Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn

 

mozna tak pomyśleć czasem w pewnym świetle, im dłużej ja ją noszę tym bardziej mi się podoba, na szczęście:-) na ogół jest barzo ciemna a czasem wręcz czarna, co widac też na zdjęciach

 

Fakt, że ceramika ma tę właściwość, ale często tego koloru jak na mój gust jest za dużo. Jak patrzę na swoją SMPc (czarną) w ostrym świetle to też mam wrażenie zbytniego "świecenia" się , ale to dalej czarny, tylko połyskliwy. Moim zdaniem błąd zrobili, że dali błyszczące tarcze, w półmacie chociaż tonowałoby bezel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ceramika ma tę właściwość, ale często tego koloru jak na mój gust jest za dużo. Jak patrzę na swoją SMPc (czarną) w ostrym świetle to też mam wrażenie zbytniego "świecenia" się , ale to dalej czarny, tylko połyskliwy. Moim zdaniem błąd zrobili, że dali błyszczące tarcze, w półmacie chociaż tonowałoby bezel. 

też tak uważam, tarcza powinna mieć fakturą co poprzedni model czarny, byłoby znacznie lepiej, na zdęciach jedna teg połysku i gładkości nie widać, a szkoda, bo miałbym większy dylemat;-) tarcza z poprzednieio modelu bezapelacyjnie lepsza, żal mi się będzie z czarnym rozstawać podwójnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna - szczególnie wskazówki. Trochę mi się nie podobają znaczniki. Ale kolor miedziany(?) wskazówek-rewelacja. Dekiel...średnio. Tam jest szafir czy hesalit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda...teraz zauważyłem ze znaczniki by mi pasowały tylko na skali tarczy wstawki się nie podobają- tak samo jak subtarcze- przekombinowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cFRZxb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek? Jakoś nie zapamiętałem, że masz taką. Śliczna.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sympatyczne te dziadki są  :)

 

K6JteO.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna Omega.,Gratulacje.,Która to referencja? CK 2165,czy CK 2299 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - Z ta tarcza to 2679

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że byly tylko dwie referencje kopert CK 2165 na deklu "waterproof/modele depose" i CK2299 na deklu" antimagnetisk/ wattentat/ stotskyddad".,A cyferblaty w pięciu wersjach kolorystycznych., 

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było na forum że bransolety są robione przez "małe dziecięce rączki" w ChRL......Może tu tkwi przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że byly tylko dwie referencje kopert CK 2165 na deklu "waterproof/modele depose" i CK2299 na deklu" antimagnetisk/ wattentat/ stotskyddad".,A cyferblaty w pięciu wersjach kolorystycznych., 

Miałem kiedyś z czarną tarczą....

 

Gdzieś było na forum że bransolety są robione przez "małe dziecięce rączki" w ChRL......Może tu tkwi przyczyna?

To ja pisałem że są produkowane w Azji, obrzucono mnie stekiem, nie tym do jedzenia :D , do czasu aż przeczytano publiczne,grudniowe, wystąpienie prezesa Omegi w którym oznajmił o azjatyckiej produkcji ;) -bransolety i kamienie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpovoc -  w kwesti jakości i powtarzalności wykonania masz niestety rację. Ja jestem fanem omegi , podoba mi się większość modeli, sam miałem w sumie 4 z czego niestety 3 miały wady w tym jedna bardzo poważna. Speedmastera kupiłem parę lat temu w Polsce , zegarek spieszył na dobę z 4h , namagnesowany prawdopodobnie, wymieniłem, na Planet Ocean , ta chodziła dobrze ale miała solidnego paprocha pod szkłem.

 

Parę dni temu kupowałem nowy zegarek który docelowo ma zastąpić mojego starego seamastera (stary dobry bond) , wybierałem w sumie miedzy nowym ceramicznym seamasterem a tudorem black bayem. Wygrał tudor , moje subiektywne odczucie było takie ,że wyższa jakość jest po jego stronie.

 

Odnośnie wykonania koperty i bransolety lepszej niż 10 lat temu w Bondach , kurcze nie wiem, porównywałem mojego bonda obok nowej ceramiki i jak dla mnie nowa bransoleta jest po prostu gorsza, szorstka , kanciasta, bez uroku. Cała reszta "obudowy" też nie sprawiała wrażenia lepszego niż "10 lat temu" , poza może fajnym bezelem. Oczywiście seamaster to ciągle strasznie fajny zegarek jak dla mnie ale są lepiej wykonane zegarki za pewnie 50% ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś m.in. w salonie Omegi. Wszystkie bezele PO i 300 centrowały, ale za to każdy egzemplarz miał tak spasowaną bransoletę, że między endlinkiem a uszami była szpara rzędu 0.3 - 0.5 mm. Jak mnie to wk...a, że w tych pieniądzach nie są w stanie zrobić tego perfekcyjnie. A obok na półkach Longines, Maurice Lacroix w modelach za 1/3 ceny spasowane tip top. Czy Wy też zauważyliście, że Omega od kilku lat nie przykłada do tego takiej uwagi? Jakoś wykonania koperty i bransolet jest oczywiście lepsza niż 10 lat temu w 300 Bondach i AT, ale samo spasowanie z uszami jest koszmarne w tym budżecie.

