Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Picy napisał(-a):

 

 

Dzięki panowie. Jest kozacki. 
 

IMG_0101.jpeg

 

3 godziny temu, Picy napisał(-a):

No chwile czasu mam to napisze kilka słów. 

Po pierwsze mialem swego czasu LLD 42mm wiec spróbuje się odnieść do starej wersji. Co prawda tego nie mam nawet doby ale mogę napisać co mnie przekonało. Jednak ta wersja jest droższa od wersji 42. 

1. Rozmiar. To główny powód dla którego sprzedałem starą wersje. Wersja 42 przekręcała mi się na nadgarstki i mnie męczyła. Co patrzyłem na zegarek musiałem ją poprawiać. Tutaj jest idealnie, ale nie tylko ze względu na mniejszy rozmiar ale całkowicie przeprojektowane uszy. Są "normalne". Nie są długie a przez to i proporcje koperty są w mojej ocenie lepsze. 

2. Indeksy i ich kolor. Indeksy są nakładane, są bardzo niskie ale przez to zyskuje tarcza. Zwłaszcza pod kątem i w gorszym oświetleniu. Nie jest to coś co widać tak odrazu ale smaczek się pojawia w momencie kiedy wersja 42 traciła. Kolor indeksów nie jest biały. Jest delikatnie idący w beż, zdecydowanie mniej niż w wersji 42 ale w zależności od światła jest mniej lub bardziej beżowy. Nie przypominam sobie tego w wersji 42, tam raczej był stały kolor (ale mogę się mylić). Na początku nie byłem pewien która wersja mi bardziej podchodzi. Chyba ta nowa, chociaż sam nie wiem. Co do koloru obie wersje są świetne. 

3. Brak daty :). To drugi powód sprzedania wersji 42. Mam trochę zboczenie jeśli chodzi o datę, musi być spójna lub nie być jej wcale. No i muszę powiedzieć że mojej wersji 42 nie dość że mnie denerwowała bo psuła dla mnie całokształt to delikatnie różniła się kolorem od indeksów. 

4. Szczotkowanie. Boki koperty są szczotkowane i podoba mi się to. Tyle :)

5. Szkło. Jak go przymierzyłem zrobiłem wielkie oczy. Pomyślałem że coś zrobili ze szkłem bo go kompletnie nie widać. No i później wyczytałem że on ma AR po obu stronach. Piękny efekt. Kiedyś takie szkła mnie martwiły, zawsze bałem się porysowanego AR. Od czasu jak mam Sinn U50 doceniam takie rozwiązanie. Super efekt! 

6. Wskazówki w nowej wersji bardziej mi podchodzą ale to rzecz gustu. 

7. Bransoleta. Jest świetna. Dobrze regulowana i super wykonana. Jest bardzo wizualnie lekka co dobrze komponuje się z wielkością koperty. Do tego bardzo wygodna ale ryż ma to już do siebie. Szczotkowanie koperty jest bardzo spójne ze szczotkowaną bransolety.

8. Mechanizm. Bałem się że Longines pójdzie po bandzie i data będzie pod tarczą. Miłe zaskoczenie że koronka chodzi tylko na raz. Nie ma przejścia na zmianę daty. Sami wiecie że potrafią iść na skróty ale tutaj nie. No i jest to chronometr. 

 

Reasumując trochę rozumiem podniesienie ceny. Jest to napewno lepiej dopracowany zegarek i pod kątem wizualnym jak i mechanicznym. Ujął mnie właśnie tym że wszystko co mi nie pasowało w wersji 42 zostało poprawione. Poza zmianami które opisałem dalej ma swój niepowtarzalny klimat klasycznego LLD. 

IMG_0103.jpeg

 

 

Dzięki, 20% to max a i ciężkie rozmowy były. Cały czas słyszałem że to nowość :) 

 

Gratulacje! Świetnie wygląda i fajna recenzja. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Depipi napisał(-a):

Było, wrzucałem kilka dni temu w wątku z nowościami. 🙈

Też czekam co pokażą. 👌

Gratulacje, przetarłeś szlak. 😃💪


Myślałem, że przeciek co będzie a to tyle, co i ja wiem 😆

 

IMG_3271.thumb.jpeg.0451785484fd13946389867154ff4626.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Picy napisał(-a):

 

 

Dzięki panowie. Jest kozacki. 
 

