Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

13 godzin temu, Szyszkops napisał:

Mięciutki emoji846.png pytanie czy 40 nie będzie miała skopanych proporcji i nie będzie mega grubaskiem...

A jak wrażenia na żywo z oglądu zegarka?

Jak go ogłosili to wzbudził spore zainteresowanie, nawet w tym wątku było parę dyskusji.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

A jak wrażenia na żywo z oglądu zegarka?
Jak go ogłosili to wzbudził spore zainteresowanie, nawet w tym wątku było parę dyskusji.

Ja jestem pod dużym wrażeniem chciałbym porównać na żywo różne wersje kolorystyczne i różne rozmiary i zobaczę, bo nie ukrywam, że korci mnie zakup, ale możliwe, że odpuszczę, jeśli nie będę przekonany co do rozmiaru, bo skrzynka pełna i chyba trzeba trochę rozważniej podchodzić do nowych zakupów...

Tak serio, to chrono mnie przyciąga najbardziej, ale chrono akurat może najgorzej leżeć mi rozmiarowo...

Tym niemniej zegarek bardzo mi się spodobał, przynajmniej na tyle na ile obejrzałem w ciągu pięciu minut. Ta smolista czarna tarcza robi robotę szkoda, że pasek bez motylka, ale jeśli bym brał, to i tak na stali.

14 godzin temu, Szyszkops napisał:

No i ten duży troszkę za duży, c’nie?

Uważam, że rozmiarowo prezentuje się świetnie na twoim nadgarstku, toż to nie garniturowiec jest.

Uważam, że rozmiarowo prezentuje się świetnie na twoim nadgarstku, toż to nie garniturowiec jest.

No dramatu nie ma, ale celuje bardziej w 40 mm, no chyba że to nieszczęsne chrono

34 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja jestem pod dużym wrażeniem emoji846.png chciałbym porównać na żywo różne wersje kolorystyczne i różne rozmiary i zobaczę, bo nie ukrywam, że korci mnie zakup, ale możliwe, że odpuszczę, jeśli nie będę przekonany co do rozmiaru, bo skrzynka pełna i chyba trzeba trochę rozważniej podchodzić do nowych zakupów...

Tak serio, to chrono mnie przyciąga najbardziej, ale chrono akurat może najgorzej leżeć mi rozmiarowo...

Tym niemniej zegarek bardzo mi się spodobał, przynajmniej na tyle na ile obejrzałem w ciągu pięciu minut. Ta smolista czarna tarcza robi robotę emoji846.png szkoda, że pasek bez motylka, ale jeśli bym brał, to i tak na stali.

A jak koronka? Na zdjęciach sprawia wrażenie dużej i trochę jakby dziwnie odstającej.

Moje zainteresowanie wzbudza wersja niebieska albo ta jasna, 40mm bez chrono. Ale w wydaniu Premium, czy jak to się nazywa, bransoleta i dwa paski, brzmi fajnie.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

W 42ce kontrowersyjna "3" a w 40ce całkowity jej brak, sam nie wiem co gorsze 😉

Chrono chyba najciekawsze ale data pomiędzy czwartą a piątą no i cena sporawa już się robi.

9 minut temu, fanfar19 napisał:

A jak koronka? Na zdjęciach sprawia wrażenie dużej i trochę jakby dziwnie odstającej.

Moje zainteresowanie wzbudza wersja niebieska albo ta jasna, 40mm bez chrono. Ale w wydaniu Premium, czy jak to się nazywa, bransoleta i dwa paski, brzmi fajnie.

Koronka duża, żeby pilot w rękawicach mógł obsługiwać 😉

Koronka spoko, wole duże, niż takie, co to nie wiadomo potem jak to chwycić.

Pudełko premium jest smakowite, ale ja i tak głównie preferuję bransy, więc te paski są mi na nic.

W 42ce kontrowersyjna "3" a w 40ce całkowity jej brak, sam nie wiem co gorsze 
Chrono chyba najciekawsze ale data pomiędzy czwartą a piątą no i cena sporawa już się robi.
Koronka duża, żeby pilot w rękawicach mógł obsługiwać 

Ja wole brak ściętej „3”, jeśli już mam wybierać

No datownik upchany, ale ja akurat jestem zwolennikiem daty, więc się cieszę

3 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja wole brak ściętej „3”, jeśli już mam wybierać emoji846.png

Też mi taka wersja bardziej odpowiada. Te ucinane indeksy jakoś do mnie nie przemawiają.