 

Ja mam takie szpary w PO, przeczytałem na ten temat internet, oglądałem tysiące zdjęć i niestety jest to już standardem Omegi. 

Na WUS ktoś tłumaczył, że to tak specjalnie w celu łatwiejszego zdejmowania bransolety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się będę niestety pozbywał swojej starej dobrej PO na cal. 2500D i to takiej bez szpar między uszami ;) jakby ktoś coś to śmiało zanim wystawie!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś m.in. w salonie Omegi. Wszystkie bezele PO i 300 centrowały, ale za to każdy egzemplarz miał tak spasowaną bransoletę, że między endlinkiem a uszami była szpara rzędu 0.3 - 0.5 mm. Jak mnie to wk...a, że w tych pieniądzach nie są w stanie zrobić tego perfekcyjnie. A obok na półkach Longines, Maurice Lacroix w modelach za 1/3 ceny spasowane tip top. Czy Wy też zauważyliście, że Omega od kilku lat nie przykłada do tego takiej uwagi? Jakoś wykonania koperty i bransolet jest oczywiście lepsza niż 10 lat temu w 300 Bondach i AT, ale samo spasowanie z uszami jest koszmarne w tym budżecie.

Ja kilka dni temu kupiłem 5 tą już Omegę, PO chrono i nigdy nie mam i nie miałem wcześniej problemów z jakimiś szparami i jakością wykonania wogóle, z jakimiś paprochami etc, a tez jestem szczególarzem i zwracam na detale uwagę. Ta ostatnia ponadto jest perfekcyjnie punktualna i chodzi co do sekundy co mnie bardzo zresztą cieszy :) . Ta którą sprzedaję obecnie, też PO, która jest nota bene na bazarku, również nie ma tego problemu, więc tym bardzie zapraszam do oględzin i zajrzenie do mojej oferty :rolleyes:  

Takie szczeliny są akceptowalne? Nie wiem bo nigdy nie zwracałem uwagi. Poniżej szczeliny wzoru perfekcyjności :D

 

no , tak po prawdzie zdjęcie rolniksa zrobione jest pod kątem, więc nawet gdyby była to na zdjęciu byłoby to niewidoczne, aczkolwiek wiadomo, że rolek jest świetnie wykonany, ale dużo droższy od Omegi - tak czy siak cos za coś. a całe szczęście że z rolków podoba mi się jeden tylko model seadweller deepsea w wersji z niebieską tarczą Cameron, ale cena z kosmosu za zegarek bez komplikacji, a wodoszczelność jej raczej nie usprawiedliwia w żadnej mierze

Byłem dziś m.in. w salonie Omegi. Wszystkie bezele PO i 300 centrowały, ale za to każdy egzemplarz miał tak spasowaną bransoletę, że między endlinkiem a uszami była szpara rzędu 0.3 - 0.5 mm. Jak mnie to wk...a, że w tych pieniądzach nie są w stanie zrobić tego perfekcyjnie. A obok na półkach Longines, Maurice Lacroix w modelach za 1/3 ceny spasowane tip top. Czy Wy też zauważyliście, że Omega od kilku lat nie przykłada do tego takiej uwagi? Jakoś wykonania koperty i bransolet jest oczywiście lepsza niż 10 lat temu w 300 Bondach i AT, ale samo spasowanie z uszami jest koszmarne w tym budżecie.

no ja bym nie powiedział , że Maurycy i Longines sa lepiej wykonane, tak jak Tag z resztą. Wg mnie nieporozumienie. No, ale zawsze można zamiast Omegi wybrać tamte marki jak ktoś woli. Ja bym ich nie kupił osobiście nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma grubą witkę to szpary są mniejsze. Przy chudych łapkach bransa ciągnie w dół maskownice i odstają.

Poza tym w po bezel jest trochę szerszy więc rzuca "cień" i tak się to w oczy nie rzuca. Ale faktycznie jest.

5B0AA1B7-8A5B-4190-BCEC-9FDB5BE8B05D_zps

21026223-366B-4F05-BAC3-19D08CC1D7E6_zps

Edytowane przez _prezesso_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.