Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

2 godziny temu, Meches napisał:

Foto stare lecz wymagał weekendowego przewietrzenia

Najfajniejszy Longin.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

14 godzin temu, just_nobody07 napisał:

Rzadko się Michał tak z Tobą zgadzam :)

Cześć Maćku. To prawda. W szczególności jeśli chodzi o gumowe paski do zegarków.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

A ja się przyznam, że mnie bardzo nosi na linię heritage od Longinesa.

Mętlik w głowie.

Najpierw chciałem coś bardziej eleganckiego.

W głowie Flagship vs conquest 35mm. - jasne tarcze.

Rzuciłem okiem na czarnego flagshipa i cholera podoba mi się jeszcze bardziej - znowu mętlik.

Wiem jak u mnie z elegantami - ze 3 razy w roku założę - i znowu pojawiają się kolejne rozterki, może lepiej coś bardziej casualowego.

W głowie znowu sector dial vs tuxedo. Sector wpadł mi w oko już na początku roku, ale strasznie wkurza mnie ucięte 6 i już zaczynam sobie wmawiać, że to "cecha", a nie wada (dzięki koledzy za inspirację, do takiego podejścia po dyskusji o problemie, wróć cesze, teleskopów we flagship).

I teraz to co najbardziej mnie zaskakuje - z głowy nie może mi wyjść military marine nationale - fejk patyna na tarczy, 30m, ale strasznie mi się po prostu ten zegarek podoba...

PS. Żadnego z nich nie widziałem na żywo i z powodów covidowych prędko nie zobaczę

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

IMG_0430.jpgIMG_0431.jpgIMG_0432.jpgIMG_0433.jpgIMG_0445.jpgIMG_0440.jpgIMG_0437.jpgIMG_0436.jpgIMG_0442.jpgIMG_0446.jpg

3 godziny temu, denver47 napisał:

A ja się przyznam, że mnie bardzo nosi na linię heritage od Longinesa.

Mętlik w głowie.

Najpierw chciałem coś bardziej eleganckiego.

W głowie Flagship vs conquest 35mm. - jasne tarcze.

Rzuciłem okiem na czarnego flagshipa i cholera podoba mi się jeszcze bardziej - znowu mętlik.

Wiem jak u mnie z elegantami - ze 3 razy w roku założę - i znowu pojawiają się kolejne rozterki, może lepiej coś bardziej casualowego.

W głowie znowu sector dial vs tuxedo. Sector wpadł mi w oko już na początku roku, ale strasznie wkurza mnie ucięte 6 i już zaczynam sobie wmawiać, że to "cecha", a nie wada (dzięki koledzy za inspirację, do takiego podejścia po dyskusji o problemie, wróć cesze, teleskopów we flagship).

I teraz to co najbardziej mnie zaskakuje - z głowy nie może mi wyjść military marine nationale - fejk patyna na tarczy, 30m, ale strasznie mi się po prostu ten zegarek podoba...

PS. Żadnego z nich nie widziałem na żywo i z powodów covidowych prędko nie zobaczę

Jeśli do flagship czy conquest zrobisz casualowy pasek to masz zegarek na 300 dni w roku. To jedne z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych stylistyk

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. 👍one and only, Maserati. 

42 minuty temu, Szyszkops napisał:

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

Jakoś się uparli, żeby do tego chrono wrzucić jeszcze datownik na "wpół do piątej". I na tej jasnej tarczy z fakturką zrobiło się po prostu za dużo wszystkiego. Nawet jak na chrono. I jeszcze wysoki i masywny jest ten zegarek. Już się raz z tego powodu odkochałem od Conquesta V.H.P. i tutaj też chyba tak będzie. Piekny na wystawie i jakoś przerośnięty i niepraktyczny na nadgarstku.

Za to wersja bez chrono - zupełnie inna bajka. Na ręce wygląda bardzo dobrze.

37 minut temu, Maserati napisał:

Jeśli do flagship czy conquest zrobisz casualowy pasek to masz zegarek na 300 dni w roku. To jedne z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych stylistyk

Całkiem możliwe. Tylko czy jest tu ktoś na Forum, kto chciałby mieć jeden, jedyny zegarek na 300 dni w roku? 😉

21 minut temu, Szyszkops napisał:

No chrono straszny kloc, to prawda...

Jakie zapięcie ma bransoleta w 40mm, klasyczne czy motylkowe? Bo widziałem w necie dwa rodzaje.

Jakie zapięcie ma bransoleta w 40mm, klasyczne czy motylkowe? Bo widziałem w necie dwa rodzaje.

A klasyczne to jakie? Bransa i w chrono i w 40 mm miała chowane zapięcie - takie jak na zdjęciu.

Paski skórzane maja zwykłą klamrę.

Lonżina z bransą z dużą klamrą nie widziałem, ale ja mało widziałem IMG_0453.jpg

2 godziny temu, Maserati napisał:

np. w takiej konfiguracji

longines.thumb.jpg.c78c00b0d3babd29f3afe075f96f7aba.jpg

3 minuty temu, arckx napisał:

np. w takiej konfiguracji

Perfect👍

2 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Cieszy niezmiennie :) 

Uwielbiam ten model chociaż bardziej na meshu...mam mesh i skórę. Na mnie niestety okazuje się troszkę zbyt duży...Żałuję bardzo :(

4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Całkiem możliwe. Tylko czy jest tu ktoś na Forum, kto chciałby mieć jeden, jedyny zegarek na 300 dni w roku? 😉

Ale kto powiedział że dzień i wieczór w jednym i tym samym zegarku 🙂