Ten Spirit bardzo fajny jest. Srebrna wersja też niczego sobie.  Najładniejsza dla mnie jest niebieska, ale ja w ogóle lubię tarcze w tym kolorze. Na pasku chyba ładniej się prezentuje niż na bransolecie, za wyjątkiem tego z niebieską tarczą😜

Edited by Scapin

Gdyby była wersja bez daty. wziąłbym bez wielkiego zastanawiania się. Ale - niezależnie od wariantu (ucięty indeks, czy nie) - ta data nie za bardzo mi wygląda i... to może zadecydować albo o całkowitej rezygnacji albo o... wyborze chrono. ;)

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

W dniu 13.10.2020 o 17:55, Szyszkops napisał:

Ten np nie jest mój emoji846.png

No ładny, choć uszy długie. Chętnie przymierzę kilka wersji.

W dniu 14.10.2020 o 12:02, rads napisał:

A dziś oczko pierwszy raz w roli EDC w klimatach biurowo - gabinetowych 😄

Ekstra!

A tu zrecenzowany Military Marine Nationale

https://monochrome-watches.com/longines-heritage-military-marine-nationale-review-price/

Po zdjęciach z powyższego tekstu umocniłem się w negatywnej opinii. Chodzi oczywiście o tarczę, ale i okropne indeksy - sztuczne postarzenie 7 wygląda jak błąd pikseli na monitorze...

Mi ten Marine Nationale sie nawet podoba. Gdyby nie to sztuczne postarzanie...

Nie jest to może Military 1938 czy Majetek ale po prostu bardzo lubię te Longinesy robione dla wojska.

No właśnie, ale dlaczego popsuli model z takim potencjałem?! Gdyby podnieśli wodoszczelność choćby do 5ATM i nie wygłupiali się ze sztucznym postarzaniem, to byłby naprawdę świetny zegarek.

2 godziny temu, Edmund Exley napisał:

No właśnie, ale dlaczego popsuli model z takim potencjałem?!

1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

W 100% sie zgadzam. Wtedy byłby hit na miare wcześniej wspomnianych. 

To (jedynie z pozoru) retoryczne pytanie jest bardzo ciekawe i ważne zarazem. Oto bowiem czy aby na pewno wiedzą, że popsuli?

Jeśli tak, to albo zrobili to świadomie, a więc skoro świadomie, to - wykluczając sabotaż - w ich mniemaniu jednak nie popsuli, albo, jeśli nieświadomie, to był to "wypadek przy pracy", a świadomość, że popsuli, uzyskali post factum, np. w postaci feedbacku od rozczarowanych miłośników serii. Lecz co w przypadku, gdy nie wiedzą, że popsuli? Oznaczałoby to oczywiście, iż nadal myślą, że nie popsuli, a zatem będą tak w dalszym ciągu postępować w przyszłości w stosunku do kolejnych modeli.

Teraz podobną logikę można by zastosować w odniesieniu do tych modeli, których ewidentnie nie popsuli, czyli np. do Sectora. Cóż takiego sprawiło, że akurat tego zegarka nie zepsuli niepotrzebnymi dodatkami, bajerami, tudzież innymi bezeceństwami? I tutaj właśnie, dość przypadkowo, natrafiłem na odpowiedź z "pierwszej ręki" na temat tego, jak potoczyła się sprawa z jego reaktywacją:

Walter von Känel, (2019 - jeszcze jako prezes Longines) "[W kwestii Sectora] Byłem na tyle pokorny, że posłuchałem naszego zewnętrznego doradcy, długoletniego przyjaciela [marki] i kolekcjonera zegarków, który powiedział: powinniście uwzględnić całkowicie ducha oryginalnego zegarka. Jeśli oryginalny zegarek nie posiadał kalendarza, odtwórzcie go bez kalendarza! I ja to zaakceptowałem. Może będziemy wytwarzać mniej zegarków z serii Heritage, ale za to lepiej sprzedających się [miłośnikom serii]. Coś do tego dodasz Stephanie?"

Stéphanie Lachat, International Communications and Heritage Manager, Longines: "Wniosek [dla kolekcji Heritage] jest taki, by robić mniej [modeli], lecz lepiej [wykonanych / odwzorowanych]" (!!!)

Ach! Czyli może słuchanie miłośników i kolekcjonerów vintydżowych Longinesów podczas ich odtwarzania w ramach serii Heritage nie jest wcale takie głupie, skoro to właśnie przede wszystkim im będzie się potem te "odtworzone" zegarki sprzedawać? Ot, zagwostka... 😂

https://youtu.be/uvqJ4Nz3TOk?t=496

Edited by rads