Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o zdjęcie na nadgarstku;)

  

W dniu 21.07.2023 o 10:59, rads napisał(-a):

AD01EE1E-70FE-4DCE-83B9-A54740966205.thumb.jpeg.0c882ef3a32b8431639de9e1e54629cb.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2023 o 11:50, rads napisał(-a):

Nie rozumiem, co tak szokuje Cię w grubości tego zegarka. Pomijając szkło, to koperta ma grubość standardowego garniturowca. Szanuję jednak Twoje zdanie 

Świetne zdjęcia porównawcze. Co do grubości klasycznego garniturowca, to ja osobiście wolę klasykę Longinesa poniżej 10mm... 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Co do grubości klasycznego garniturowca, to ja osobiście wolę klasykę Longinesa poniżej 10mm... 

 

Masz rację. Niech więc będzie "koszulowca" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, 11radekw napisał(-a):

Jaka to referencja?


L2.826.4.53.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Nowy Conquest Heritage ma być dostępny w rozmiarze 38mm i 40mm. W obu wariantach szkło szafirowe.

 

 

 

Jako psychofan (niegroźny) tego modelu wypowiem się. Pierwsze wrażenie - jest zbyt masywnie wokół tarczy, z powodu szerokiego bezela i dużych uszu/uch. Wygląda to nawet ciężej niż w Omedze 1948. Wskazówki sekundnika za długie. Jest więc pokusa, by skrytykować Longinesa za majstrowanie przy projekcie nieomal doskonałym (wizualnie), ale na pewno warto jednak poczekać na zdjęcia na żywo. Na pewno będzie tu lepszy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

Na pewno będzie tu lepszy mechanizm.


To jedyne spostrzeżenie, z którym bym polemizował 😉 L633.5 / ETA 2824-2 to doskonały mechanizm - istniejący niemalże w niezmienionej formie od lat 1970-tych, gdy wciąż królowały zegarki mechaniczne. Od lat 1990-tych (80-tych?) kojarzy się nierozerwalnie z tym modelem zegarka i jego ewentualna zamiana na L888 w tym konkretnym przypadku to dla mnie zbędna unifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2023 o 10:57, Jan napisał(-a):

mnie się podoba ale z longinesem mam ostatnio tak że maja super projekty i zawsze jakieś 1 ale. Raz uszy za długie, raz koronka za wielka, raz chapter ring za szeroki :D

Jakoś lepiej proporcje dobierali w modelach archiwalnych na których teraz bazują.

 

W nowym wszystko ok i chętnie zobaczę na żywo, ale mógłbym się czepić (po renderach) że mała sekunda mogła by mieć nieco mniejszą średnicę.  W poprzedniej wersji mówiłem że dodanie małej sekundy to by było coś więc teraz nie mogę przesadzać ;)

Za duże/grube się zrobiły, coś jak Omegi w ostatnich latach. Co wyjdzie nowy, to wygląda super… do czasu przymiarki, gdy okazuje się, że tylko na gorylą łapę. Nie urażając goryli. 😁


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):


To jedyne spostrzeżenie, z którym bym polemizował 😉 L633.5 / ETA 2824-2 to doskonały mechanizm - istniejący niemalże w niezmienionej formie od lat 1970-tych, gdy wciąż królowały zegarki mechaniczne. Od lat 1990-tych (80-tych?) kojarzy się nierozerwalnie z tym modelem zegarka i jego ewentualna zamiana na L888 w tym konkretnym przypadku to dla mnie zbędna unifikacja.

 

Rzeczywiście, niezawodność 2824-2 jest niemal przysłowiowa. Może tylko dłuższa rezerwa chodu by się przydała.

 

A wracając do nowości - czy mi się wydaje, że na renderze czarnej wersji wskazówki i indeksy mają odcień różowego złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te nowe Conquest Heritage i niestety, ale serce mi szybciej nie bije. Za szeroka luneta. Taki za bardzo „pulchny”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

L888.5 w wersji bez daty.

Jak się produkuje około dwóch milionów sztuk zegarków rocznie to unifikacja jest na plus z punktu widzenia producenta.

Zdjęć czarnego nie widziałem, ale może tak być.

No mnie też szybciej nie bije, a czekałem na wersję bez daty... 

 

Szafir, L888.5, wersji 35mm przybyły 3mm i cena skoczyła do 2950 euro.

 

Chętnie przymierzę, ale zdecydowanie bardziej przemawia do mnie (przynajmniej ze zdjęć i renderów) nowy Master łososiowy z małą sekundą... i do tego katalogowo jest tańszy.

 

Wodoszczelność podwyższona do 50M. To zdecydowanie dobry krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2023 o 17:34, AK&AK napisał(-a):

Nowy Conquest Heritage ma być dostępny w rozmiarze 38mm i 40mm. W obu wariantach szkło szafirowe.

IMG_20230728_172122.jpg

IMG_20230728_172106.jpg

Jeśli nie traktuje się tego zegarka jako garniturowca tylko jako EDC w vintydżowym klimacie to zrobi robotę. Tak jak Seamaster 1948. Aktualnie dostępna wersja poza nieszczęsną data na 12 jest albo za mała 35 albo za duża 40.
38 to idealny rozmiar dla reedycji klasycznych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.