Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem, że nie warto bo sam mam na niego chęć. Alternatywą jest TAG Carrera Cal5. 

Kup załóż pasek i pokaż zdjęcia. 

A bransoletka rzeczywiscie super wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powiem, że nie warto bo sam mam na niego chęć. Alternatywą jest TAG Carrera Cal5. 
Kup załóż pasek i pokaż zdjęcia. 
A bransoletka rzeczywiscie super wygodna.

Hehe, mam kilka sztuk cal. 5 w obserwowanych
Oczywiście starszych ref., bo ten zegarek nie jest wart kilkunastu tysi. Ale już 5-6k PLN - czemu nie.
Natomiast na pasek tak czy inaczej szybko nie trafi. Zegarków do noszenia na pasku ci u mnie dostatek….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2024 o 10:32, Picy napisał(-a):

Dzisiaj strzała. 

IMG_0523.jpeg

 

Piękny pasek! Gdzie kupiłeś, jeśli można się dowiedzieć. Posiadam ten zegarek i chcę kupić do niego jakieś paski, bo ten oryginalny, longinesowy jakiś taki nieprzekonujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Świętami mogłem kupić za 9900 Cal5 39mm na bransolecie. Pani już chciała pakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

Od ostatniej przymiarki chodzi mi mocno po głowie. Ten lub czarny. Jest spory, ale w sumie robiłby i mnie za zegarek sportowy, więc… bransa bardzo wygodna, look spoko.

I teraz prośba o pomoc: mianowicie napiszcie mi proszę Koledzy, dlaczego nie warto?

ae5b40e0fd78d5d2088d5cf66238a041.jpg

Nie chyba tylko dlatego, że tanio już było chociaż po rabatach wyjdzie trochę ponad 8k 😀. Bardzo ładny zegarek trochę szkoda, że nie dali szybkiego wypinania bransolety bo sama bransoleta wygląda ok no i nie ma regulacji na zapięciu . Większość koperty jest polerowana i będzie szybko łapał rysy ale jak to nie przeszkadza to mega zegarek. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chyba tylko dlatego, że tanio już było chociaż po rabatach wyjdzie trochę ponad 8k . Bardzo ładny zegarek trochę szkoda, że nie dali szybkiego wypinania bransolety bo sama bransoleta wygląda ok no i nie ma regulacji na zapięciu . Większość koperty jest polerowana i będzie szybko łapał rysy ale jak to nie przeszkadza to mega zegarek. 

Dzięki za passus z szybkim łapaniem rys - chociaż tu trochę pomogłeś

Więcej niż 8k, z ewentualnym lekkim hakiem, za niego nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem kupic Conquesta, tez rozwazalem Carrere cl.5, ale w ostatniej chwili wyskoczyl Zulu 39 mm.

 

Co do Conquesta i minusow? Nie wydaje Ci sie, ze bransoleta jest zbyt delikatna i mocno sie zweza? L2l tez dosyc spory. A moze pojawi sie wersja 39 mm? 

 

Wiecej grzechow nie pamietam. Bierz, bo to fajny zegarek :), ale potargowac trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Groch napisał(-a):

 

Piękny pasek! Gdzie kupiłeś, jeśli można się dowiedzieć. Posiadam ten zegarek i chcę kupić do niego jakieś paski, bo ten oryginalny, longinesowy jakiś taki nieprzekonujący...

Dziękuję. Pasek jest genialny a szyty u kolegi  @eye_lip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mialem kupic Conquesta, tez rozwazalem Carrere cl.5, ale w ostatniej chwili wyskoczyl Zulu 39 mm.
 
Co do Conquesta i minusow? Nie wydaje Ci sie, ze bransoleta jest zbyt delikatna i mocno sie zweza? L2l tez dosyc spory. A moze pojawi sie wersja 39 mm? 
 
Wiecej grzechow nie pamietam. Bierz, bo to fajny zegarek , ale potargowac trzeba 

Dzięki. Zulu to bardzo fajny zegarek, ale jak dla mnie za dużo się w nim dzieje. Zastanawiam się jeszcze nad zwykłym Spiritem, ale chyba przeszkadzają mi indeksy arabskie…
Gdyby Conquest miał kopertę Spirita (przede wszystkim ucha) to pewnie już bym go miał.

