Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

2 minuty temu, arckx napisał:

Przełożyć wskazówki od classica 😉

Conquest Classic do upolowania (np. Jubiton) z 30 % upustem co sprawia, że jego cena bardzo niebezpiecznie zbliża się do ceny bohatera tego wątku.

To może tak, kupić Classica i przełożyć do niego zakręcaną koronkę i uszczelki na WR 30 bar z niebieskiego Conquesta 😜😄 Cena naprawdę spoko, jest nad czym myśleć.

52 minuty temu, Edmund Exley napisał:

Kiedyś też przymierzałem - bardzo wygodny, super wodoszczelność, piękna tarcza, ale niestety dla mnie ma jeden dość spory mankament - brak substancji luminescencyjnej na wskazówkach. Pisałem już o tym 100 razy, ale naprawdę uważam to za wzorniczą pomyłkę Longinesa. Bo po pierwsze utrudnia odczyt w wielu przypadkach, a po drugie - te wskazówki są dość grube, więc nawet jak są widoczne, to ich wyprofilowanie się "zlewa" i wyglądają jak surowe blachy (podobnie jak w jednej z wersji Reverso). 

Pelna zgoda, ten zegarek jest w klimatach EDC, ktory przetrwa wszystko i az sie prosi o lume. Nie mowie, ze ma sie swiecic jak Zelos czy Phoibos ale jednak w moim odczuciu pasowaloby to do jego charakteru i podnioslo walory uzytkowe.

1 minutę temu, Scapin napisał:

A dziękuję, to prezent od żony😊

Słuchaj, to ja może źle się za to zabieram. Może najpierw trzeba poszukać żony, a sprawa zegarka rozwiąże się sama? 🤣

Może...Z tymże u mnie to była 20 rocznica ślubu😂. Ale totalna niespodzianka, prezent nie był ze mną w ogóle konsultowany. Po tylu latach żona zna jednak mój gust😊

1 minutę temu, arckx napisał:

za drogo ci ten zegarek wtedy wyjdzie 😁

Trzeba rozważyć plusy i minusy takiego rozwiązania😁

3 minuty temu, arckx napisał:

za drogo ci ten zegarek wtedy wyjdzie 😁

1 minutę temu, Scapin napisał:

Trzeba rozważyć plusy i minusy takiego rozwiązania😁

Aaaa, czyli to nie takie proste... 😂

Święte słowa. Powiedz, czy ciężar tego Conquesta przy 43mm Ci nie przeszkadza na co dzień?

Nie przeszkadza. Tylko, że ja wolę cięższe zegarki i raczej większe, mimo, iż mam raczej szczupły nadgarstek. Jak czasem zakładam lekkiego Atlantica Worldmastera, to dziwnie się czuję.

Dodam jeszcze, iż jestem pozytywnie zaskoczony precyzją chodu. Po kilku dniach przyspieszył ok. 1- 2 sek. Na noc odkładany do kasetki z innymi zegarkami.

Edited by Scapin

Na filmie poniżej jest porównanie wszystkich trzech rozmiarów Conquest'a. Wygląda na to, iż największa różnica jest widoczna pomiędzy 39 mm i 41 mm. Natomiast pomiędzy 41 mm i 43 mm nie jest już ona tak duża:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DkZIVhl9tcT8&ved=2ahUKEwjX1dfs9aHsAhWmk4sKHZVcAR8Qo7QBMAB6BAgEEAE&usg=AOvVaw2hab-jr_Fc2NmZnFT_OQZw

Dzięki, bardzo fajny filmik. Odkurzyłem przy okazji swój rosyjski 😉 Faktycznie jest jak piszesz, teraz zauważyłem, że 39mm ma nawet mniejszą koronkę od dwóch pozostałych. Co ciekawe, gość mówi na filmiku, że ma 17,5mm w nadgarstku, czyli prawie jak u mnie (18cm), i że najlepiej mu leży 39-tka. Jestem zdecydowany na 99%, teraz tylko ogarnąć stronę finansową i będzie ładna 3-zegarkowa mini-kolekcja spod znaku Uskrzydlonej Klepsydry 😀

Edited by rads

W dniu 5.10.2020 o 13:20, rads napisał:

Mierzyłem w Jubitomie Conquesta 300m  z niebieską tarczą na bransolecie w rozm. 39mm i 41mm. Mam ok. 18cm w nadgarstku i powiem jedno: 39 mm leży tak wygodnie, jakbym nie mial nic na ręku, a jednocześnie wygląda świetnie. 41 to już kawał zegarka i jest subiektywnie DUŻO cięższy, nie tylko z uwagi na większą kopertę, ale i szerszą bransoletę. O ile przed przymiarką byłem praktycznie pewien 41, tak teraz nie mam najmniejszych wątpliwości, że będę brał 39 😀

To i ja dodam swoje trzy grosze jako, że miałem Conquesta 39 i 41.

41 jest duży, z czasem okazał się być za duży, L2L ca 50 mnie w końcu przerosło (no i był kwarc). Sprzedałem.

39 rozmiar lepiej, do tego świetna niebieska tarcza (hipnotyzująca bym nawet powiedział). Tyle, że z czasem zacząłem mieć wrażenie, że jest w nim za dużo stali, a za mało tarczy. Można powiedzieć, że stal zaczęła robić przytłaczające wrażenie. Sprzedałem.

Oba miały szeroki bezel, który się rysował od samego patrzenia. Ale to nic nietypowego, bym powiedział.

