegarka, na który nie stać właściciela, przypomina mi trochę kupno starego, wyklepanego Mercedesa/BMW z Niemiec w gazie - ma po prostu dobrze wyglądać z zewnątrz i tworzyć iluzję bogactwa, przy pierwszej naprawie jest płacz. Nie lepiej nabyć sprawdzony, średniej klasy samochód, a tym konkretnym przypadku dobrej (choć tańszej) marki zegarek, nowy i ze sprawdzonego źródła (ewentualnie dozbierać na wymarzony model)? Pytanie forumowiczów, czy "zegarek jest oryginalny", jest moim zdaniem bezsensowne - i tak nigdy nie będzie się miało co do tego pewności, nikt po zdjęciach nie stwierdzi tego na 100%, co najwyżej odradzi tandetnie wykonaną kopię bijącą podróbą z kilometra, przy starannie wykonanej kopii problemem będzie odróżnienie jej od oryginału nawet w naturze.

Kupno używanego, luksusowego zegarka jest moim zdaniem uzasadnione tylko w przypadku modeli historycznych, których już nie ma w produkcji i przy największych chęciach nie ma gdzie nabyć takiego samego, nowego egzemplarza.

Edited by Marcin P.

Zegarek na całe życie:)Przekonałem się na własnej skórze,że to pojęcie to fikcja.

Tisell Klub Polska

Kolega Marcin P. ma troche racji. Ja sam kupowalem, kupuje i bede kupowal uzywki. Jednak kupowanie produktu luksusowego, raczej szukanie najtaniej, kombinowanie jest troche komiczne ;)

Zeby bylo jasne ja tak robie

Co do większości sie zgodzę ale kupić cos co ma byc spełnieniem marzeń jako podróbkę to szczyt bezsensu. Oszukiwanie samego siebie. Żeby kupować używki trzeba mieć przede wszystkim wiedzę albo kogoś przy boku kto ją ma bo sparzyć sie można łatwo.

Ja w salonie omega po pomacaniu chyba wszystkiego zostalem z PO 9300, kazda inna omega byla pozniej juz tylko jak patelka :)

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Takiemu grubasu mówię jednak tradycyjne,staropolskie "NEIN"

Na aktualnym etapie tego hobby, gdybym szukał zegarka zauważalnego na nadgarstku to wolałbym chyba tarczę w jakimś dziwnym kolorze niż taszczyć takiego ziemniaka.

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Ale przecież Spidi to nie diver, więc jemu ta grubość nie pasuje, co innego Seamaster...

To jest mój punkt widzenia i oczywiście każdy ma prawo do własnego

Mariusz

Potwierdzam, kawał grubego skurczybyka, czyli za***isty diver

Czy to nowe chrono diver ma chociaż zakręcone korony przycisków? Czy lipa podobnie jak w starszych wersjach?

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Potaszczył bym takiego bydlaka. Fajny zegar :) Im większy tym więcej do podziwiania ;)

Speedy jest większy (42 mm) i grubszy (14.3 mm)...

Myślę, że nie można tak patrzeć, bo w nim sporo z tej grubości robi mocno wypukłe szkło, a sam Spidi jest dość delikatnym i proporcjonalnym zegarkiem.

Czego nie można moim zdaniem powiedzieć np o małej PO. Duża jeszcze się broni, ale mała jak dla mnie to taki niewielki, ale gruby klocek- strasznie jest nieproporcjonalna. Oczywiście mówię o 8500.

Ja mam podobne odczucia w związku z nową AT, mała jest zbyt wysoka w stosunku do średnicy, a większa to już dla mnie patelnia. Już chyba wolałbym PO 42mm.

Do chrono na szczęście nie mam nadgarstka ;) na szczęście dla framug :P

Edited by zeRo_Six

AT vs. PO

Guest Passero

Speedy jest większy (42 mm) i grubszy (14.3 mm) od:

- Omegi Seamaster 300M

- Rolexa Submarinera

- Blancpaina FF

Blancpain FF MA 45 mm

Wychodzi na to że wyścig zbrojeń w temacie " inhouse Omegi" przyniósł nieoczekiwany nieporządany efekt w postaci zegarków które utraciły wszelkie proporcje. Dla mnie to nie tylko problem grubości ale nowe wersje spidiego mają subtarcze jakoś nieproporcjonalnie rozłożone na tarczy, być może to także kwestia ich wielkości . I tak z zegarka idealnego pod względem proporcji wyszła jakaś karykatura.

post-55792-0-67245600-1455449588_thumb.jpg

Edited by desmo

Jakby jeszcze wraz z wysokością koperty rosła jej średnica, żeby zachować odpowiednią proporcje, to by nie było źle, byłaby to wówczas nawet ciekawa propozycja dla mężczyzn o dużych nadgarstkach. A tak, co powstało? Karykatura to odpowiednie określenie. Obecne rozwiązanie mi również do gustu nie przypada:)

Zgadzam się z Desmo, współczesne Omegi z inhousem zatraciły właściwe proporcje. Dotyczy to moim zdaniem zarówno serii PO, AT czy Speedmastera.

W obecnej ofercie jedynie Moonwatch i 300m IMO wygląda dobrze.

Dodałbym do tego jeszcze AT w wersji 41,5 mm. Jest imo ok.

IP6s

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Przyjacielskie spotkanie.

Seamasterów pod dostatkiem.

914a168543812b1f4d1d9d167bfd2906.jpg

I reszta Omega

233b25db921830f1f3d19d2c33c9adf3.jpg

wojtek

Speedy jest większy (42 mm) i grubszy (14.3 mm) od:

- Omegi Seamaster 300M

- Rolexa Submarinera

- Blancpaina FF

i wieeeeeeelu innych "dość" :P znanych i uznanych diverów.

Oczywiście, co komu się podoba, ale to nie grubość robi z zegarka divera ;)

To tylko kwestia czasu, kiedy nałożą na niego akcyzę w ramach rekompensaty kosztów leczenia zwyrodnień kręgosłupa. :D

Rysiek dobrze to podsumował

Czy to nowe chrono diver ma chociaż zakręcone korony przycisków? Czy lipa podobnie jak w starszych wersjach?

Piotrek, nic się tu nie zmieniło

Mariusz