Bransoleta - tak - jest delikatna. Ale przez to jaka wygodna

Oczekiwanie na mniejszy rozmiar może być tym, co mnie faktycznie powstrzymuje przed zakupem Conquesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafi napisał(-a):

Od ostatniej przymiarki chodzi mi mocno po głowie. Ten lub czarny. Jest spory, ale w sumie robiłby i mnie za zegarek sportowy, więc… bransa bardzo wygodna, look spoko.

I teraz prośba o pomoc: mianowicie napiszcie mi proszę Koledzy, dlaczego nie warto?

ae5b40e0fd78d5d2088d5cf66238a041.jpg

Dlaczego nie warto? 

Nowy Conquest jest fajny, ale jednak tylko fajny. Stary był brzydki, ale miał mnóstwo charakteru. Jak się komuś podoba to ma świetny i nietuzinkowy zegarek (cyfry na tarczy, koronka itp.). 

Nowemu jak usuniesz nazwę z tarczy to będzie jak każdy inny Hugo Boss czy Tommy Hilfiger 😉

 

9 godzin temu, pawelll napisał(-a):

Nie powiem, że nie warto bo sam mam na niego chęć. Alternatywą jest TAG Carrera Cal5. 

Kup załóż pasek i pokaż zdjęcia. 

A bransoletka rzeczywiscie super wygodna.

Carrera tak - ale tylko chrono! 

Trójwskazówkowce powinni usunąć z portfolio i zastąpić je jakimś nowym modelem... 

 

Godzinę temu, rafi napisał(-a):


Dzięki. Zulu to bardzo fajny zegarek, ale jak dla mnie za dużo się w nim dzieje. Zastanawiam się jeszcze nad zwykłym Spiritem, ale chyba przeszkadzają mi indeksy arabskie…
Gdyby Conquest miał kopertę Spirita (przede wszystkim ucha) to pewnie już bym go miał.

 

Heh a ja właśnie zdecydowałem się na Spirita ZuluTime głównie ze względu na cyfry arabskie 🙂

Większość GMT z obrotowym bezelem jest jednak w mocnym nurkowym stylu..


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy Conquest jest fajny, ale jednak tylko fajny. Stary był brzydki, ale miał mnóstwo charakteru. Jak się komuś podoba to ma świetny i nietuzinkowy zegarek (cyfry na tarczy, koronka itp.). 
Nowemu jak usuniesz nazwę z tarczy to będzie jak każdy inny Hugo Boss czy Tommy Hilfiger 
 



Teraz to już prowokujesz, Panie Łukaszu

Longines, to Longines, i to czuć absolutnie jeśli chodzi o jakość wykonania Conquesta.
Tarcza co prawda ma mniej charakteru od poprzednika, ale za to jest o niebo ładniejsza. Natomiast koperta ma swój charakter. Do tego bransa jest mega wygodna.

No ale w sumie chciałeś pomóc, więc spoko, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 22:57, rafi napisał(-a):

I teraz prośba o pomoc: mianowicie napiszcie mi proszę Koledzy, dlaczego nie warto?

Jak już szukamy wad, to luma. Skoro ma robić za zegarek sportowy, to dobra luma nie zaszkodzi...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafi napisał(-a):

Czarny na nadgarstku 17.5cm (jak mój).
Przyznacie, że wygląda beznadziejnie, prawda? 🥹

(Fotka z IG, od watch.tommy).

Nie potrafię odzobaczyć tych brakujących "kropek" przy indeksach 3 i 9. Właściwie to mogli ich nigdzie nie dawać, tylko zrobić normalnie lumę w indeksach. Do tego mogli przy uszach podebrać więcej materiału, to cały projekt byłby wizualnie lżejszy. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na 39
 


Moja racjonalna strona podpowiada to samo
Problem w tym, że w ostatnim roku pozbyłem się dwóch zegarków, przy dobrym wietrze za chwilę sprzedam trzeci. Od ponad roku nie kupiłem żadnego (G nie liczę) i trochę mnie już nosi.

Dodatkowo zastanawiam się, czy uda im się ładnie zmniejszyć ten zegarek. Bo np. w damce proporcje są skopane lekko. Poprzedni hydroconquest w wersji 39 też wygląda słabo. Z drugiej strony Spirity ładnie wyskalowali.

Nie potrafię odzobaczyć tych brakujących "kropek" przy indeksach 3 i 9. Właściwie to mogli ich nigdzie nie dawać, tylko zrobić normalnie lumę w indeksach. Do tego mogli przy uszach podebrać więcej materiału, to cały projekt byłby wizualnie lżejszy. 


