Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 

fajny, de Ville? jaki model ? obecny? który rocznik? a z przodka możesz pokazać? gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szczeliny są akceptowalne? Nie wiem bo nigdy nie zwracałem uwagi. Poniżej szczeliny wzoru perfekcyjności :D

 

 

@nicon, po rolku już nic nie będzie takie jak dawniej, hehe

Ja też na to nie zwracałem uwagi przed przygodą z GMT Masterem.

Potem szlag mnie trafiał i trafia nadal, jak najpierw widziałem jakie były szpary w TH Carrerze 1887, a teraz to samo mam, jak spoglądam na SMP.

Niestety w Omegach jest coś na rzeczy, bo obejrzałem też nawet zdjęcia swojej starej PO 2500 i tam aż to się tak nie rzucało w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mc9 dobrze podpowiada :)

 

Bużka wygląda tak :

 

bf221932b8354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcę złapać grubą rybę to trzeba poświęceń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, na co polujesz jeśli można spytać, tez lubię powędkować :-)

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie szpary w PO, przeczytałem na ten temat internet, oglądałem tysiące zdjęć i niestety jest to już standardem Omegi. 

Na WUS ktoś tłumaczył, że to tak specjalnie w celu łatwiejszego zdejmowania bransolety...

W moich Omegach też jest minimalny luz ale na pewno nie 0.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda Zenitha, a Omega jest piękna - też szkoda, ale powodzenia, choć osobiście wolałbym VC, a AP biały ładniejszy od czarnego

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych bransoletkach nie ma szczelin. Spróbuj ją ruszyć lewo prawo, nie drgnie. Kanty są tak obrabiane pod skosem. Tak jest i u mnie co daje wrażenie jakby była tam mikroszczelina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lewo prawo i owszem nie ma. Ale góra dół - jak poruszasz to "lata" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 9 Maja- VE Day.,Pierwszy i jedyny model Omegi dla US Army.,Zegarki zostały zamówione w 1944 roku kiedy rząd zwolnił amerykańskich producentów zegarków z produkcji na potrzeby wojenne, .,Firma Omega dostała zamówienie,gdyż nigdy nie zaopatrywała w zegarki nazistów., Według muzeum Omegi  wyprodukowano 10 000 szt tych zegarków ref.2384 i ref.2179 w kopertach stalowych z zakręcanymi deklami.,Mechanizmy 30T2 SC.,Pomimo napisu US Army zegarki te przeznaczone były dla amerykańskich pilotów-w latach 1941-1947 lotnictwo należało do armii US Army Air Force.,     Informacje z archiwum Omegi :

Caliber # 30 T2 SC; 16 jewels; special high precision adjustment of the movement (like a chronometer), Central sweep-second hand.
DIAL:
Silvered with luminous Arabic hour markers (radium), "railway" minute track, "skeleton" hands and Swiss-Made between 5 and 7 O'clock.
CRYSTAL:
Hesalite (unbreakable).
BRACELET:
Leather (this was replaced a long time ago).
CASE:
Stainless Steel, screw-in, full metal, round 35mm (29 mm dial opening)
WATER RESISTANCE: 
30 Meters
FUNCTIONS:
Chronometer
OTHER INFORMATION:


This watch style - based on reference # 2384 - has been delivered to the US Army in a limited quantity of 10,000 units, during spring of 1945. It bears a "US Army" engraving on the outside case back.  

post-67292-0-58972700-1494370263_thumb.jpg

post-67292-0-90963900-1494370297_thumb.jpg

post-67292-0-17382100-1494370328_thumb.jpg

post-67292-0-28069100-1494370356_thumb.jpg

post-67292-0-04457200-1494370405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Dzisiaj 9 Maja- VE Day. ... Firma Omega dostała zamówienie,gdyż nigdy nie zaopatrywała w zegarki nazistów.

Pozwolę zamieścić pewien cytat:

magicznych nazistów wymyślono, genialnie zresztą, za czasów kanclerza Adenauera, by odium winy za zbrodnie zdjąć z niemieckiego narodu. […] Nie ma zbrodni niemieckich, są nazistowskie.

A żeby nie było OT, to sposób umieszczenia cyfr na tarczy jest IMHO bardzo "pokrętny" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@mayor, bardzo fajny wpis - krótki a kompleksowy, dzięki.

 

Jak działa archiwum Omegii? Jeśli jest pod ogólniedostępnym linkiem to podzieliłbyś się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam... zrobione na kolanie :D

 

gallery_65341_3161_1018126.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście że taki Speedmaster istnieje i nie pochodzi w całości z ChRL? Ja się dzisiaj dowiedziałem.

Czytałem wczoraj o nim. Dla mnie brzydal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowana seria czy pojedynczy egzemplarz? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Czuć piniondz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim można lecieć na Marsa ;) tylko te maskownice też chyba Chińczycy robili dla Chińczyków  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może gdzie kupię  metalowe tubki do których wchodzą piny w bransolecie Seamastera 300 , wersja bond z falami na tarczy. 

 

Lata temu jak kupiłem zegarek to w wielkim podnieceniu skracałem bransoleta i oczywiście zgubiłem z 2 sztuki tych tubek , bo nawet nie wiedziałem o ich istnieniu. Teraz zastanawiam się nad sprzedażą albo zamianą tego zegarka i chciałbym to wszystko skompletować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może gdzie kupię metalowe tubki do których wchodzą piny w bransolecie Seamastera 300 , wersja bond z falami na tarczy.

Poszukaj na ebayu lub zamówienie w SGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc, widzę na ebay są takie rzeczy w UK i US. Pewnie tak będzie szybciej i taniej niż poprzez polskie AD lub SGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poniżej pierwszy lepszy przykład z sieci (szpara przy dolnym prawym uchu).

 

 

 

Nie wydaje mi się, że taka szpara jest z jednej strony a z drugiej przylega. W tym przypadku to kwestia zdjęcia i padającego cienia.

Z ciekawości zerknąłem na moje Omegi ale tu wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.