Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mechanizm to Frederic Piguet 1185 - jest zarówno w AP RO Chrono, jak i VC Overseas Chrono oraz Bvlgari Chrono.

Również w Omega Double Eagle Chrono i niektórych Seamasterach Chrono, a także Omegach Broad Arrow.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm stosowany jest w wielu zegarkach różnych firm. W szczególności firm z wyższej półki. Jakub wymienił tylko kilka z nich (lecz w Omegach zdecydowanie najczęściej spotykany). Najbardziej powiązany był z Blancpainem przez ich bliską współpracę. Tak bliską, że cal. F185 Blancpaina, który w rzeczywistości jest FP c.1185, jest nawet uważany jako in-houe. To dość zaawansowany technicznie mechanizm. Drugi na świecie (po Zenicie El Primero) automatyczny zintegrowany chronograf z kołem kolumnowym i pierwszy na świecie, w którym zastosowano pionowe sprzęgła (obecnie praktycznie standard stosowany w haute horlogerie). Omega od siebie dodała do niego jeszcze wychwyt co-axialny plus kilka drobniejszych modyfikacji. To wszystko sprawia, że nie każdy podejmuje się serwisu tych mechanizmów, a odkąd SGP praktycznie przestał wspierać dostęp do części zamiennych możliwości poważniejszych napraw realnie zanikły :( I o ile są fachowcy poza SGP, którzy fizycznie "dadzą radę", to jednak często rozkładają ręce :( 

 

P.S. Spotkałem się również z opiniami, że kalibrem bazowym 33xx wcale nie był FP c.1185 lecz FP c.1285. Podobno był to mechanizm zaprojektowany konkretnie na zamówienie Omegi. Podobno różnica była min. w grubości mechanizmu (FP c.1285 cieńszy), przeniesionej na 9 sekundzie i kilku innych drobnostkach. Faktycznie może coś w tym być, bo w zintegrowanych chrono sekunda jest zintegrowaną częścią werku i nie jest prostą sprawą ją sobie ot tak przenieść z 6 na 9. Z tego co wyczytałem, to nie da jej się przenieść wewnątrz mechanizmu i trzeba wyjść z nią na zewnątrz od strony tarczy. A tego w ogólnie dostępnych zdjęciach 3313 lub 3303 nie widać :/ Do manuali dostępu nigdy nie znalazłem. Nie jestem specem od detali ale szczerze mówiąc to wszystko ma sens i skłaniałbym się raczej do przypisywania docelowej 3313 jako bazy werku FP c.1285.

 

P.S. 2 W przypadku takich mechanizmów pieniądze nie są czynnikiem najważniejszym. Stąd pomysł z serwisem bezpośrednio w Biel wcale nie jest głupi. Choć oczywiście zawsze przyjemniej zapłacić mniej, niż więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności wracam do klubu Omegi.

To chyba najdokładniejszy zegarek jaki miałem, mija prawie m-c noszenia i nie muszę korygować ustawienia.

a10db04802954aaec827388224bc8051.jpg

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz!

Teraz skręciłem w stronę Omegi, ale tęskni mi się za Rolexem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz!

Teraz skręciłem w stronę Omegi, ale tęskni mi się za Rolexem ;)

No wlasnie mialem pytac kiedy wracasz do Rolnika, ale widze, ze juz niebawem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj korci Rolek, korci.. Jak już się go raz zacznie nosić, to ciężko potem czymś zastąpić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,rolek to tylko zegarek :)

Tak samo jak każdy inny. Tylko wygodniejszy w noszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwygodniejszy zegar jaki miałem to starszy Explorer2 ref 16570. Perfekcyjna korelacja między rozmiarem, grubością i wagą. Nowe Rolexy już tak wygodne nie są, mi np wygodniej się nosi GS-a przez profil koperty aniżeli Suba. SMP tez wygodna koperta ale bransoleta dodaje dużo wagi, moim zdaniem za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GS, Sub i Omega SMP (ale ta starsza) są równie wygodne.

GS ma rzeczywiście trochę lepszy profil, ale nie ma glidelocka, więc dla mnie jest remis.

 

Natomiast SMP na starej, łączonej na piny bransolecie jest genialnie wyważona, nie ma efektu zjeżdżania zegarka z nadgarstka, bo bransoleta go równoważy. Zupełnie inne odczucia miałem przy nowej SMP z bransoletą skręcaną, tam dodatkowo zapięcie kłuło mnie krawędzią w nadgarstek, moim zdaniem ta bransoleta to krok do tyłu Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja do swojej chce upolować bransoletę z 300m gmt. Jest ona zwężana do 18mm przy zapieciu i ponoć o niebo lepiej się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś z pełnym przekonaniem potwierdzić że starsza SMP300 z falami jest bez zewnętrznego AR?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia generacja SMP 300m ma tylko wewnętrzne AR.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na 100% poprzednia generacja SMP 300m ma tylko wewnętrzne AR.

Dzięki.Chodzi mi po głowie ostatnio ten zegar:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Mirka - pierwszą SMP z zewnętrznym AR jest dopiero wersja z ceramicznym bezelem. Wcześniejsze, na szczęście, mają tylko wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dlaczego na szczęście? Ja mam ceramic, zewnętrzny AR czyściutki, a to, co obustronny AR robi z tą tarczą, to jest mistrzostwo :) no chyba, że na szczęście dla starszych wersji ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ceramiczną dwukrotnie i mimo, że dbam o zegarki, zawsze pojawiały się jakieś mikroryski.

Zresztą ja w ogóle nie lubię zewnętrznego AR na szkiełkach, a szczególnie w zegarkach sportowych. Po co robić ultratwarde szkiełko i potem dawać na wierzchu miękki AR? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nową smpc czarną i szkiełko było non stop uciapkane.Dla mnie duży minus użytkowy.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy w temacie AR. To czy jak już AR jest obecny, to jest on zwykle od wewnętrznej strony ? Czy występowały modele tylko z zewnętrznym AR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś z pełnym przekonaniem potwierdzić że starsza SMP300 z falami jest bez zewnętrznego AR?

Czyżby doskwiera tęsknota za królową?

Tym razem za królową-matką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy w temacie AR. To czy jak już AR jest obecny, to jest on zwykle od wewnętrznej strony ? Czy występowały modele tylko z zewnętrznym AR ?

Bodajże breitling stosował tylko zewnętrzny ar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby doskwiera tęsknota za królową?

Tym razem za królową-matką :)

Chyba coś w tym rodzaju:)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.