O tych kropkach już chyba kiedyś pisaliśmy. Użytkowo IMO ma to sens. Mi to nie przeszkadza. Z drugiej strony rozumiem, że jak Tobie przeszkadza, to już jest raczej nie do przeskoczenia. Co do uszu się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jogi napisał(-a):

Nie potrafię odzobaczyć tych brakujących "kropek" przy indeksach 3 i 9. Właściwie to mogli ich nigdzie nie dawać, tylko zrobić normalnie lumę w indeksach. Do tego mogli przy uszach podebrać więcej materiału, to cały projekt byłby wizualnie lżejszy. 

 

Kropek nie ma, ale wygląda, jakby była luma na indeksach 3, 6, 9 i 12. Zamiast kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Kropek nie ma, ale wygląda, jakby była luma na indeksach 3, 6, 9 i 12. Zamiast kropek.

Jest tak, jak piszesz. Po prostu na 3,6,19,12 lumy jest więcej, bo właśnie jest na indeksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Kropek nie ma, ale wygląda, jakby była luma na indeksach 3, 6, 9 i 12. Zamiast kropek.

Wiem, dlatego napisałem, że mogli z nich zrezygnować i zrobić normalnie lumę w indeksach.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


Teraz to już prowokujesz, Panie Łukaszu emoji6.png

Longines, to Longines, i to czuć absolutnie jeśli chodzi o jakość wykonania Conquesta.
Tarcza co prawda ma mniej charakteru od poprzednika, ale za to jest o niebo ładniejsza. Natomiast koperta ma swój charakter. Do tego bransa jest mega wygodna.

No ale w sumie chciałeś pomóc, więc spoko, dzięki emoji6.png

 

Chciałeś to masz :P

I zgadzam się - tarcza i koperta są zdecydowanie ładniejsze niż u poprzednika. Jakbym miał kupować, to właśnie nowego 🙂

Aha i kolejne argument przeciw. Masz już jednego Longinesa. Co za dużo to nie zdrowo 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.01.2024 o 22:00, Edmund Exley napisał(-a):

 

Ten chrono wydaje mi się (zaznaczę jednak, że nigdy nie oglądałem na żywo) trochę... bez wyrazu. Podejrzewam, że wskazówki na żywo mogą być mało wyraźne. Ma go u nas ktoś? Natomiast ten nowy Conquest jest jednak jakiś taki "uwodzicielski". Nawet sobie na tapetę w domowym komputerze ustawiłem jedno ze zdjęć ;) Co mi się w nim mniej podoba, to dość mocno obudowane okienko daty (ale zdaje się, że w pierwowzorze było podobnie) i jednak ten przeszklony dekiel. No bo po całym dniu miłośnik Conquestów Heritage lubi sobie popatrzeć np. na coś takiego:

 

aDSC05362.thumb.JPG.8b23df853c51fd369ee269676c3643ea.JPG

 

To pięknie ponownie pokazuje jak gusta są różne. 🙂 Mi to chrono bardziej "podchodzi". Ale widziałem tego Conquesta na żywo i może dlatego mam taką opinię. Conquest bardzo ładny ale jednak nie na takie pieniądze. Zgadzam się natomiast że pełne dekle są bardzo fajne, a takie jak pokazałeś tego Conqesta, to najfajniesze.  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 22:57, rafi napisał(-a):

Od ostatniej przymiarki chodzi mi mocno po głowie. Ten lub czarny. Jest spory, ale w sumie robiłby i mnie za zegarek sportowy, więc… bransa bardzo wygodna, look spoko.

I teraz prośba o pomoc: mianowicie napiszcie mi proszę Koledzy, dlaczego nie warto?

ae5b40e0fd78d5d2088d5cf66238a041.jpg

 

Jest bardzo dobrze wykonany, niezły mechanizm, zapewne wygodny, ale nie wyróżnia się niczym charakterystycznym spośród wielu innych. Brak mu charakteru. Po prostu zwykły zegarek. Ale niektórym właśnie to odpowiada, więc nie mówię, że nie warto ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240129_092653.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rafi napisał(-a):

Czarny na nadgarstku 17.5cm (jak mój).
Przyznacie, że wygląda beznadziejnie, prawda? 🥹

a2c69a9bbe66733c4bd9f0bf0b354486.jpg

(Fotka z IG, od watch.tommy).

 

Zgadza się wygląda bardzo fajnie IMO :)

 

Jest na tyle spokojny i spójny, że aż intrygujący. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.