No i obrazki:

lc_blue.jpg

lc_white.jpg

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

2 godziny temu, rads napisał:

Dzięki, bardzo fajny filmik. Odkurzyłem przy okazji swój rosyjski 😉 Faktycznie jest jak piszesz, teraz zauważyłem, że 39mm ma nawet mniejszą koronkę od dwóch pozostałych. Co ciekawe, gość mówi na filmiku, że ma 17,5mm w nadgarstku (czyli jak u mnie: 17,5-18), i że najlepiej mu leży 39-tka. Jestem zdecydowany na 99%, teraz tylko ogarnąć stronę finansową i będzie ładna 3-zegarkowa mini-kolekcja spod znaku Uskrzydlonej Klepsydry 😀

A nie rozważasz w ogóle Hydroconquesta? Do koszuli, marynarki i jeansów nosi się świetnie. Oczywiście wersja ceramiczna jest optymalna, ale i te wcześniejsze też są super - w tym ten niebieski. Dla miłośnika marki to idealny "tool watch", jak to niektórzy lubią określać. Conquest również jest fajny, ale jednak HC ma kilka atutów więcej.

2 godziny temu, fanfar19 napisał:

39 rozmiar lepiej, do tego świetna niebieska tarcza (hipnotyzująca bym nawet powiedział). Tyle, że z czasem zacząłem mieć wrażenie, że jest w nim za dużo stali, a za mało tarczy. Można powiedzieć, że stal zaczęła robić przytłaczające wrażenie. Sprzedałem.

Oba miały szeroki bezel, który się rysował od samego patrzenia.

Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

Conquest również jest fajny, ale jednak HC ma kilka atutów więcej.

Dzięki Koledzy za szczere głosy rozsądku. Macie sporo racji. Pomyślę dobrze jeszcze raz. Jeśli ma to być zegarek noszony przez 3/4 czasu na nadgarstku, to tym bardziej nie chciałbym żałować wyboru.

Dołożę cegiełkę od siebie. Dwa razy mierzyłem Conquesta V.H.P. (41mm).

I dwa razy miałem wrażenie, że ten zegarek jest za gruby i za ciężki. Pomimo zachwycenia się zdjęciami, na żywo zupełnie mi przeszło. Wiem, że nie o V.H.P. tu mowa, ale to jednak bardzo podobne zegarki.

4 godziny temu, rads napisał:

Dzięki Koledzy za szczere głosy rozsądku. Macie sporo racji. Pomyślę dobrze jeszcze raz. Jeśli ma to być zegarek noszony przez 3/4 czasu na nadgarstku, to tym bardziej nie chciałbym żałować wyboru.

Szary HC 41 mm w ceramice jest przekozak, IMO ładniejszy i do tego eleganty już masz, tool watcha potrzebujesz :)

Godzinę temu, cordi7 napisał:

eleganty już masz, tool watcha potrzebujesz :)

Tak tak, czytałem Twój mega temat instruktażowy o budowaniu kolekcji, dlatego nie będę polemizował szefie 😎😉 Jak tak mówisz, to tak jest 😁

Godzinę temu, cordi7 napisał:

Szary HC 41 mm w ceramice jest przekozak

Poszukam, może uda mi się gdzieś go jutro podejrzeć. Niebieskie i czarne widziałem prawie wszędzie, zielonego raz, ciekawe jak będzie z szarym. Wydaje się bardzo uniwersalny pod względem koloru, ciekawe jak z rozmiarem i wrażeniem na nadgarstku. @Lincoln Six Echo, czy pokusisz się o małe porównanie z HC 39mm pod tym względem?

1 minutę temu, rads napisał:

Tak tak, czytałem Twój mega temat instruktażowy o budowaniu kolekcji, dlatego nie będę polemizował szefie 😎😉 Jak tak mówisz, to tak jest 😁

🤣

Szczerze mówiąc, ani przed nabyciem niebieskiej, starszej 39-tki, ani przed nabyciem 41-ki w szarej ceramice, nie czytałem kompletnie nic na temat rozmiarów, wymiarów, namiarów, etc. ;) Zadecydowało w obu przypadkach wyłącznie wrażenie na żywo. 

120862461_10159040666982052_6841685126432844139_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=AZCyPjpqUuQAX_Vjo30&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=5bad0bb652f56a2ec8cbc02acfa62d9a&oe=5FA33D58

121063302_10159040667287052_8500215862095949425_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=KD6eviUM4ZkAX8b2p55&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e0e659a2fed37c6c03a4c42529a7ef72&oe=5FA42F57

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Ten szary to jeden z najładniejszych nurków jakie widziałem - nie to, żeby niebieskiemu czegoś brakowało ale ... :)

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Zadecydowało w obu przypadkach wyłącznie wrażenie na żywo. 

No tak, ale mając 19cm "w łapie" masz jednak ten komfort, że wszystko jako tako leży, pewnie aż po 43 czy 44 włącznie 😄😉 Na mojej łapie ten niebieski Conquest 300m wczoraj podczas przymiarki wydawał się lekko za duży, dlatego jestem ciekaw jak leży jeden i drugi HC, bo nigdy żadnego nie mierzyłem. Muszę podejść tam, gdzie mają na witrynie pełen przekrój i zrobić rewię mody 😁

Ja już kiedyś byłem blisko zakupu Conquesta który wydaje mi się w swej prostocie bardzo interesujący ale czarny ma "dziwne" indeksy i smutną tarczę. Oglądałem więc "niebieskiego" i jest bardzo fajny pod wieloma względami i nie ma "braków" wersji czarnej, ale nie rozumiem czemu nie ma lumy na wskazówkach. Nie rozumiem tego, szczególnie że na tarczy są punkty z lumą. O co chodzi? I nie kupiłem Conquesta i zastanawiam się nad Hydro ale nie do końca taki zegarek chciałem więc nie wiem...