Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Niespecjalnie się zgodzę bo tarcza z falami owszem miała fale ale jej detale nie powalały. Indeksy, okienko daty czy czcionki traciły już myszka. A to jak by wyglądały fale do bezela ceramicznego widać w wersji olympic. Niespecjalnie to spójne jednak błyszczący bezel pasuje do błyszczącej tarczy. W wersji ceramicznej detale są ładniejsze. Ogólnie zegarek jest mniej surowy. Co do zapięcia zgadzam się. Stare było lepsze.

 

Poza tym chodziło mi o serie jako całość a nie poszczególne modele. Koperta nie zmienia się od początku lat 90. A wersje bezela czy tarczy to kwestia gustu. Sporo tego było po drodze. Nawet wersja z falami naliczy pewnie klika wersji tarczy. Idąc dalej Twoim tropem to która z falami powala detalami? Gładka z malowanymi indeksami? Z malowanym logo? Czy późniejsze z nakładanymi?

 

Mozna twierdzic, ze starsze juz sa klasykami, koperta i tarcze prawie takie same przez wiecej niz 15 lat. Nowe sie jeszcze dobrze nie ulezaly.

A dla mnie wzorem jakosci i dopracowania jest model 2220.80.00.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z Mikołajem. Wersja z falami, co by nie mówić, w porównaniu z ceramiką wygląda tandetnie, a w szczególności bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "tandeta" zbudowała legendę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakby się potoczyła historia bez wsparcia pana Bonda. Jamesa Bonda.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "tandeta" zbudowała legendę.

 

Ale legenda trwa i się rozwija - jak każda. Gołe stwierdzenie, że jeden model jest lepiej dopieszczony niż drugi nie jest niczym złym inie obraża tej pierwszej 300m z falami. Tu chodzi o to, że zrobili krok do przodu a irytujące jest stwierdzanie, że jak coś grało w Bondzie i miało fale to musi był produkowane forever. Mając teraz w salonie starą wersję i nową ceramiczną sądzę że i tak 95% klientów kupiło by nową wersję. 

W sumie gdyby nie nowa nie było by o czym mówić bo stara dalej by była nowa :D To tak jak w Rolexie Submarinerze. Sytuacja analogiczna ale też gdyby nie wersja ceramiczna nie było by rozterek nad tym który lepszy. A lepsze jest wrogiem dobrego... itp itd :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 300 z falami bedzie bardzo poszukiwanym modelem za pare parędziesiąt lat a w szczególności "Peter Blake" ;):D

 

post-22413-0-26763000-1486231786_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed - tak trzymać - gdzie dwóch się kłóci tam 2254.50 wygrywa. To jest klasyk !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wersji z falami nie kupił, nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie poszukiwana za jakiś czas, czy nie.

Natomiast wersja z ceramiką to był dobry krok do przodu i noszę z przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electric blue też powoli staje się klasykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed - tak trzymać - gdzie dwóch się kłóci tam 2254.50 wygrywa. To jest klasyk !

;) i ja trzymać długo będę! :D

 

Ja bym wersji z falami nie kupił, nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie poszukiwana za jakiś czas, czy nie.

Natomiast wersja z ceramiką to był dobry krok do przodu i noszę z przyjemnością.

A ja mam odwrotnie wersji z ceramika osobiście bym nie kupił! Bo jest taka ni jaka! :D

Electric blue też powoli staje się klasykiem.

To prawda! Miałem i za grosze na bazarku sprzedałem :( do tej pory bardzo żałuje! :(


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym modelu?

 

post-68111-0-37561000-1486233550_thumb.jpg

post-68111-0-04332900-1486233561_thumb.jpg


"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym modelu?

attachicon.gifIMG_4857.JPG

attachicon.gifIMG_1529.JPG

Klasyk!!! :)

Oczywiście i jeszcze plusik za żółte indeksy!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tu właśnie przeszkadza biżuteryjna bransoleta, szkieletowe indeksy i trytowa luma do jasnego bezela...

Szwed, Tomek - w takim razie trzymam Was za słowo i nie sprzedaję swoich ;-)

post-55792-0-93681600-1486234117_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tu właśnie mnie przeszkadza biżuteryjna bransoleta, szkieletowe indeksy i trytowa luma do jasnego bezela...

Szwed, Tomek - w takim razie trzymam Was za słowo i nie sprzedaję swoich ;-)

I właśnie tak bym zrobił!!! :D

Grosze są warte nie płaczą i jeść nie chcą! Trzymać ile sie da! Plusik :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nicon - to zaleta nie ceramicznego bezela ;-), dzięki Szwed ...może dzieci docenią

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, fajną masz kolekcję zegarów. Widać gust i przemyślane zakupy. Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne :) aczkolwiek ja tam lubię szkieletowe wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A dla mnie wzorem jakosci i dopracowania jest model 2220.80.00.

 

W tej wersji nie podoba mi się białe okno datownika. Ja mam lekkie spaczenie na tym punkcie i co do zasady (z nielicznymi wyjątkami) podobają mi się tylko datowniki w kolorze tarczy.

Tak jak ma nowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, fajną masz kolekcję zegarów. Widać gust i przemyślane zakupy. Gratuluję!

Dzięki Bartek ale Twojej też nic nie brakuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO na nato, wyglada o wiele lepiej niz na skorzanym pasku.

No raczej. Zdecydowanie .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym modelu i sprzedawcy? http://allegro.pl/omega-seamaster-cosmic-2000-day-date-vintage-75-i6701743298.html

czy mechanizm 1022 da radę dziś serwisować bez większych problemów?

 

Sprzedawca znany, mechanizm bardzo popularny w Omegach z lat 70 - nie powinno być problemu z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocając trochę do tematu wskazówek w Speedmasterach. CK 2998 oraz później 105.003-63 miały jeszcze wskazówki Alfa. Bodajże od późniejszych referencji 105.003-63 pojawiły się wskazówki proste a jeszcze później bielone. Dlatego trudno wskazać które są tak naprawdę "tradycyjne" dla speedmastera. Wg mnie są to wskazówki Alfa, ale dla innych, którzy większą uwagę przykują do lotów w kosmos będą to wskazówki bielone. Niemniej, w codziennym użytkowaniu metalowe wskazówki sa praktyczniejsze niż białe. Widac to dobrze w FOISie który nieprzypadkowo ma wymieszane wskazówki (poza jedną wskazówką tak jak w 105.003-63). W codziennym użytkowaniu najważniejsze wskazania sa od razu widoczne - godzina, minuta, sekunda. Reszta, czyli wskazania chrono są jakby ukryte i nie wpływają na czytelność, nie powodują zamieszania z odczytem. Fotka poniżej pokazuje o co mi chodzi :)

 

P5172587.jpg

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie Mikolaj. Moim zdaniem czytelnosc bialych wskazowek na czarnym tle jest zdecydowanie lepsza niz metalowych. Im mniej swiatla tym roznica wzrasta na korzysc pierwszych.

Min dlatego sprzedalem Fois-a. Lubie rzucic okiem na zegar i od razu wiedziec jaka jest godzina, chrono zawsze mnie wkurzaly bo ta czytelnosc byla kiepska ze wzgledu na mnogosc wskazowek. W Moon-ie wskazowka godzinowa i minutowa sa grube a to powoduje, ze czytelnosc jest rewelacyjna dzieki ów kontrastowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.