IMG_0101.jpeg

Gratulacje niech cieszy jak najdłużej :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Jubitomie.
Ło matko, co ten longin, ceny jak tudor dopasowanie paska gorzej niz w seiko..

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Picy napisał(-a):

 

 

Dzięki panowie. Jest kozacki. 
 

IMG_0101.jpeg

 

No u Ciebie wygląda dobrze. U mnie na ręce tak wygląda moja wersja 42mm. Dla mnie za mały i to pomimo tego że ostatnio szukam małego zegarka. Ale jednak to nie będzie chyba ten. Choć brak daty bardzo mnie kusi. W każdym razie gratulacje bo u Ciebie wygląda jak najbardziej na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Picy napisał(-a):

Co do indeksów o których pisałem wcześniej. Wygląda to mniej więcej tak ale trudno to uchwycić na fotce i trzeba trochę suwakami pomachać aby to wyszło. Stąd dziwne kolory. 

IMG_0116.jpeg

Oglądałeś, przymierzales wersję z niebieską tarczą? Jak ona się prezentuje na żywo bo na zdjęciach to taka jasno niebieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamietam czy pasek jest zwezany, ale wydaje mi sie ze tak
Co do niebieskiej wersji - ja ogladalem i imo jest tak mdla i nijaka ze kompletnie nie pasuje do tego modelu, dobrze ze mialem dla porownania czarna wersje bo bym o nim zapomnial a tak to siedzi w glowie ;)4a19ae892a0ed0bad01a895c988c419a.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Niestety nie pamietam czy pasek jest zwezany, ale wydaje mi sie ze tak
Co do niebieskiej wersji - ja ogladalem i imo jest tak mdla i nijaka ze kompletnie nie pasuje do tego modelu, dobrze ze mialem dla porownania czarna wersje bo bym o nim zapomnial a tak to siedzi w glowie ;)4a19ae892a0ed0bad01a895c988c419a.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie ten niebieski jest taki mdły, nieciekawy powiedziałbym mało morski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle mi sie nie podobal ze jak widac nawet szkielka nie przetarlem bo pani w sklepie bylo wszytsko jedno jak go bierze w lapy

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich wyliczeń 19 760 zł nie licząc kosztów wysyłki. 😶

No ale edycja limitowana + tytan. 🤷

IMG_20231205_152551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Picy napisał(-a):

Co do indeksów o których pisałem wcześniej. Wygląda to mniej więcej tak ale trudno to uchwycić na fotce i trzeba trochę suwakami pomachać aby to wyszło. Stąd dziwne kolory. 

IMG_0116.jpeg

 

Taki dwukolorowy byłby niezły. Chapter ring czarny, środek niebieski, ale nie gryzący, tylko taki spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Depipi napisał(-a):

To jest chyba ta grudniowa nowość. 🤔

Screenshot_2023-12-05-14-54-49-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Taki dużo ładniejszy Tudor BB Pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MacSen napisał(-a):

Taki dużo ładniejszy Tudor BB Pro. 

Mi się tylko nie podoba obecność drugiej wskazówki ale to pewnie przez to, że do niczego jej nie potrzebuję. 🙃

Wizualnie piękny. 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jest jeszcze bardziej klockowaty od bb pro

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kingcrimson napisał(-a):

Oglądałeś, przymierzales wersję z niebieską tarczą? Jak ona się prezentuje na żywo bo na zdjęciach to taka jasno niebieska.


Nie. Niebieskiego nie widziałem ale chciałem czarnego takiego klasycznego 😀

 

18 godzin temu, Depipi napisał(-a):

@Picy jaki masz obwód i szerokość nadgarstka?


17-17,5. Szerokości nigdy nie mierzyłem. 
 

 

Edit: 

to kilka dni sobie pospamuje 😀

IMG_0126.jpeg

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.