Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

14 minut temu, Krathor napisał:

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...

Na tarczy w wersji niebieskiej nie ma lumy.

22 minuty temu, Krathor napisał:

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...

Zdjęcie net. Jak widać Tissot wie, jak zrobić zegarek typu "casual elegance". Parę modeli Longines w tej stylistyce (jak np. wspomniany parę stron wcześniej Conquest Classic) też ma lumę na wskazówkach. Pewnie nikt nie zrozumie o co w tym chodzi. Może o to, aby nie robić wewnętrznej konkurencji z HC przy tym samym poziomie wodoszczelności? To bez sensu, ale ktoś taką decyzję podjął i jakaś idea mu w tym przyświecała.

Tissot-Gentleman-Silicium-T127-407-11-041-00-Plec-Produkt-meski.jpg.7ea21e8dd990421a9329542dc83134c9.jpg

Jak napalony bylem na Tissot Gentlemana i na papierze wszystko gra - na zywo jakos traci troche.

To nadal fajny zegarek ale po recenzjach i zdjeciach w necie spodziewalem sie nei wiem czego... a tu jest po prostu ok.

Rzeczywiście trudno stwierdzić, co jest przyczyną braku  lumy. Przychylam się do wersji, iż chodziło o to aby Conquest różnił się bardziej od Hydroconquest'a.  Wolałbym, aby luma była, natomiast jej brak, to nie jest jakaś wielka wada tego zegarka. Tak naprawdę rzadko jest ona, przynajmniej mi, potrzebna. Najlepsza luma jest i tak w Seiko😉 

Edited by Scapin

32 minuty temu, cordi7 napisał:

Jak napalony bylem na Tissot Gentlemana i na papierze wszystko gra - na zywo jakos traci troche.

To nadal fajny zegarek ale po recenzjach i zdjeciach w necie spodziewalem sie nei wiem czego... a tu jest po prostu ok.

Miałem to samo z tissot heritage 1973.

Świetne fotki, oczarowny byłem a jak dostałem go w ręce to... słabo. Jakoś... sam nie wiem czego mu brakowało. Jakiś zabawkowy taki. Po prostu nie. A juz na pewno nie za te pieniądze. Szkoda bo na zdjęciach wciąż bardzo mi sie podoba.

Kurczę..  ja jednak wolałbym sprawdzić to na żywo,  bo jak dla mnie wygląda to na jakiś błąd w opisie . Te same modele , różnią się jedynie kolorem a w jednym jest luma , w drugim nie . 

Błędy zdarzają się najlepszym , jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany , a luma jest dla niego istotnym aspektem , to lepiej iść i sprawdzić,  niż potem mieć problem. 

Myślę, że to rozsądna propozycja - najlepiej sprawdzić osobiście. A przy okazji także intensywność tej lumy.

Edited by Scapin

Jeśli ktoś miałby taką opcję,  żeby sprawdzić,  to wręcz trzeba . Po prostu zastanawia mnie ta rozbieżność.  Dziwna byłaby to polityka dawać w jednym kolorze lumę,  a w drugim nie . Dlatego lepiej chuchać na zimne  ;)

Tak, to dziwne, chyba, że będą sukcesywnie wprowadzać lumę w pozostałej kolorystyce tarcz, a poprzednie modele zdejmować z oferty.

4 godziny temu, ArtiP napisał:

Kurczę..  ja jednak wolałbym sprawdzić to na żywo,  bo jak dla mnie wygląda to na jakiś błąd w opisie . Te same modele , różnią się jedynie kolorem a w jednym jest luma , w drugim nie .

To nie błąd, luma jest na żywo. Widać ją na tym filmiku (wklejam link ustawiony od właściwego momentu).

Edited by rads

Dziwny zabieg Longinesa  , ale dzięki za info , bo teraz wiadomo , że tak po prostu jest i tyle :)

L3.776.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 39mm

L3.777.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 41mm

L3.778.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 43mm

12 minut temu, ArtiP napisał:

Dziwny zabieg Longinesa  , ale dzięki za info , bo teraz wiadomo , że tak po prostu jest i tyle :)

Bo niebieski, rozumiesz Pan, jest drogi Panie dzienny, a czarny, Pan rozumiesz, jest Panie nocny 🤣 

Edited by rads

5 minut temu, rads napisał:

L3.776.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 39mm

L3.777.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 41mm

L3.778.5.58.6 - czarna tarcza z lumą, bransoleta, 43mm

Bo niebieski, rozumiesz Pan, jest drogi Panie dzienny, a czarny, Pan rozumiesz, jest Panie nocny 🤣 

Potrafisz człowiekowi humor poprawić  😁😂Logika jak najbardziej słuszna 👍

😛😂

Bo to nie jest logika, ale LoNgika, czyli loNginesowa logika rodem z Saint-Imier 😂 Bardzo zresztą życiowa. Otóż - niczym w prawdziwym życiu - nie można mieć wszystkiego naraz... Chcesz piękną, "hipnotyzującą", niebieską tarczę? Oddawaj lumę na wskazówkach 😄 Chcesz mieć lumę? Oddawaj niebieską tarczę, a w zamian bierz nudną czarną. Chcesz mieć i lumę i ciekawą tarczę (Conquest Classic)? Oddawaj wodoszczelność! Rysuje Ci się bezel? Chcesz mieć ceramiczny w Conqueście? Oddawaj automat i bierz kwarca 😜

Edited by rads

6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Parę szybkich pstryków w samochodzie, w oczekiwaniu na córkę przed jej szkołą.  ;)

Tak chropowatość tarczy przywodzi na myśl asfalt lub żużel, jest po prostu genialna 😉